Wejść: 652970
Shiki (Online)

Akcja anime rozpoczyna się pewnego upalnego lata w Sotobie, mieścinie położonej w górach i ze wszystkich stron otoczonej lasami. Ze względu na dużą ilość surowca to właśnie w tym regionie wyrabia się trumny i w nich chowa zmarłych (w Japonii zwłoki poddaje się zazwyczaj kremacji). W tym prowincjonalnym miasteczku zaczynają ginąć ludzie. Na początku nikt niczego nie podejrzewa, ponieważ ofiarami padają jedynie starsze osoby, ale śmierć nastoletniej dziewczyny imieniem Megumi, a potem kilku dorosłych w kwiecie wieku sprawia, że niektórzy mieszkańcy zaczynają interesować się tą anomalią. Jedną z takich osób jest Natsuno - chłopak, w którym zadurzyła się Megumi - co prawda on nigdy jej nie lubił, ale dziewczyna zdaje się prześladować go nawet po śmierci... W całą sprawę angażuje się także miejscowy lekarz, do którego coraz częściej zgłaszają się pacjenci z objawami anemii. Każdy z takich przypadków kończy się śmiercią, którą ów lekarz, Toshio Okazaki, traktuje jako osobistą porażkę. Kolejny z wątków dotyczy przyjaciela Okazakiego, mnicha i pisarza, Seishina Muroi. Od jakiegoś czasu w miejscowej kaplicy, zawsze po zmierzchu, odwiedza go pewna dziewczynka, Sunako. Ta sama, która na początku lata wraz z rodzicami wprowadziła się do nowo wybudowanej rezydencji na wzgórzu...

Shiki jest serią pełną bohaterów. I to nie byle jakich, ale prawdziwych, ludzkich (chciałoby się rzec: z krwi i kości). Każda postać jest inna, prezentuje zupełnie odmienny typ charakteru, a jednak wszystkie pozostają wręcz przerażająco wiarygodne. Część z nich trudno nazwać głównymi bohaterami, ale określenie ich mianem postaci drugiego planu wydaje się krzywdzące. Można powiedzieć, że ta seria ma dwóch bohaterów zbiorowych - jednym są ludzie, mieszkańcy Sotoby, a drugim... Drugim są ci, którzy odpowiadają za nagłe zgony, tytułowi Shiki.

To właśnie na psychice i relacjach bohaterów w dużej mierze skupia się Shiki, a jest to tym bardziej godne uznania, że mamy do czynienia z serią leżącą na pograniczu horroru i kryminału. Do tego i tak już ryzykownego połączenia twórcom udało się wpleść elementy dramatu, które naprawdę robią wrażenie. "Jak daleko może posunąć się człowiek w obliczu zagrożenia?", "Jaką wartość ma wtedy moralność?", "Jaką cenę zapłaci ten, który będzie trzymał się jej do końca, a jaką ten, który ją odrzuci?" - to tylko niektóre z pytań, jakie nasuwają się widzom podczas obserwowania zachowań różnych ludzi (i "nieludzi") w obliczu tej samej sytuacji. Bardzo udanym posunięciem było ukazanie motywów obu stron konfliktu - widz naprawdę ma problem z opowiedzeniem się za jedną z nich.

Fabuła sama w sobie została rozplanowana bardzo starannie. Tempo wydarzeń stale narasta - w pierwszych odcinkach dzieje się niewiele, a później akcja rozwija się, aż do końca stale przyspieszając. Muszę przyznać, że ja sama miałam problem z przebrnięciem przez kilka początkowych odcinków, które wydawały się nudne. Ale warto było, bo później jest już tylko lepiej.

Projekty postaci są bardzo nietypowe (zwłaszcza ich dziwaczne fryzury rzucają się w oczy), ale za to zróżnicowane. Może to odrzucać, jednak moim zdaniem wpisuje się w konwencję i przyczynia do budowania specyficznego klimatu. Zarówno animacja, jak i tła, stoją na przyzwoitym poziomie. Zachwyciła mnie oprawa muzyczna, bardzo dobrze oddająca nastrój poszczególnych scen. Openingi i endingi także są warte uwagi, zwłaszcza utwory towarzyszące drugiej połowie serii - niezwykle klimatyczna czołówka Calendula Requiem śpiewana przez Kanon Wakeshimę (oba endingi z Vampire Knight) oraz piosenka końcowa, Gekka Reijin zespołu BUCK-TICK (który odpowiada także za pierwszy opening).

Seria naprawdę godna polecenia każdemu. Warto dać Shiki szansę, bo ta niezwykła produkcja zachwyca większość widzów, którzy się z nią zetknęli.

Yumi221

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Gatunki: Nadprzyrodzone, Tajemnice, Thriller, Wampiry

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Typ serii: TV
Ilość odcinków: 22
Rok wydania: 2010
Tytuły alternatywne: 屍鬼


Zgłoś niedziałający odcinek Jak oceniasz to anime?
Zaloguj się na stronie, aby móc głosować!

Osoby wrzucające serie, nie są osobami tłuamczącymi serie, tłumaczenia(w większości) nie są wykonywane przez członków naszej ekipy, lecz pobierane z ogólno dostępnych źródeł w sieci.

Oglądaj online:

Pobierz odcinek:


Game advertisements by <a href="http://www.game-advertising-online.com" target="_blank">Game Advertising Online</a> require iframes.
 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
--------Napisy grupy--------
---------BAKA INU---------
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tіumaczenie: Pucha
Korekta: AyumiTsukada, Asami, Billiejoe, Delvila, Chibi_dango
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Shiki (Online)


Do zgіaszania niedziaіających odcinkуw sіuży Forum!
Pisanie o tym w komentarzach będzie karane BANAMI!


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Komentarzy: 223
 

 

Ayame Yuki

 • 15 Styczeń 2015 19:21
Zdecydowanie nie jest to anime dla wszystkich, a już nie na pewno dla osób o słabych nerwach.
Ciężko to sobie nawet wyobrazić: triller psychologiczny dramat, nadprzyrodzony, a do tego wampiry...
Chociaż wiele osób wystawiło bardzo dobre oceny dla tego anime, ja nie jestem do tego taka pewna. Przez pierwsze odcinki nie dało się przejść, były po prostu nudnawe, a dopiero w połowie akcja nabrała tempa, chociaż wiele wątków wyobrażałam sobie inaczej.
Anime zaskakuje. Przede wszystkim jest ono natury filozoficznej. Podczas oglądania zastanowimy się nad takimi sprawami, jak usprawiedliwione zabójstwo, porównanie powodów do zabójstwa, postawa ludzi w obliczu niebezpieczeństwa i zagrażającej śmierci, ale również będziemy świadkami wielu ludzkich dramatów. Jak człowiek może funkcjonować w obliczu wszechobecnego strachu i zagrożenia? Oto właśnie jest pełna natura Shiki.
Openingi są dobre, szczególnie 2 ( Kanon Wakeshima) Kreska niezbyt przyjemna dla oka, choć można się przyzwyczaić. Szczególnie fryzury co poniektórych postaci są niesamowite- przeczą jakimkolwiek prawom natury, o fizyce nie wspominając.

Spokojnie można wystawić 6,5/10, ale sądzę, że to anime stać było na więcej.

Mi osobiście bardzo nie podobała się przedstawiona masakra rozciągnięta na kilka odcinków. Ludzie w tym wypadku wyglądali i prezentowali się gorzej od Shiki. Jeżeli twórcom o to chodziło, to niewątpliwie im się udało.
 

 

Tynluktu

 • 10 Styczeń 2015 03:29
Początek genialny pierwsze parę odcinków świetne , niestety później zaczęło mi przeszkadzać to jak każda osoba jest strasznie obojętna w stosunku do śmierci swoich bliskich, ale to jeszcze umiałem przeżyć niestety późniejsza część serii to dla mnie porażka. Anime próbuje na siłe pokazać jacy to ci krwiożercy są biedni bo zabijają bo muszą aby prztrwać, a ludzie są źli (swoją drogą wg mnie to shiki są tymi zdecydowanie gorszymi, oboje zabijają drugich aby przeżyć przy czym shiki mają wybór, nie muszą zabijać wystarczy że będą dziennie pić krew z innego człowieka co przy ich początkowej ilości nie byłoby żadnym problemem, natomiast ludziom co do zabijania to shiki wyboru nie zostawiają), do tego fatalne zakończenie. Tak więc anime zjadliwe ale polecić to bym go nikomu nie polecał, średniak ze śwetnym początkiem.
 

 

Touka89

 • 18 Grudzień 2014 19:54
Można powiedzieć jedno z lepszych anime jakie widziałam :) Kreska moim zdaniem nie jest zła ,ale nie wiem jaka dla innych. Co tu dużo mówić ponuro i tajemniczo chociaż wcale takie aż nie było . Dużo brutal chociaż ja lubię takiego typu anime ,a wręcz kocham . Pierwszy raz jak zobaczyłam te czarne ich oczy to se pomyślałam jakieś duchy czy cuś . Anime godne obejrzenia i ogółem oceniam to anime 8,5/ 10
Polecam !
 

 

MegaOtaku

 • 5 Grudzień 2014 13:38
Anime jest po prostu ŚWIETNE!!!
Muzyka jest wspaniała umiem wszystkie piosenki na pamięć :P
Kreska nie jest doskonała, ale mi pasuje.
Fabuła ciekawa, tym bardziej że kocham takie rzeczy na wzór wampirów i wilkołaków :P
Jedynym minusem tego anime jest to, że ma tak mało odcinków, ponieważ zaczęłam oglądać Shiki 2 grudnia a skończyłam 4 więc za długo się nim nie pocieszyłam :P
Moją ulubiona postacią jest Sunako, co mnie zadziwiło, bo normalnie to te poboczne postacie są moimi ulubionym, a nie główni bohaterzy :P

Daje 10/10 wspaniałe anime :D
 

 

Sayuri :)

 • 4 Grudzień 2014 17:46
Muzyka, fabuła i kreska świetna :) Kocham to anime, obejrzałam chyba 5 razy xD Toshio to moja ulubiona postać, jest genialny, pokazał, że z determinacją można wiele osiągnąć. Świetnie wszystko planował,
Chill out bro, it's just science xD
Bardzo, bardzo, bardzo polecam to anime ;) 10/10
 

 

Kido.

 • 28 Listopad 2014 15:10
Anime wciągnęło mnie w fotel.Bardzo ciekawe,choć niektóre momenty mnie przynudzały kompletnie.Pierwsze odcinki były mało fascynujące,ale z czasem stawało się coraz lepiej.Muzyka była genialna,a zwłaszcza ta melodia w tle 'la la la' XDD.Co do postaci są..ekstra!
Sunako,Megumi i Nao były jak dla mnie zaebiste. :x
Polecam każdemu.
 

 

Andrzej1993

 • 26 Listopad 2014 13:25
Zaletą tego anime jest brak zarysowanego głównego bohatera. Najciekawszą postacią, moim zdaniem - wbrew opiniom - jest nastoletnia Megumi Shimizu, zagubiona nastolatka, prześladująca Natsuno, która chce spełnić jedno jedyne marzenie - wyrwać się z zapadłej wioski do wielkiego miasta.
Niestety, bardzo poważnym mankamentem Shiki jest wolno rozwijająca się akcja, sącząca się jak krew z nosa przez dwadzieścia odcinków. Całą opowieść można byłoby streścić w połowie tego, bo i tak niewiele się dzieje. Seria, z początkowego horroru, stała się tasiemcem z okruchami życia. Rozczarowało mnie również bardzo zakończenie. Strachu niewiele, głównie na początku. Przesłaniem anime miało być chyba współczucie dla tytułowych shiki, jednakże... biorąc pod uwagę treść anime, przesłanie to wypada bardzo, bardzo blado.
Kreska nie najgorsza, postaci wyglądają całkiem nieźle, również animacje trzymają poziom. Muzyka naprawdę dobra, budująca nostalgiczny, filozoficzny klimat. Opening również schludny i wpada w ucho. Ode mnie jest 7/10.
 

 

shiroyo

 • 26 Listopad 2014 12:47
Ciekawe anime. Proste w przekazie, z mrocznym klimatem. Niektórzy uważają, że kreska jest słaba, ja osobiście sądzę, że jak do tego typu anime jest idealna. Brak głównego bohatera - dla niektórych to problem, ale mi to zbytnio nie przeszkadzało.
Oprawa muzyczna była rewelacyjna, bardzo trafiła w moje gusta.
Udało się pokazać, jak okropną istotą może okazać się człowiek. Muszę przyznać, że w niektórych momentach trochę się bałam, a rzadko zdarza mi się to podczas oglądania anime. Kładłam się spać, z myślą, że w nocy zaatakuje mnie jakiś wampir XD
Mam lekki niedosyt, jeżeli chodzi o końcówkę.
Dlatego wystawiam 9/10 i jak najbardziej polecam osobom lubiącym mroczne klimaty!
 

 

Tyloch

 • 25 Sierpień 2014 00:35
Świetna fabuła, ciekawe postacie i specyficzna kreska nadająca mrocznego klimatu. Po pierwszym odcinku anime wydawało mi się nieco 'dziwne', ale na szczęście szybko się to zmieniło. Zaangażowałem się w tę całą historię emocjonalnie, a bohaterowie naprawdę wywołują w widzach emocje - niektóre irytują, na losie innych zaczyna nam naprawdę zależeć. Zakończenie nieco zaskakujące, dające pewien niedosyt i nadzieję na ciąg dalszy.
 

 

migaczraven

 • 8 Sierpień 2014 21:33
Fajne anime wciągneło mnie
kreska aby z początku wkurzała nienaturalnym wyglądem ale się przyzwyczaiłem tylko ten autobus z przodu chyba w 3 odcinku dziwnie wyglądał i to bardzo
Fabuła 10/10
Kreska 9/10
Muza 9/10
 

 

gaga90210

 • 5 Sierpień 2014 21:38


Dodanie spoilera by Ura
 

 

marizen

 • 2 Sierpień 2014 12:38
Anime jedno z lepszych jakie oglądnąłem a trochę już tego było. Z początku miło się ogląda, trzyma w napięciu ale opcja umysłu ,,rozkmina,, jest wyłączona.. Po prostu przyswaja się to anime.. Pod koniec gdy anime jest już mocno rozkręcone miałem mnóstwo rozkmin.. Głównie nad tym co jest dobre a co złe.. Czy wampiry w tym anime sa złe ? przecież zabijały aby przeżyć, to samo co robią ludzie, z drugiej strony sposób w jaki zabijały i co robiły ze swoimi ofiarami czyni z nich naprawdę potworów.. A ludzie tez pokazali że nie są bez bronni i razem w grupie tworzą siłę i potęgę..
To anime doskonale nadaje się do oglądania nocą, wtedy klimat można bardziej odczuć na własnej skórze. Ja oglądałem tak od 22 do 02 w nocy i w sumie wtedy jest na to najlepszy czas :D
Polecam. Moja ocena to 10/10
 

 

vvojna

 • 24 Lipiec 2014 20:23
Ten Masao to jakaś prawdziwa paskuda. Serio.
Moim zdaniem to on jest najstraszniejszą rzeczą w tym anime.
Jak tylko widzę jego szkaradną mordę, te wyłupiaste gały i te przedziwaczne usta, to mam wielką ochotę popełnić samobójstwo. Dlatego od 6 odcinka jest mi lepiej. xD
 

 

Narumi356

 • 24 Czerwiec 2014 13:07
Anime jest świetne. Pierwszy opening bardzo przypadł mi do gustu. Bardzo podobała mi się fabuła, motyw z wampirami, mordowaniem dla przeżycia itd. Nawet jeśli historia bardzo wolno się rozkręcała to byłam ciekawa końca, chociaż z lekka domyślałam się, że tak będzie. No cóż.. Całe anime oceniam 10/10 i polecam do obejrzenia! :)
 

 

Triosek

 • 19 Czerwiec 2014 04:42
Akcja baaaaaaaaaaardzo powoli się rozkręca. Chyba dopiero po jakimś 6-7 odcinku zaczynało się dziać (w końcu) coś interesującego.

Mimo wszystko, anime na prawdę świetne, tylko trzeba przeboleć ponad pięć odcinków, lub całkowicie je pominąć. Zasłużone 5/5, ponieważ tak dobrego anime tego typu nigdy nie widziałem.
 

 

smiercslowem

 • 6 Czerwiec 2014 15:04
Długo wahałam się przed obejrzeniem tego anime. Każdy mi je polecał, ale nie byłam do końca przekonana.
Jednak - obejrzałam.
Muszę przyznać, że jestem zawiedziona. Fabuła jest bardzo przewidywalna i schematyczna, żadnym stopniu nie zaskakuje, a tym bardziej nie zaciekawia.
Kreska to już w ogóle totalna klapa, cały czas mi przeszkadzała. Z grafiką już trochę lepiej, ale też dupy nie urywa.
Muzyka ratuje całą sprawę, jest naprawdę genialna!
Nie lubię, gdy wszystko się wyjaśnia, bo wtedy staje się takie nudne.
Zaciekawiła mnie postać Sunako i Seishina, dzięki tym dwóm postaciom zdecydowałam się zakończyć serię.
 

 

HgJack

 • 2 Czerwiec 2014 13:00
Apropo tego co napisał Żwirek55 to w tym anime zauważyłem jeszcze jedno nawiązanie : a mianowicie do &quot;Trzy siostry&quot; Antona Czechowa. Pragnę zwrócić uwagę że tak jak w podanym przeze mnie utworze postacie tak jak w /spoiler anime wspominają że chciały by przenieść się do dużego miasta jednakże tak jak w orginale im się to nie udaje
 

 

LiveParadox

 • 9 Maj 2014 01:29
Jestem świeżo po ostatnim odcinku i muszę przyznać, że anime wywarło na mnie dość spore wrażenie. Kreska początkowo nie zachęcała, ale z biegiem odcinków doszedłem do wniosku że inna po prostu by tu nie pasowała. Wielki plus za muzykę, która dodawała smaczku przy oglądaniu, a także za pierwszy opening. Teraz trochę o fabule:

Ode mnie to tyle, a ocena jaką wystawię Shiki to zasłużone 9/10.
 

 

Czebou

 • 8 Maj 2014 16:39
Od samego początku nie lubiłem tej serii. Zawsze, gdy zabierałem się do pierwszego odcinka (parę nieudanych prób), po chwili nie wytrzymywałem z paskudną kreską* i potworną ścieżką dźwiękową. Ale okazało się, że warto się przełamać i odrobinę pocierpieć.

Akcja serialu rozkręca się bardzo powoli. Na początku nie dzieje się nic ciekawego, po kilku odcinkach natomiast zaczyna się dziać i można nawet się przestraszyć. O dziwo pod koniec nawet chciało mi się płakać. Dlatego serię uważam za mimo wszystko naprawdę bardzo udaną.

Co mi się najbardziej spodobało w tym anime to ukazanie wampirów z ich ludzkiej strony. Pokazanie, że to, co robią, nie pochodzi z ich żądzy zabijania a konieczności przetrwania.

*Mam świadomość, że wszystko jest narysowane w ten sposób specjalnie, bo widać, że to nie jest amatorszczyzna. Nie mniej jednak do tej pory kreska jest odrażająca.
 

 

ejdziesia

 • 4 Maj 2014 12:21
Zgodzę się całkowicie z nawiązywaniem przez @Żwirek55 do różnych motywów filmowych/książkowych. Miałam te same odczucia i spostrzeżenia.

Co mi się nie podobało . Fryzury , Natsuno i ... wampiry.

Co mnie zdziwiło, przeczytałam tu wiele empatycznych komentarzy dotyczących żalu nad tą rasą, współczucia wobec nich, płaczu nad ich zabijaniem. Jak dla mnie zachowanie
 

 

Żwirek55

 • 26 Kwiecień 2014 00:05
Przerażające,szczególnie zakończenie (nie chcąc spoilerować tylko tyle mogę napisać).
Samo anime po prostu genialne. Ciekawe postaci (może poza fryzurami), muzyka która mnie po prostu urzekła (zarówno op/ed jak i &quot;tło&quot;) i całkiem udana fabuła (mówię całkiem bo parę byków by się znalazło). Poza tym podczas oglądania włączyło się moje zboczenie i zobaczyłem trochę nawiązań ;d
Zboczenie ON
1. Miasteczko salem - co jest oczywiste chyba
2. Wywiad z wampirem - pojawia się tu wątek przypominający historie z książki/filmu oraz przekazanie tego człowiekowi.
3.Dżuma (A.Camus) - chociaż to chyba dość uniwersalne. Wystarczy zobaczyć jak &quot;epidemia&quot; działa na ludzi i co z nimi robi (pojawienie się podziałów w wiosce,wykorzystanie typowych wzorców przypominających te z książki no i samo odizolowanie zakażonego terenu).
4.Nie-boska komedia (tak,wiem,robi się dziwniej) - ale w sumie wątek dwóch walczących stron,z których każda nie ma racji i zakończenie skojarzyły mi się właśnie z rodzimym dramatem
5.Pozwól mi wejść - ciekawe czy sposób transportu Sunako podsunął pomysł Szwedom :D

Zboczenie OFF

Ocena: 9+/10
 

 

Lilanna123

 • 5 Kwiecień 2014 11:59
Jak dla mnie boskie 10/10 ^^
kreska spaniała a postacie odróżniają się od innych anime tego typu : 3
Tylko mnie ciekawi czy udało im się uratować wieś i co się stało z tą małą dziewczynką ... : /
 

 

Black Diamond.

 • 22 Luty 2014 12:09
Anime jest super, kreska muzyka . Fabuła zajebista *.*
Polecam każdemu to anime. ^^
Najbardziej mi się Sunako , Megumi , i Taori spodobały ^^
 

 

Cysia

 • 21 Luty 2014 12:32
Pierwszy opening jest niesamowity &lt;3 zakochałam się
Co to samego anime, dużo krwi, dużo śmierci, ale fabuła jest bardzo przewidywalna, w odróżnieniu, np. Mirai Nikki nic nie było zaskakujące. Uroku zdecydowanie dodają świetne postacie! Tohru &lt;333
Moja ocena : 8/10
 

 

Kyubei

 • 20 Luty 2014 21:19
Świetne, oczywiście krew aż przelewa się z ekranu komputera na moje biurko, ale to jest horror, więc nikomu nie przeszkadza. Teraz zawsze jak ktoś wspomni o to myślę o ''Shiki'' x)
 

 

KawaiiMasako

 • 8 Luty 2014 11:32
Według mnie najlepszą postacią jest Seishin. Słodki Mnich ^^ ....

Anime Świetne ♥ 10/10 ♥

Spoilery się ukrywa! Poprawione.
Elen


W sumie to tylko 3 postacie przypadły mi do gustu, a mianowicie Sunako i Seishin ♥ oraz ten dziwny chłopak z kościstą twarzą oraz przerażającymi oczami.
Mój poprzedni komentarz napisała moja siostra (10 lat), więc jest trochę dziecinny ;P...Popłakałam się w dwóch momentach - gdy Seishin został ranny oraz gdy przyjaciel przyjaciela Natsuno (tak wiem..przyjaciel przyjaciela...xd...chodzi o tego ,,z kościstą twarzą oraz przerażającymi oczami) wrócił do swojej siostry i prosił ją, aby go wpuściła. Ona oczywiście go ,,zaprosiła&quot;, ale za drzwiami stała z kijem i już wszystko było jasne. To było smutne...A i serio przepraszam na moją siostre :P Ona zawsze tak wszystko przeżywa C:

Sklejone...
 

 

WhoIsTheDeadOne

 • 5 Luty 2014 19:55
Shiki to moje drugie anime. Drugie, które obejrzałem. Fabuła Shiki jest....ciekawa....ponura...mroczna...mogę przytaczać jeszcze wiele synonimów do tych słów, ale nie o to mi chodzi. Shiki jest niczym skała spadająca ze szczytu góry. Najpierw powoli następuje odłam kawałka skały i kiedy już odpadnie, robi to coraz szybciej i szybciej. W pewnym momencie spada z niewyobrażalną prędkością i kiedy wydaje nam się, że przebija już barierę dźwięku, z impetem uderza o ziemię. Niesamowite przedstawienie postaci, fabuła trzymająca nas w zakłopotaniu aż do samego końca i bohaterowie, którzy nawet jeśli byli postaciami drugo, lub trzecioplanowymi, wnosili mnóstwo ważnych wątków. Nie było postaci, która nic by nie wniosła i właśnie to jest piękne w Shiki. Przedstawienie postaci. To nieważne, że postać wyróżnia się spośród innych. Zawsze wniesie coś, co rozwiąże jeden, a stworzy dwa kolejne wątki.

Z początku nie mogłem przyzwyczaić się do kreski Anime, która wydawała mi się dość niezwykła, ale na szczęście szybko mi to przeszło. Ode mnie Shiki dostaje 9/10.
 

 

lovi_05

 • 2 Luty 2014 21:23
Po pierwszych odcinkach nie miałam ochoty na kontynuowanie tego anime ale ogromnie się ciesze, że zostałam dalej, bo teraz Shiki to jedno z moich ulubionych anime, do których zapewne powrócę. Akcja przemyślana, subiektywnie stwierdzam, że koniec smutny i jest to jedno z anime, które po obejrzeniu sprawiły, że czułam się w rozsypce, stan nie do opisania, pozostawia po sobie ślad. 9,5/10
 

 

Gucholec

 • 26 Styczeń 2014 18:27
Miasteczko Salem z powieści Kinga zrobione na anime... Najs, jak najbardziej na tak przerabiając takie dzieła. 10/10
 

 

HyuugaNeji

 • 17 Styczeń 2014 21:00
Anime genialne w 1000% tylko końcówka zostawia trochę w niedosycie i moment gdy:
Openingi po protu pokochałem *__*. Anime oceniam na 9,5/10.
 

 
 

 
Informacja
Użytkownicy z rangą Guest nie mogą dodawać komentarzy.
 

Ile masz lat?

poniżej 10
10-12
12-14
14-16
16-18
18-20
20-25
powyżej 25


Statystyki serwera
Poіłącz z TS3

Aby wywietli gatuni, potrzebny jest Flash Player 9.

Pokaż wszystkie tagi

 • Autor:yoggoth
 • Temat:Magi
 • Autor:Winetou