Wejść: 1178837
Higurashi no Naku Koro ni (Online)


Higurashi no Naku Koro ni (Online)Higurashi no Naku Koro ni (Online)
Higurashi no Naku Koro ni (Online)Higurashi no Naku Koro ni (Online)
Higurashi no Naku Koro ni (Online)Higurashi no Naku Koro ni (Online)

Uwierzcie mi, napisanie tego, co jest poniżej, nie było łatwe, aby nie zdradzić wam za dużo, więc nie bądźcie zdenerwowani małą dawką informacji.

Akcja tego anime rozgrywa się w niewielkim miasteczku Hinamizawa, poznacie tutaj Keiichiego Maebarę i jego przyjaciółki... zapowiada się na kolejny romans lub komedię haremową, nieprawdaż? Przypuszczenia są słuszne, ale jedynie do połowy pierwszego odcinka, po czym następuje wielkie BUUUM, oczywiście nie zdradzę, na czym ono polega, sam sprawdź!
Akcja tej części rozgrywa się wokół Keiichiego Maebary, który niedawno zamieszkał w Hinamizawie, miejscowość jest tak mała, iż w szkole uczniowie różnych roczników uczą się razem. Keiichi szybko zaprzyjaźnia się z czterema dziewczynami należącymi do szkolonego koła "Gier i Zabaw". Im dłużej oglądamy anime, poznajemy razem z bohaterem historię Miasteczka oraz motywy, które powodują, iż ludzie za wszelką cenę chcą ukryć prawdę. Niedługo po tym okazuje się, iż, poczynając od "pewnego zdarzenia", co roku podczas święta Watanagashi ginie jakaś osoba...

Anime z sielanki - w jednej sekundzie potrafi się przekształcić w istną rzeź.
Po każdej "serii" odcinków jest niejako powtórzenie z dodaniem pewnych informacji, nie mogę zdradzić dlaczego tak się dzieje, ale musicie zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły ;).

Anime jest naprawdę świetne i, co cenię sobie najbardziej, ma świetną, nieprzewidywalną fabułę. Apel do osób czytających - nie rezygnujcie dlatego, że nie będziecie wiedzieli o co chodzi lub jak będzie powtórzenie w którym niewiele się zmienia, uwierzcie, że wszystko się wyjaśni i każdy malutki kroczek jest zaplanowany i dostarcza wiele, początkowo wydających się nieważnymi, informacji. Możecie bawić się w detektywa i wymyślać możliwe scenariusze - osobiście wymyśliłem ich ponad 20, żaden się nie sprawdził ^^".
A odpowiedź na pytania otrzymacie dopiero w 2 sezonie, gdzie wszystko zaczyna się układać i wyjaśniać.


No więc wybaczcie tak beznadziejną recenzję, ale nie można napisać więcej, nie zdradzając ważnych faktów, a ten tytuł jest bardzo ciekawy i nie chciałbym abyście go przeoczyli!!


Higurashi no Naku Koro ni (Online)- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Gatunki: Dramat, Horror, Komedia, Nadprzyrodzone, Psychologiczne, Tajemnice

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Typ serii: TV
Ilość odcinków: 26
Rok wydania: 2006
Tytuły alternatywne: Moment the Cicadas Cry, When Cicadas Cry, When They Cry - Higurashi


Zgłoś niedziałający odcinek Jak oceniasz to anime?
Zaloguj się na stronie, aby móc głosować!

Osoby wrzucające serie, nie są osobami tłuamczącymi serie, tłumaczenia(w większości) nie są wykonywane przez członków naszej ekipy, lecz pobierane z ogólno dostępnych źródeł w sieci.

Oglądaj online:

Pobierz odcinek:

Onikakushi-hen - Spirited Away by Demons Chapter:

Odcinek 1
Odcinek 2
Odcinek 3
Odcinek 4

Watanagashi-hen - Cotton Drifting Chapter:

Odcinek 5
Odcinek 6
Odcinek 7
Odcinek 8

Tatarigoroshi-hen - Curse Killing Chapter:

Odcinek 9
Odcinek 10
Odcinek 11
Odcinek 12
Odcinek 13

Himatsubushi-hen - Time Wasting Chapter:

Odcinek 14
Odcinek 15

Meakashi-hen - Eye Opening Chapter:

Odcinek 16
Odcinek 17
Odcinek 18
Odcinek 19
Odcinek 20
Odcinek 21

Tsumihoroboshi-hen - Atonement Chapter:

Odcinek 22
Odcinek 23
Odcinek 24
Odcinek 25
Odcinek 26

Nekogoroshi-hen - Cat Killing Chapter:

Odcinek specjalny

- - -
kolejny sezon
seria powiązana

Game advertisements by <a href="http://www.game-advertising-online.com" target="_blank">Game Advertising Online</a> require iframes.
 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Napisy: Delete Before Watching (DBW)
http://fansubs.pl/show/group/116/delete-before-watching

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Napisy do odcinka specjalnego: Naraku no Hana (NnH)
http://fansubs.pl/show/group/87/naraku-no-hana

Tіumaczenie: ~ Vedziu & Rein ~
Timing & Typesetting: ~ Tymek ~
Korekta: ~ koni & black_cygnus ~
OP & ED:~ Rein ~ & ~Shizu~

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Upload: Tsurio

Upload - odcinek specjalny: Urizithar

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Komentarzy: 293
 

 

citronka

 • 21 Styczeń 2015 09:41
Zaczynając tą serię byłam do niej nastawiona dość sceptycznie, głównie ze względu na kreskę która wydawała mi się dość dziecinna i z horrorem nijak nie mająca nic wspólnego. Do około połowy oglądałam to trochę na siłę, nie do końca podobał mi się pomysł rozdrobnienia i pomieszania fabuły, która tutaj idzie po prostu niechronologicznie, ale właśnie od około 15 odcinka nie mogłam się już oderwać. Wtedy wszystko zaczęło się wyjaśniać, układać w spójną i logiczną całość, zrozumiałam skąd brały się wszystkie wydarzenia, morderstwa etc. Historia ta jest naprawdę ciekawa kiedy się ją do końca zrozumie.

Co do kreski, początkowo była dla mnie uciążliwa, ale dość szybko się przyzwyczaiłam. Przede wszystkim dostarcza kontrastu, bo nikt raczej nie spodziewa się takiej zawartości jak tutaj widząc tak a nie inaczej narysowane postacie. Było to nie powiem miłe zaskoczenie. Co prawda, grafika nie jest jakaś cudowna, ale narzekać na nią nie można.

Muzyka również niczego sobie, za opening muszę dać dużego plusa, naprawdę wpadł mi w ucho, nucę go do tej pory, mam na telefonie, słucham non stop, ciekawe kiedy mi się znudzi, raczej nie za szybko. Ending wypadł nieco gorzej, w trakcie oglądania tego anime odpuszczałam sobie słuchanie go, nie wywarł na mnie jakiegoś specjalnego wrażenia.

Co do samych postaci, nie mogę powiedzieć za dużo, bo gdybym chciała to pewnie by mi tu miejsca nie starczyło. Są one naprawdę fajnie zrobione, ciekawe, że wraz z rozwojem fabuły, przynajmniej ja to tak odczułam, zmienia się główny bohater i patrzymy na opowiadaną historię z dwóch perspektyw, co bardzo mi się spodobało, bo mieliśmy możliwość zobaczenia całej tej masakry jako w pewnym sensie sprawca i jedna z ofiar. Nie powiem, bardzo mi się ten pomysł podobał.

W ogólnym rozrachunku mogę polecić to anime, radzę też nie zniechęcać się jeżeli na początku nie wszystko będzie jasne, fabuła będzie sprawiała wrażenie zapętlonej, nie ma co się denerwować, wszystko wyjaśni się w swoim czasie. Osobiście uważam,że żadna minuta spędzona przy tym anime nie była zmarnowana : )
 

 

chomiczq

 • 2 Styczeń 2015 11:50
Obejrzałem na razie dwa odcinki, nie pasuje mi jedynie słaba oprawa muzyczna, oraz taka ilość głównych bohaterek z klasy, sam mam 26 dziewczyn na 32 osoby, no ale bez przesady, jednak nie ma co się tym zrażać, interesująca fabuła jest moim zdaniem i ciekawie się rozwija.
 

 

Corrupted Slime

 • 31 Grudzień 2014 15:30
Pierwszy sezon 9,5/10
Drugi sezon 8/10 (nieco naciągane zakończenie)
Opening bardzo mi przypadł do gustu, szególnie ten z sezonu pierwszego.
Ogólna ocena 9/10. Jedno z najlepszych anime jakie oglądałem.
 

 

Franek977

 • 26 Grudzień 2014 17:09
Jedyne anime które spowodowało bezsenność przez kilka dni przymuszałem się do obejrzenia tych ostatnich odcinków i jakoś tam dałem rade z mózgu zrobiło mi papkę.Opening tylko był do dupy ,ending w miarę fajny
 

 

centaurus

 • 21 Grudzień 2014 20:31
Interesujące anime. Mocno mi namieszało w głowie.
Cóż mogę napisać? Kreska mnie pierwotnie denerwowała, ale szybko przestałam zwracać na nią uwagę.
Dopiero po kilkunastu odcinkach zaczęło mi się wszystko w miarę układać w całość.
Muszę w najbliższym czasie zabrać się za kolejną część, gdyż chwilowo moje podejrzenia zostały połowicznie potwierdzone:)
Polecam.
 

 

Natty82

 • 19 Grudzień 2014 20:12
Dosyć fajne anime, o dziwo. To mój drugi horror. Po obejrzeniu another, myślałam, że wszystkie anime horror są takie słabe, ale to było fajne. Opening bardzo fajnie zrobiony. Nie tylko pod względem wyglądu, ale i muzyki. Fabuła dobrze zrobiona. Przyznaję, na początku wszystko mi się myliło, bo tak jakoś dziwnie było zbudowane, ale im dalej się oglądało, tym bardziej wszystko rozumiałam. Czasami miałam wrażenie, że bohaterowie z 10 litrów krwi mieli xD. Do kreski trudno mi się było przyzwyczaić. Preferuję taką poważniejszą. Dopiero po bodajże 5 odcinkach się przyzwyczaiłam. Ogólna ocena 8/10. Teraz zabieram się za 2 sezon.
 

 

zuzkaxd45

 • 13 Grudzień 2014 11:37
Super anime, polecam wszystkim którzy uwielbiają tego typu anime. Chociaż jak dla mnie mało krwawe ;-; Daję 10/10, ubóstwiam opening :P
 

 

Ryuugu

 • 23 Październik 2014 11:34
Anime obejrzałam już spory czas temu, ale ze względu na brak konta na Shiden nie było możliwości skomentowania. To anime jest jednym z moich ulubionych. Kreska mi się nawet podobała 9/10, muzyka również 8,5/10, fabuła 8/10, postacie 10/10 (Najbardziej lubię Renę :3). Reszta sezonów również była ciekawa i wciągająca. Do każdego mam osobną opinię i nie warto się z tym rozpisywać. Momentami było nudzące, to fakt, ale były też nagłe zwroty akcji. Na początku wszystko jest niejasne, człowiek zastanawia się o co chodzi z tym całym , ale im dłużej się ogląda tym bardziej wszystko się wyjaśnia, drugi sezon na pewno pomaga w ułożeniu tego i owego :D Daje 9/10
I najważniejsze co pociągało mnie w tym anime to te psychopatyczne śmiechy Shion, a zwłaszcza Reny.
 

 

wrooblasq

 • 7 Październik 2014 16:02
Momentami anime bardzo ciekawe i wciągające, momentami strasznie nudne. Pod koniec już miałem go trochę dość. Ale podobało mi się to, że im dalej w las tym bardziej wszystko się układało w jedną całość. Obejrzę na pewno drugi sezon, bo jestem ciekaw jak to tam wszystko naprawdę się potoczyło. Mam kilka(naście?) różnych wizji i chciałbym sprawdzić, czy którakolwiek z nich jest choć trochę bliska temu jak będzie naprawdę :)

Czy polecam? Ciężko powiedzieć. Był moment, w którym nie mogłem się oderwać, ale potem oglądałem już trochę na siłę. Teraz po paru tygodniach od obejrzenia chętnie obejrzę drugi sezon... Tak więc chyba polecam ;)
 

 

reiogami

 • 14 Wrzesień 2014 17:51
Dopiero zaczęłam oglądać to anime, ale już wiem, że będzie to jedno z moich ulubionych. To dopiero początek, a już mam chęć po jednym odcinku od razu przejść do następnego.
Tylko... No właśnie. Tylko ta kreska mnie odrzuca (preferuję bardziej poważniejszą :D) i te kolorowe włosy i wielkie krople na twarzy. A poza tym cała reszta nadrabia wysokim poziomem! :D
 

 

TadashiChan

 • 18 Sierpień 2014 20:56
Podobało mi się to anime, ale szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś lepszego. Z tego co mówili lidzie to anime jest bardzo krwawe a mi się jakoś tak nie wydawało. To jest pestka w porównaniu z Elfen lied.
Ogólna ocena 8/10
 

 

Nagisax3

 • 27 Lipiec 2014 13:27
Nigdy nie otrzasne sie po tym anime.Ogladalam je rok temu w lipcu a do dzis sobie je powtarzam i slucham openingow.Ono jest poprostu...nie ziemskie,inne.Raz przyszla do mnie kolezanka i jak pokazalam jej Higurashi to nic nie kumala.Po tym jak obejrzalam Higurashi brat mowil,ze gadalam cos pod nosem wiec jakos mi to na psychike szczelilo i chyba tak jest do dzisiaj c;
Muzyka 10/10
Fabula 10/10
Postacie 10/10
Kreska 10/10 chce tak rysowac *^*!
Calosc cudowna Nipaaa ^^
 

 

Sayuri :)

 • 11 Lipiec 2014 17:23
Najbardziej w tym anime lubię szybkie zwroty akcji i to, ze jest świetnym horrorem. Ciężko niestety powiedzieć więcej bez spolerowania. Dodam tylko, że moją ulubioną postacią jest Shion, a z rozdziałów najbardziej lubię Eye Opening Chapter.
 

 

Blaackie

 • 4 Lipiec 2014 23:02
Moje pierwsze anime, aż się łezka w oku kręci. c:
Fabuła naprawdę bardzo dobrze przemyślana. Na samym początku nie miałam pojęcia o co chodzi, tak bardzo chciałam dowiedzieć się i oglądałam jeden odcinek za drugim. Jednym słowem - wciąga. Postacie są bardzo urozmaicone. Każda osoba przeżyła coś innego i każda zaznała innych doświadczeń.
9/10 - polecam.
 

 

smiercslowem

 • 6 Czerwiec 2014 15:10
Muszę przyznać, że byłam negatywnie nastawiona do tego anime.
Dwa pierwsze odcinki obejrzałam w zeszłe wakacje, ale dopiero jakiś miesiąc temu zdecydowałam się kontynuować oglądanie serii.
Jestem wręcz zdumiona tym, że anime wyszło naprawdę wspaniale, a wcale się na to nie zapowiadało.
Kreska mi nawet nie przeszkadzała, w pewnym momencie nawet ją zaczęłam lubić. Muzyka jest z górnej półki, opening bardzo wpada w ucho.
Fabuła jest bardzo pokręcona i pierwsza seria pawie niczego nie wyjaśnia, ale uważam, że to dzięki temu jest tak wspaniała.
Każdy lubi smaczek tajemnicy.
Pokochałam postać Shion, wywarła na mnie naprawdę dobre wrażenie przez swoją brutalność i miłość do Satoshiego.
Najbardziej nie lubię Satoko, wkurzała mnie cały czas.
Temu anime daję 10/10, naprawdę mnie urzekło.
Polecam je każdemu, po 4 odcinku nie można się od niego oderwać!
 

 

Kijika980

 • 14 Maj 2014 15:35
Super anime. Każdy odcinek skrywa jakąś tajemnicę, która powoduje że tylko się nakręcasz na kolejny odcinek.^^
Postacie: 9/10
Klimat: 10/10
Muzyka: 10/10
Fabuła: 9/10
 

 

Mokita

 • 7 Maj 2014 17:34
Według mnie nie pasuje tutaj gatunek -Nadprzyrodzone- skoro żadnych demonów nie było itd. A poza tym gdyby Kei nie był taki ciekawski to wszystko byłoby ok. Taka jest przynajmniej moja opinia. Największym plusem o anime jest chyba to, że zostało stworzone w ~inny~ sposób, dzięki czemu jesteśmy wszystkiemu jeszcze bardziej ciekawi co będzie dalej. Polecam. A największy minus to to, że rany bohaterów to po prostu plamy krwi.
Ogółem: 9/10
 

 

0olam

 • 3 Maj 2014 16:46
Na prawdę podoba mi się to anime. Prawde, mówiąc jest to moje ulubione 10/10 :3
Lubię horrory, a fabuła jest świetna, tak jak postacie.
Ratuj się kto może, Rena chce nas zabrać do domu! :D
 

 

Vartius

 • 30 Kwiecień 2014 20:53
Powiem szczerze... Jestem mile zaskoczony tym anime. Niezwykle ciekawe, pomimo iż prawie cały pierwszy sezon jest dość... Niezrozumiały, jeśli tak to można określić :)
I pomimo iż drugi sezon faktycznie wszystko tłumaczył, to i tak trzymał poziom poprzednika. Bardzo podobały mi się niektóre postaci, poz głównymi także drugoplanowe... Między innymi Kasai (Bardziej wykoksany Madao xD), bo choć miał niewielką role, to zawsze mnie rozwalał w tych scenach (Głównie dlatego, że czasem naprawdę mi przypominał Hasegawe z Gintamy, nawet poza samym głosem)
Jeśli o muzykę chodzi... Pomimo iż, niestety, nie trafiła w mój gust, to wydawała się dopasowana do ogólnego nastroju Higurashi.
Na pewno warte polecenia.
 

 

Isinigami

 • 15 Marzec 2014 15:54
Zawiodłam się na tym anime.Sądząc po tym,co mówili ludzie spodziewałam się dużo większej dawki krwi i brutalności,no cóż.
Postacie mi się nie spodobały.Postacie są płytkie a relacje pokazane w bardzo powieszchowny sposób (Wyjątek stanowią blizniaczki,u których było to widoczne.)
Kreska też nie była rewelacyjna.Ni jak ma się do &quot;horroru&quot;,zamordowała połowę klimatu.Muzyka jest bardzo dobrze dopasowana (W szczególności 1 opening,który podbił moje serce.)

Moja ocena to 5/10.
 

 

Jikanuu

 • 14 Marzec 2014 14:09
Powiem tylko tyle że to anime to arcydzieło! Duuużo krwi, świetnie dobrana muzyka, wspaniała fabuła. I dlatego to moje ulubione anime.
 

 

Namakemono

 • 9 Marzec 2014 09:25
Dziwna sprawa, ale podczas oglądania ostatnich odcinków tego sezonu zaczęła mnie swędzieć szyja. Dobrze, że mam poobcinane paznokcie, ale i tak wiedzcie, że jeśli już więcej o mnie nie usłyszycie to będzie to oznaczało, że klątwa Oyashiro na prawdę istnieje.
 

 

MakaPakaAlbarn

 • 28 Luty 2014 09:42
Świetne anime ^^ Zaraz biorę się za drugi sezon. Bardzo miło się to oglądało, wiem również, że wszystko się wyjaśnia w drugim sezonie. Rena jest niesamowita. Ciekawa fabuła, dopasowana muzyka (na pewno opening), niecodzienne postacie - po prostu super! Polecam fanom horrorów. Higurashi daje dużo do myślenia 10/10.
 

 

Czebou

 • 24 Luty 2014 05:45
Pewnie związane jest to z wiedzą o sensowności serialu, ale oglądanie tego po raz drugi sprawia jeszcze większą frajdę. Ani kreska nie wydaje się tak dziecinna jak za pierwszym razem, wszystko ma jakiś sens, łatwiej związać się z postaciami i słuchanie muzyki sprawia ogromną przyjemność. Wcześniej też nie zwróciłem uwagi na to, jak dokładnie wszystko jest narysowane; dla mnie była to po prostu kreska dla 5-cio latków. Teraz widzę, że mimo dziecinnego wyglądu, całość jest mocno dopracowana i płynna.

I chociaż nie jest to najlepsza seria, jaką oglądałem, na pewno nigdy o niej nie zapomnę.
 

 

HappyDXD

 • 23 Luty 2014 16:45
Super chyba obejrzę wszystko ciekawe sie zapowida te kocie oczka mrrr ;P DXDXDXD ciekawe dxd xdxd xdxd Mrrrr Podobne troszeczkę Do Omamori Himari :)
 

 

mamimi

 • 21 Luty 2014 23:33
UWIELBIAM. KOCHAM. Nie potrafię oderwać się od tego sezonu z reszta wszystkie Hirugashi są świetne. Muzyka boska, idealnie dopasowana. Kreska jest prześliczna moja ulubiona. To anime spełniło wszystkie moje wymagania:) z dumą daję 10/10, gorąco polecam i zabieram się za ponowne oglądanie każdej serii:)
 

 

Satoko-Chan

 • 21 Luty 2014 12:50
LADY PHANTOMHIVE
Dzięki ;&gt;
Obejrzałam Kai, Rei i nawet Kirę ale te wszystkie informacje na temat syndromu zaczęły mi się mieszać i w końcu nie wiedziałam o co chodzi x.x
To znak, że trzeba powtórzyć serię :3
 

 

Lady Phantomhive

 • 20 Luty 2014 19:24
SATOKO-CHAN
Wszytsko wyjaśnia sie w drugim sezone c:

Naprawdę polecam oebjrzeć drugi sezon Hihurashi no Naku Koro ni Kai c:
 

 

Satoko-Chan

 • 20 Luty 2014 16:54
No dobra, obejrzałam wszystkie części ale nadal nie wiem czemu dziewczynom robiły się skośnie oczy i wiedziały przy tym wszystko o rzeczach, przy których ich nawet nie było o.O
Wynik syndromu, zwidy Keiichi'ego czy coś zupełnie innego?
 

 

Yukima

 • 14 Luty 2014 02:01
Anime genialne. Przeplatanka humoru i mrocznego klimatu. Kreska wyjątkowa. Bohaterowie też świetni. Muzyka dobrana. Nic innego jak dać 10/10 ! Polecam! Dla osób o mocnych nerwach ! ;)
 

 
 

 
Informacja
Użytkownicy z rangą Guest nie mogą dodawać komentarzy.
 

Otaku to:

Ludź shock
Proubermegawielki fan anime/mangi bully
Nolife oglądający tylko chińskie porno bajki chih
Obsesyjny fan bazar
Prawdziwy i oddany fan japońskiej popkultury letsrock


Statystyki serwera
Poіłącz z TS3

Aby wywietli gatuni, potrzebny jest Flash Player 9.

Pokaż wszystkie tagi

 • Autor:yoggoth
 • Temat:Magi
 • Autor:Winetou