Wejść: 171132
Rainbow (online)


Rainbow (online) Rainbow (online)
Rainbow (online) Rainbow (online)
Rainbow (online) Rainbow (online)

W roku 1955 do japońskiego poprawczaka, przypominającego surowe więzienie, trafia razem szóstka młodzieńców oskarżonych o różne przestępstwa. Osadzeni zostają w celi, w której przebywa inny chłopak i już pierwszego dnia sprowokowani wszczynają bójkę. Rozbrojeni przez wcześniej przybyłego więźnia zostają przyłapani przez opiekuna. Ten w ramach "prezentu" z okazji ich świeżego przybycia postanawia nie oddzielać ich w izolatkach, ale pokazać konsekwencje nieodpowiedniego zachowania na starszaku. Przerażeni chłopcy są świadkami nieludzkiego traktowania go przez przełożonego w ramach "kary" za ich wybryk. Będąc pod wrażeniem jego brawurowej odwagi i siły, dzień kończą dzieląc się schowanym wcześniej niedopałkiem papierosa. Odtąd wspólnie przechodzić będą przez piekło, w jakim, z pewnych powodów, przyszło się im znaleźć.

Anime przenosi nas do zupełnie innych czasów, w których znalazła się Japonia tuż po wojnie, gdzie bieda i ubóstwo doskwierały wielu ludziom. Nie szczędząc brutalnych scen, pokazuje z jak niebezpiecznym i okrutnym światem przyszło się zmierzyć wtedy wielu ludziom. Jedynym promykiem nadziei jest ich silna wola walki, wzajemna pomoc i wizja, że za dwa lata wyjdą poza piekielne mury poprawczaka. Jednak to, ile będą musieli zapłacić za trzymanie się tej wątłej iluzji, jest z pewnością ceną, którą niewielu byłoby w stanie ponieść.

Grafika niezwykle wyraźnie i dosadnie oddaje klimat całej dramatycznej natury. Postaci wtapiają się w szare i brudne od wilgoci tła, towarzyszące im przez większość czasu. Fabuła, choć nie skąpi blizn na ciałach chłopców, z pewnością buduje ducha walki i daje nadzieję na zmiany, ponieważ pomimo wielkiego cierpienia grupa tych młodzików, miała także okazję doświadczyć czegoś godnego pozazdroszczenia - niezwykle wytrwałej przyjaźni wystawionej na najgorsze próby.


Recenzja autorstwa użytkowniczki posmak_absurdu.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Gatunki: Dramat, Seinen

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Typ serii: TV
Ilość odcinków: 26
Rok wydania: 2010
Tytuły alternatywne: Rainbow - Nisha Rokubou no Shichinin


Zgłoś niedziałający odcinek Jak oceniasz to anime?
Zaloguj się na stronie, aby móc głosować!

Osoby wrzucające serie, nie są osobami tłuamczącymi serie, tłumaczenia(w większości) nie są wykonywane przez członków naszej ekipy, lecz pobierane z ogólno dostępnych źródeł w sieci.

Oglądaj online:

Pobierz odcinek:

Uploaded by otakuJaro

Odcinek 1
Odcinek 2
Odcinek 3
Odcinek 4
Odcinek 5
Odcinek 6
Odcinek 7
Odcinek 8
Odcinek 9
Odcinek 10
Odcinek 11
Odcinek 12
Odcinek 13
Odcinek 14
Odcinek 15
Odcinek 16
Odcinek 17
Odcinek 18
Odcinek 19
Odcinek 20
Odcinek 21
Odcinek 22
Odcinek 23
Odcinek 24
Odcinek 25
Odcinek 26

Upload zakoсczony

Niedziaіające odcinki należy zgіaszać na forum w dziale do tego przeznaczonym. Nie stosowanie się do tej zasady grozi czasowym banem (regulamin się kіania)!!!

Game advertisements by <a href="http://www.game-advertising-online.com" target="_blank">Game Advertising Online</a> require iframes.
 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Tіumaczenie:

Ep. 1:
Ballaksio

Ep. 2-26
..:::Napisy przygotowaіa grupa:::...
.......:::Shinden Underground:::.......
=========================
Tіumaczenie: BK201
Korekta: BCI Batou
=========================
Strona Teamu:
http://www.shinden-underground.info/
=========================


Reupload:Ishinomori 05.2013

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Komentarzy: 43
 

 

Loney

 • 18 Styczeń 2015 00:45
Wszystko fajnie pięknie, ale działa tylko jeden odcinek... Wiecie gdzie można obejrzeć reszte w miare dobrej jakości?
 

 

Crisinspe

 • 24 Październik 2014 00:44
Anime z jednej strony opowiada naprawdę ciekawą i wciągającą historię, a z drugiej jest zbyt kolorowe w sprawach przyjaźni, przy czym czasem się niedobrze robi od ilości wypowiadanego słowa An-chan. Mimo wszystko to najlepsze anime jakie ostatnio widziałem, ponieważ wciągnęło mnie, miało swój klimat i zawierało postacie z charakterem, które miały swoją ciekawą przeszłość. Widz ma okazję zobaczyć jak z czasem dorastają i się zżywają ze sobą ci goście, aż to stanu tęczy.
Anime ma parę wad, ale w końcu nie ma niczego idealnego na na świecie, więc spokojnie oceniam na 7/10.
Oczywiście anime polecam każdemu, kto ma ochotę poznać niebłahą opowieść o grupie przyjaciół wspinających się po stromej górze zwanej życiem, pełnej lawin, zimna, a także euforii z pokonywania kolejnych wysokości, oraz chęci do życia, by dotrzeć na szczyt, zwany spokojnym, godnym życiem.
 

 

MrRammleid

 • 23 Październik 2014 18:15
Od dawna nie trafiłem na takie anime, co by mnie tak wciągnęło, obejrzałem je w dwa dni, jest po prostu cudowne. Rainbow to przepiękna historia o przyjaźni z realistycznymi bohaterami i wciągającą fabułą, strona graficzna anime stoi na dobrym poziomie, kreska idealnie pasuje do tej serii, a barwy są utrzymane w odcieniach szarości, oprawa dźwiękowa jest dobrze dopasowana i podkreśla ważne sceny. 10/10 Polecam wszystkim którzy szukają nieco poważniejszego i bardziej realistycznego anime.
 

 

nana008

 • 22 Sierpień 2014 21:25
Anime po prostu cudowne!!! Płakałam na większości odcinków. Nigdy o tym anime nie zapomnę. A Sakuragiego dołączam do listy najbardziej podziwianych przeze mnie postaci. Każdego z tych chłopaków bardzo polubiłam oraz Satsuki i Lily.
Gorąco polecam!!!
 

 

Kylron1

 • 24 Lipiec 2014 20:42
Anime baaardzo dobre chociaż seria moim zdaniem powinna się skończyć po odcinkach w więzieniu chociaż reszta odcinków nie straciła aż tak poziomu oceniam na 8/10
 

 

Azdro

 • 5 Maj 2014 16:07
Nie mam nic do powiedzenia, bo przeżycia jakie towarzyszyły mi przy oglądaniu tego cuda są nie do opisania. Bez zastanowienia mógłbym powiedzieć że to anime &quot;moim zdaniem&quot; powinno wylądować na samym szczycie.
Daje 12 Kurczaków na 10 łyżek i mnoże to razy 69 gejszy. FIN.
 

 

Taianna

 • 23 Kwiecień 2014 13:21
Anime świetne, naprawdę spodobało mi się, trochę łez poleciało, ale z umiarem. Oczywiście oglądałam podziwiając każdy niespodziewany odcinek. Więc polecam każdemu, really amazing!!!
 

 

matio12341

 • 3 Kwiecień 2014 18:11
Tytuł niesamowity! Nie mam pojęcia czemu dopiero teraz o nim usłyszałem. Przede wszystkim jeśli ktokolwiek ma wątpliwości czy oglądać, to niech się nie zastanawia, tylko od razu zabiera! Kreska bardzo dobra, muzyka mnie urzekła. Anime to przekazuje wspaniałe wartości. Poza tym, jest to jedno z nielicznych anime, w których końcówka mi się spodobała.
 

 

YukiOnna17

 • 8 Marzec 2014 22:13
Anime jednym słowem genialne. Odcinki pochłaniałam jak świeże bułeczki xD. Gdzie wy tu widzicie przesadny dramatyzm ? Akcja rozwija się dość dynamicznie. Mroczny klimat tego anime oddaje atmosferę powojennej Japonii. Fabuła jest bardzo rozbudowana i wielowątkowa.Można ja podzielić na 2 części.Podczas seansu można było się pośmiać i popłakać. Występuje tu najlepszy soundtrack z jakim kiedykolwiek udało mi się spotkać!(obejrzałam ok.200 serii tak wiec wiem o czym mówię). Opening - istne cudo. Myślę,że powinno się więcej używać angielskich piosenek w naszych ,,Otwieraczach&quot;. Eng op widzialam tylko w Wolfs Rain i Zetsuen no Templest i na długo je zapamietalam ;p. Postacie; Na pierwszym miejscu oczywiste Anchan :D. Jak dla mnie jest idealem mężczyzny(odważny, opiekuńczy, dba o swoich najbliższych).Kolejnym z nich jest Marco, czyli facet, który umie nawalić innym pomimo rozwalonej ręki(hehe). Każda z postaci jest inna i zarazem wyjątkowa. Moja końcowa ocena to oczywiście 10/10. Anime leci do mojej osobistej topki. To pierwsza seria, przy której niejednokrotnie uroniłam łzę!
 

 

MrHells

 • 19 Luty 2014 20:43
Arcydzieło a nie anime.Prawdziwa historia o przyjaźni,o trudach życia.Anime polecam wszystkim,najchętniej poleciłbym je rozpieszczonym bachorom,którym rodzice nie chcą kupić nowego iphona.Główni bohaterowie od dziecka skrzywdzeni przez los,jednak starają się wygrać walkę z tak trudnym przeciwnikiem jakim jest życie.Kreska cudo,muzyka również czarująca,nie mam się do czego przyczepić.Nie pożałujecie :)
 

 

Gluciarafull

 • 11 Styczeń 2014 19:41
Przed chwilką skończyłam oglądanie i dochodzę do wniosku, że muszę częściej wybierać anime z listy tytułów bo ma fajną nazwę, tak jak zrobiłam tutaj.
Nie jest to lekkie anime, szczególnie pierwsza część. Nie wiem dlaczego, ale trochę mi przypominało film &quot;Pianista&quot;, może ze względu na klimat, który był nie tyle co mroczny, lecz ciężki i przytłaczający. Historyjka o chłopaczkach z poprawczaka, którzy na pozór powinni być nieciekawi, okazują sie być bardzo sympatyczni. Najbardziej do gustu przypadł mi Joe, niby milutki i cichy osobnik, potrafi pokazać pazurki. Mimo wszystko w połowie seria całkowicie zmienia temat, często rozpamiętując pewne smutne wydarzenie i skupiając się na życiu codziennym, na moje na gorsze.
Powinnam poruszyć temat kreski, moim zdaniem podobnej do tej w Shingeki no Kyojin, animacji, której ocenić nigdy nie potrafię i muzyki, wpadającej w ucho. Dodam, że jest to jedyne anime jakie przyjemność miałam oglądac, w którym opening był całkowicie w innym języku niż japoński.
Pomijając drobne błędy, nie polacam tytułu każdemu, lecz mi się jak najbardziej podobał.
 

 

PanSzczepan

 • 16 Listopad 2013 16:20
Hmmm....
Anime bardzo dobre. W realistyczny sposób przedstawia wydarzenia. Fabuła jest wielowątkowa. Wszystko dopełnia kreska i muzyka. Ogólnie to bardzo dobre anime, ale jakoś musiałeś się zmuszać do oglądania (może dlatego, że jest mało czasu i jestem zmęczony, a to nie jest lekkie anime). Bardzo podobała mi się końcówka.

Moja ocena 7/10.
_______________
http://myanimelist.net/animelist/PanSzczepan
 

 

Swear

 • 16 Październik 2013 14:18
Kolega polecał i mówił, że całkiem fajne anime, więc pierw postanowiłem poczytać mangę, i co się okazało? Pierwszy rozdział i grzebanie w odbycie przez chorego doktorka. =.= Super
 

 

Cupa03

 • 2 Październik 2013 16:20
Bardzo dobra produkcja twórca miał ciekawy pomysł. Ale według mnie mógł to zakończyć w 14odc nie nyło potrzeby ciągnąć tego dalej. Jest to dobra seria pokazuje jak my ludzie jesteśmy wobedz siebie okropni no cóż tacy są już ludzie. Moja ocena 4/5.
 

 

Bartek-san

 • 21 Wrzesień 2013 14:02
Łał. Dawno nie oglądałem tak świetnego anime.
Plusy:
- rewelacyjny opening,
- muzyka,
- kreska (zwłaszcza projekty kobiecych postaci),
- no i przede wszystkim fabuła (niesamowicie mnie wciągnęła), wiele wątków i zwrotów akcji.

Minusy:
- nierówny podział wątków dotyczących postaci (zwłaszcza Żołnierza),
- nie jest to duży minus, ale... projekt fryzur, to co miał Spoon i Joe (na początku) na głowie to coś dziwnego, heh.

Uhhh... jak nic 10/10
 

 

Hachiko995

 • 5 Sierpień 2013 18:31
Na początku wahałam się czy odpalić 1 odcinek. Ciągle omijałam te anime czego teraz żałuję. Jest ono teraz wysoko w moim rankingu,w pierwszej 3. Polecam je każdemu moja ocena to 10/10.
 

 

Rydzyk

 • 28 Lipiec 2013 22:10
Anime naprawdę dobre i realistyczne. Bardzo spodobał mi się klimat. Co do postaci, są dosyć dobrze zrobione, jednak nie do przesady, aczkolwiek da się przywiązać. Nie mogę powiedzieć, że automatycznie włączałem kolejne odcinki, bo chyba też nie taki był cel tego anime. Nie było w nim bezsensownych skoków przeszłość w bezsensownych ilościach, za co plus. To anime dobrze pokazuje problemy tamtych czasów i to, jak ważna jest przyjaźń. Moja ocena to: 7,8/10
 

 

czepens

 • 11 Lipiec 2013 23:18
POLECAM ! Pod koniec serii łzy kręciły mi sie średnio 2 razy na odcinek , genialne wykonanie , kreska + fabuła + postaci + klimat + akcja = 10/10 , Anime godne polecenia widzowi każdego gatunku.
 

 

Daniero

 • 1 Czerwiec 2013 22:23
Miałem okazję obejrzeć to anime i żałuję tylko 1 rzeczy: jakim cudem nie obejrzałem tego wcześniej.

Jest to jedno z najlepszych anime, jakie do tej pory widziałem. Dla mnie mieści się w moim TOP 10. To anime zasługuje na znacznie większą liczbę odbiorców, ponieważ ma &quot;to coś&quot;.

Postacie, opening, historia (fabuła), muzyka.

Pewnie małym zaskoczeniem będzie, że moją ulubioną postacią z tego anime jest Sakuragi.
To anime sprawiło nawet, że przejąłem się losami bohaterów, czyli było bardzo przekonujące.

Zasłużone 10/10
Polecam, Daniero
 

 

Ledyr

 • 26 Kwiecień 2013 11:03
Do 14 odcinka, czy tam 15... no jakoś tak anime CUDOOO! Obejrzałem do tego momentu na raz jarając się za każdym razem openingiem (NIE PRZEWIJAŁEM! O.O), potem niestety zrobiło się mniej ciekawie, ale i tak cudo! Nie ma to jak akcja dziejąca się w poprawczaku, więzieniu, albo w okolicach drugiej Wojny Światowej!
 

 

LONG3r

 • 24 Kwiecień 2013 20:20
Fabuła 10/10? ;/
Bez przesady, zbyt mocno przewidywalna jak na taką tematykę - fabuła jest dobra, ale idealna na pewno nie. Takie połączenie poważnej tematyki z mocną dawką shounena, co zniszczyło efekt końcowy. Warte obejrzenia, bo mało takich produkcji powstało, jak ktoś chce podobną tematykę, to lepiej chwycić Aoi Bungaku Series - bardziej prawdziwe i życiowe, bez żadnego przerysowywania.
 

 

gorgutz

 • 24 Kwiecień 2013 19:23
Po prostu boski tytuł, nic tylko oglądać. Wszystko było zapięte na ostatni guzik, fabuła wręcz niesamowita. Kreska, muzyka itp. nie odstawały od fabuły i też stały na wysokim poziomie, a opening jest super :D. Serdecznie polecam jest to tytuł warty obejrzenia. Moja ocena to 10/10.
 

 

MariaN121

 • 9 Kwiecień 2013 19:45
Jak dla mnie genialny tytuł. heh przykład spełnienia powiedzenia &quot; prawdziwych przyjaciół poznaje sie w biedzie &quot;
polecam
 

 

HARUH

 • 27 Luty 2013 17:34
Oryginalna historia, fajna kreska, dobry klimat. Naprawde bardzo dobre i wciągające! Dużo się dzieje zwłaszcza na początku, oby więcej takich produkcji. Nic tylko oglądać ;)
 

 

Nirdan

 • 17 Luty 2013 23:46
Myślę że nie ma co rozpisywać się na ten team bo anime bło wspaniałe i co do tego nie mam wątpliwości =) wszystkim i każdemu z osobna mogę polecić tą serię bo naprawdę warto ja obejrzeć :) do grafiki tez nie mam zastrzeżeń i osobiście jestem nią zachwycony ^^
 

 

SkyFighter

 • 29 Grudzień 2012 01:39
Anime naprawdę godne uwagi. Naprawdę dobra historia. Niektórzy mogą z niej wiele wyciągnąć :)
Jak dla mnie to 10/10
 

 

Krx

 • 4 Grudzień 2012 11:11
Naprawdę dobre anime. Na mojej liście jest wysoko :). Oryginalna historia, ciężki klimat, piękna opowieść o przyjaźni.
Polecam. 10/10
 

 

Cyt

 • 29 Listopad 2012 18:48
Jedno z lepszych anime jakie widziałam! Druga połowa nieco gorsza od pierwszej, ale wciąż na dobrym poziomie. Fajna muzyka, świetna fabuła, niezła grafika i genialna atmosfera. Perełka, którą warto zobaczyć ;)
 

 

U.P.Cell

 • 7 Listopad 2012 17:22
Fajna kreska i opening.Fajna tapeta - końcówka 3 odcinka.
Ogólnie tematyka jedyna w swoim rodzaju (no jeszcze więzienie to deadman wonderland czy wykręcone Dead Leaves), przedstawiona w sposób poważny, co zdecydowanie doceniam. Pierwsze odcinki urzekły mnie swoją prostotą przedstawienia, brutalnością. Bardzo dobrze się oglądało do 14 odcinka i dla mnie mógłby to być już koniec. Ale jak to często bywa, prosi się by pokazać dalsze losy bohaterów. Dalej to tylko przedramatyzowane epki, w którym co chwila łzy się leją xD oraz schematyczność.
Anchan najlepszy. Te jego opanowanie, spokój, bijąca pewność siebie, determinacja i dojrzałe podejście. No i te oczy! Naprawdę kozacka postać bez żadnych super mocy, wielkie spoiwo fabuły.
Naprawdę to anime bardzo dobrze prezentuje się na rynku zapchanym ecchi i komedyjkami dla nastolatków. Zresztą... polecam dla starszej widowni, bo bardziej zrozumieją przekaz i niektóre sceny. Daję mocne 4/5
 

 

Kamioonli

 • 6 Listopad 2012 17:31
Świetne, mocno poruszające anime. Jedno z takich nad którymi można pomyśleć. Pierwsza część, znacznie lepsza. W drugiej traci trochę swój urok. Nie jest tak brutalna i wstrząsająca. Leci ona wg. schematu: bohater, jego losy przez średnio dwa odcinki, i od nowa. Historia Joe akurat była ciekawa, ale rozwiązanie spadło zbyt szybko. Można było dalej przedstawić losy rodzeństwa. Za to te z Kapuchą i Baremoto były słabiutkie. Trochę szkoda mi było takiego ucięcia wątku Setsuko, ale w pełni rozumiem, że takie były realia. Muzyka i udźwiękowienie na wysokim poziomie.

P.S. Czy wy też nie uważacie, że zarówno Setsuko jak i Megu lepiej wyglądały w krótszych włosach?
 

 
 

 
Informacja
Użytkownicy z rangą Guest nie mogą dodawać komentarzy.
 

Ile masz lat?

poniżej 10
10-12
12-14
14-16
16-18
18-20
20-25
powyżej 25


Statystyki serwera
Poіłącz z TS3

Aby wywietli gatuni, potrzebny jest Flash Player 9.

Pokaż wszystkie tagi

 • Autor:DarKonX
 • Autor:xandriel
  Temat:Kobato.
 • Autor:Natty82
 • Autor:Zupezja