Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Ib - gra horror

pi razy drzwi Wrocław

Domyślnie Ib - gra horror

Właśnie za namową znajomego skończyłem tę gierkę i jestem zachwycony pomysłem i fabułą, tak więc postanowiłem ją trochę tutaj podreklamować, a chętnie też usłyszę wasze opinie.

Angielska wersja gry

Ci, którzy się wciąż wahają, niech dadzą jej szansę. Doskonały przykład na to, że grafika (i w tym przypadku stary silnik gry) jest drugorzędną sprawą, a świetny tytuł praktycznie może się obejść i bez niej.

Grafika przedstawiająca bohaterów w jakże innej oprawie graficznej (ale od czego jest wyobraźnia )
    Spoiler: grafika na zachętę 

I dla tych co się już z grą zetknęli taki smaczek. Tym, którzy mają zamiar sięgnąć po tytuł, radzę unikać, bo ostro spoileruje fabułę:

http://www.youtube.com/watch?v=AOhMk...eature=related
    Ostatnio edytowane przez Urizithar ; 27-08-2012 o 11:22

4

Domyślnie

Rozglądam się po Shindenie i patrze że jest temat o mojej ulubionej grze z tego gatunku. Gra jest bardzo fajna i każdy kto w nią grał może to powiedzieć polecam ją każdemu nawet jak ktoś nielubi takich klimatów
    P.S Fajny ten filmik

Nisko

Domyślnie

Gierka bardzo fajna, skupia się ona na fabule/klimacie a nie , że przed twarzą ci coś wyskoczy i zadrze się na cały pokój ( takiego czegoś nie lubię). Grafika nie jest super ale moim zdaniem podkręca bardziej klimacik , pasuje do gry.Można śmiało krótkie anime stworzyć na podstawie tej gry.Bardzo polecam grac po 23:00+ może się ktoś czegoś przestraszy.

Domyślnie

Świetny tytuł z bardzo fajnego gatunku gier. Ma niesamowity klimat, bardzo fajną historię. Do tego kilka zakończeń sprawia, że można zagrać parę razy

36

Domyślnie

Dzisiaj właśnie zaczęłam grać. Co tu mówić, podoba mi się. Nawet tego typu grafika nie przeszkadza. Postaram się ją wkrótce skończyć.

Szafa, ew. Kuchnia.

Domyślnie

Ojoj, widzę, że Ib się zrobiła popularna.

Gra jest cudowna. Świetny klimat i soundtrack. Historia, mimo, że nie jakoś bardzo skomplikowana, jest urzekająca. I ta Ib. No proszę, jak ktoś nie może polubić gry, gdzie steruje się loli dandere. ♥

Ja uważam, że uproszczona grafika, działa na plus w horrorach. Wtedy bardziej to wszystko oddziałuje na wyobraźnię. :]

A propos zakończeń. Gra jest przez to jeszcze bardziej miodna i ma większą replay value. Mi się udało za pierwszym razem dostać najlepsze zakończenie, ale to chyba dlatego, że spamowałam rozmowy z Garrym. >:

Schoolgirl fetish.

3

Domyślnie

Kiedyś co nieco słyszałem o tej grze i już dawno chciałam w nią zagrać...niestety ostatnio brak mi czasu na wszystko

Poczytaj na ten temat: khgvkbkmnjgc pozycjonowanie
    Ostatnio edytowane przez Daria112 ; 05-07-2013 o 08:00

pi razy drzwi Wrocław

Domyślnie

Dużo na nią nie potrzebujesz. Przejście tego tak bez jakiejkolwiek znajomości to myślę max z 5h, a jak się wie, co trzeba robić, to pewnie i w godzinie do półtorej by się zamknęło. Zapewniam, że jeśli chodzi o klimat i fabułę, to warto.

Domyślnie

Gra jest bardzo sympatyczna, muzyka wraz z grafiką tworzą przyjemny klimat. Koniec był bardzo wzruszający aż się popłakałem

Domyślnie

Ja również podzielę opinie powyższych kolegów, ponieważ gra rzeczywiście była świetna ) jak już powiedziano, jest wiele zakończeń, i miała szansę na chwilę obecną skończyć 3 z nich. Jak dla mnie zawsze, ale to zawsze jest jeden straszny moment
    Spoiler: spoilerowanie mode:on 

So true.

W każdym razie grę polecam

3

Domyślnie

gra jest cudna ^.^
    tylko nigdy nie umiem jej przejść tak, żeby Garry nie umarł TT^TT jak ktoś wie, jak to zrobić, to niech mi powie XD
    Ostatnio edytowane przez yume-chan ; 15-10-2012 o 12:43

Domyślnie

Jak tak chwalicie te gre to musze sprobowac ;) lubie klimatyczne gierki
    Uczucie czy myśl? Uczucie, że się myśli, myślenie, że się czuje, remonty kraków.

pi razy drzwi Wrocław

Domyślnie

Yume-chan, w pierwszym poście masz link do gry, a tam na samym dole jest pole, które można otworzyć klikając napis Endings Guide. W nim są różnego rodzaju wskazówki dotyczące zakończeń gry.

Zamość

Domyślnie

W temacie widzę same pozytywne opinie, co jakoś specjalnie mnie nie dziwi, bo gra jest genialna. Pikseloza nie psuje klimatu gry, nie wyobrażam sobie Ib zrobionej realistycznie, to nie pasuje do tej gry. Ciekawostka dla zainteresowanych: jeśli przejdziemy grę z wszystkimi zakończeniami (Promise of Reunion, Memories Crannies, Forgotten Portrait, Ib All Alone, Together Forever, The Painting's Demise i Welcome To The World Of Guertena) zapisanymi na oddzielnych save'ach, odblokujemy sekretne więzienie. Nowe dungeony, nowe potwory. Zaś po sekretnym więzieniu odblokuje się sekretna galeria, gdzie możemy po prostu na spokojnie pozwiedzać galerię i pooglądać obrazy/rzeźby, porozmawiać z postaciami.

Jigoku

Domyślnie

Pierwsza gra, przy której podskoczyłam. Jest historia, trzeba pomyśleć, grafika tylko potęguje uczucie strachu, a ścieżkę dźwiękową do dzisiaj mam na ipodzie. Największe zaskoczenie przeżyłam jak na audycji klasowej jedna z występujących osób zaczęła grać utwór, na którym oparta jest jedna z piosenek w grze.
    Spoiler: Spoiler 

Which of us has to say this?
    Swear <3

>http://www.anime-shinden.info/forum/...hokredki/page2

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów