Wejść: 995318
D.Gray-Man (Online)

D.Gray-Man (Online) D.Gray-Man (Online)
D.Gray-Man (Online) D.Gray-Man (Online)
D.Gray-Man (Online) D.Gray-Man (Online)
Recenzja by otakuJaro

D.Gray-man to animowana wersja popularnej mangi autorstwa Katsury Hoshino opowiadającej o egzorcystach. Wielu pewnie wyobraziіo sobie teraz księdza odprawiającego tajemne rytuały nad opętanym przez diabіa czіowiekiem. Bez obaw - anime to opowiada o typowo japońskiej wizji egzorcystów, czyli nastolatków władających super mocami tak zwanego innocence…

Akcja rozgrywa się w alternatywnej wersji koсca XIX wieku, kiedy to światu zagrażają tzw. akumy – potwory powstaіe w wyniku przywrуcenia do życia duszy zmarіego (gіуwny oponent egzorcystуw nakіania bliskich nieżyjącej osoby by przyzwali ją z zaświatуw, poczym zamyka ożywioną duszę w ciele potwora). Akumy początkowo mogą wydawać się dziwne – wielkie kule strzelające do egzorcystуw z bazook i minigunуw wyglądają, co najmniej gіupkowato, podobnie jak gіуwny przeciwnik o oryginalnym wyglądzie clowna i rуwnie oryginalnym imieniu – Milenijny Earl. Pewnie początkowo będziecie się krzywić patrząc na „ciemną stronę mocy” jednak myślę, że już po kilku odcinkach, tak jak ja stwierdzicie, że taki a nie inny design postaci byі strzaіem w dziesiątkę, ponieważ świetny jest efekt kontrastu, gdy np. clown o niewinnym śmiechu i gіosie miіego staruszka zabija niewinnych ludzi. Oprуcz niezwykle ciekawej postaci Earla gіуwnymi zіymi są czіonkowie tzw. klanu Noego – grupy poplecznikуw staruszka będącej ludјmi a jednocześnie posiadającej olbrzymią moc akum.

Czas opisać postaci pozytywne. Pierwszą z nich jest gіуwny bohater Allen Walker - piętnastolatek po przejściach (byі zmuszony do zabicia przyzwanego przez siebie zamienionego w akumę rodziciela), ktуrego gіуwnym celem jest przynoszenie ulgi duszom zamkniętym w ciaіach potworуw. Drugą ważną postacią jest piękna Leenale, gotowa dla przyjaciуі do największych poświeceс. Następnie mamy oziębіego, maіomуwnego Kandę, wesoіka Laviego, wampira (dzięki innocence) Krorego oraz niezdarną Mirandę. Każda z tych postaci ma wіasny unikatowy charakter i choć niemal wszystkie oparte są na schematach występujących w innych seriach, to potrafią wzbudzać sympatię.

Fabuіa polega początkowo na odnajdywaniu kolejnych kawaіkуw rozrzuconego po świecie innocence i werbowaniu kolejnych egzorcystуw, lecz pујniej do akcji wkracza klan Noego i zaczyna być naprawdę ciekawie. Niestety w pierwszych 50ciu odcinkach doświadczymy ogromnej ilości fillerуw. Jeśli jednak przetrzymamy ten początkowy fragment, to seria pујniej z nawiązką wynagrodzi nam nasz wcześniejszy trud.

Dјwięk i oprawa video stoją naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Ciemne zielonkawo niebieskie barwy, w ktуrych przedstawiono świat tworzą specyficzny mroczny klimat. Do tego animacja jest niemal doskonaіa, tіa są szczegуіowe a postaci rysowane bardzo іadnie.
Muzyka w tym anime to prawdziwy majstersztyk: wszystkie openingi i endingi to najprawdziwsza pierwsza klasa, a kawaіki towarzyszące walkom i momentom refleksyjnym doskonale wspуіgrają z zawartą w serii przygnębiającą wizją świata.

Czas na krуtką konkluzję: anime powinno się spodobać przede wszystkim fanom shonenow lubiącym popatrzeć na widowiskowe pojedynki, ale także miіośnikom mrocznych klimatуw ala Blood+ czy Vampire Princess Miyu, (choć humoru też tu nie brakuje). Gorąco polecam i zachęcam do przetrwania trudnego początku.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Gatunki: Przygodowe, Sci-Fi, Steampunk

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Typ serii: TV
Ilość odcinków: 103
Rok wydania: 2006
Tytuły alternatywne: D.Grey-man, ディー・グレイマン


Zgłoś niedziałający odcinek Jak oceniasz to anime?
Zaloguj się na stronie, aby móc głosować!

Osoby wrzucające serie, nie są osobami tłuamczącymi serie, tłumaczenia(w większości) nie są wykonywane przez członków naszej ekipy, lecz pobierane z ogólno dostępnych źródeł w sieci.

Oglądaj online:

Pobierz odcinek:


Game advertisements by <a href="http://www.game-advertising-online.com" target="_blank">Game Advertising Online</a> require iframes.
 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Notka o napisach otakuJaro:
Wykorzystuję suby następujących osуb:
-Sanzoku: odcinki 1, 2
-Karasu: odcinki 3, 4
-Shodaime: odcinki 5, 6, 7
-czacha222: odcinki 8-16
-oscar11: odcinki 17-59
-Marcus: odcinki 60-64
-Wojcirej: odcinki 65-68 i 77-103
-kulomen: odcinki 70 i 71
-Dulu: odcinki 72-76

Napisy do wersji sevenlaod :
Suby z napiprojektu, autorzy zapewne ci sami co powyżej

Napisy do wersji jw player :
Tak samo jak w przypadku otakuJaro

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Komentarzy: 117
 

 

homeosapiens

 • 26 Styczeń 2015 04:12
Ciekawe anime, wielka szkoda że niedokończone. Nadto się nie wyróżnia, ale ogólnie poziom nie jest zły. W porzadku tasiemiec. Trochę schematyczny i czasem coś się nie trzyma kupy. Raczej dobrze wykreowane postaci i świat.
 

 

RinYuki

 • 25 Styczeń 2015 19:34
A i zapomniałam dodać, że w pewnym momencie, pewnie sami zgadniecie kiedy, zorientowałam się, że jednak bardzo lubię Kandę. Chociaż Allen i tak najleprzy.
 

 

RinYuki

 • 25 Styczeń 2015 18:06
Moje ulubione anime!!! Bohaterowie są świetni!!! Szkoda, że tylko ( :D ) 103 odcinki. Ale jest przynajmniej manga. 218 rozdziałów, a szykuje się(wreszcie po dwóch latach przerwy Hoshino-senpai się ruszyła) 219. Niestety, anime zakończone w dobrym momencie, ale manga mi się urwała w punkcie kulminacujnym... Mimo to DGM na zawsze pozostanie moim numerem 1.
 

 

Haagi

 • 21 Styczeń 2015 20:42
Specjalnie założyłam konto aby napisać recenzje dla tego anime.
Od początku.. Kiedy w moje łapki wpadł D.Gray-Man miałam co do tego... ogromne oczekiwania. Po obejrzeniu pierwszych odcinków (tak z 6-7) byłam totalnie rozczarowana i miałam to rzucić (brzydko wiem!). Jednak powiedziałam sobie nie i oglądałam dalej. Z czasem anime zaczynało mi się podobać, mało tego po dalszym oglądaniu zaczęłam to lubić, uwielbiać KOCHAĆ! Toż to stworzył geniusz! Brawa, chwalmy pana, on naszym królem jest.
Być może to była wina postaci. Ich się nie da nie lubić. Allen, Lavi, Kanda, Krory, Tykki, Miranda, Komui (Linalee jakoś momenami denerwowała, ale najgorsza nie jest) i wiele innych byli tak różni i na swój sposób mnie urzekli. Allen był tym najsłodszym a czasami była z niego taka sierotkaXD Krory.. Ach Krory! Kiedy go widziałam nie mogłam się nie uśmiechnąć! Nie chcę mi się tak wszystkich opisywać ale postacie dostają ode mnie 10/10
Co do muzyki - świetna, ŚWIETNA. Dramatyczna melodia, smutna, śmieszna. Po obejrzeniu tych 103 odcinków staje się specyficzna (szczególnie ta weselszaXD). No i oczywiście muzyka którą Allen grał. Ją tą mam na telefonie!
Grafika grafiką. Mi tam się podoba. Oczywiście najbardziej ta pod koniec! Postacie są ładne, nie mamy problemu z odróżnieniem ich, nie są schematyczni. Nogi dwie mają? Mają. TO się chyba liczyXD
Początkowe odcinki (tak do 60) są czasami nudne, jednak potem anime rozkręca się w bardzo szybkim tempie (a w mandze dwa razy szybciej!) i ja musiałam siedzieć z chusteczkami ;_;
Tak czy inaczej, jeżeli zastanawiasz sie nad obejrzeniem D.Gray-Mana - OBEJRZYJ. D.Gray wchodzi na 1 miejsce mojej długiej już listy i wątpie żeby zszedł niżej. DZIĘKUJE MOYASHI, BAKANDA, BAKA RABI za niesamowitą przygodę.
(No to się rozpisałaaam.... : /)
 

 

Ates

 • 13 Listopad 2014 19:46
 

 

Mis4ki

 • 5 Listopad 2014 17:23
Jedno z lepszych anime, według mnie. Chociaż pierwsze 50 odcinków zanudzały dosyć, warto było je przetrwać dla dalszych wydarzeń. Anime oceniam 8/10 polecam!
 

 

LenaleeNikola

 • 18 Październik 2014 16:04
To jest moje ulubione anime &lt;3 Jest ciekawa, waleczna,śmieszna. Na początku było nudne ale potem nie mogłąm oderwać oczu!! Czekam na drugi sezon ;)
 

 

Neyran

 • 31 Sierpień 2014 00:11
Anime jest bardzo nużące przy niektórych odcinkach to już mi się same powieki zamykały, fabuła rozkręca się jak dal mnie w połowie oglądania i nie jest przewidywalna, muzyka opening jest świetny nic dodać nic ująć, postacie były według mnie fajnie scharakteryzowane bo każdy miał swoją zdolność, kreska natomiast nie była najlepsza.
POLECAM-tym którzy mają czas i chęci do oglądania w innym przypadku nie proponuje do oglądani bo skończycie po 1,2 odc.

Ocana 7,5/10
 

 

kinia963

 • 10 Lipiec 2014 12:49
Jak dla mnie te anime na początku było trochę nudnawe,bo cały czas walki,walki i jeszcze raz walki...Postacie nie rozwijały swoich umiejętności,dopiero może w połowie zaczeło się coś dziać.Muzyka może być.Kreska mi się podobała,ale nie zachwyciła.Fabuła...no cóż,zaciekawiła mnie.Po pierwszym odcinku miałam zostawić to anime i niby kiedyś do niego powrócić,ale...ciekawość co się będzie dziać dalej przemogła!Szału tutaj nie ma,troszeńkę jest to dla mnie nawet żałosne,że wszyscy uchodzili z życiem z tych walk...no ale cóż poradzić.Początek może trochę nudził,ale akcja rozwijała się coraz to bardziej,jak już wspominałam,ale nie żałuję,że poświęciłam czas tym 103 odcinkom. ;..;
Jak dla mnie może być.Dużo akcji,tylko trzeba przetrwać te pierwsze odcinki...a raczej do odcinka 60,bo dopiero po nim coś się wreszcie ciekawego dzieje.Polubiłam postacie Kandy,Laviego i Allena,ale Lenalee...no i masz ci los.Na początku ją lubiłam,ale po pewnym czasie już nie.Nie wiem dlaczego,ale mam coś takiego,że żadne postacie płci żeńskiej nie przypadają mi do gustu(no,może oprócz Erzy z &quot;Fairy Tail&quot; ,ale to ten wyjątek;..;).
Mówiąc krótko,anime takie sobie,ale producenci mogli bardziej się postarać nad scenariuszem.
 

 

Ferris

 • 6 Lipiec 2014 18:21
Anime świetne pod koniec gdy walczyli cały czas to mnie nudziło troszkę, ale potem już było ok znowu mnie zaciekawiło. Piosenki były świetne bohaterowie fantastyczni nie ma tu żadnego którego bym nie lubiła ( a to bardzo rzadko się zdarza. Zazwyczaj nie lubie dziewczyn, które są tymi głównymi bohaterkami, ale tutaj polubiłam Lenalee) biorę się za mangę mam nadzieje, że będzie 2 sezon
 

 

Clementi

 • 5 Lipiec 2014 16:48
Jak ja kocham to anime &lt;3 Nawet zdecydowałam się nie oglądać innego anime, dopóki nie skończę tego ;3 Poważne wyzwanie :D Super kreska, nie narzekam na ilość odcinków, wręcz według mnie jest ich za mało :D Muzyka - muahh &lt;3 Przed rozpoczęciem tej serii nie czytałam recenzji, przez co nawet początkowe odcinki mnie ciekawiły :) Nie czytałam mangi, może się na nią zdecyduję, ale anime na prawdę warte obejrzenia!
Zdecydowanie 10/10 - najlepsze anime na świecie :)
 

 

Łowca_Gwiaz

 • 14 Czerwiec 2014 11:54
Warte uwagi. Czytałam mangę, oglądałam anime i jednego nie mogę zrozumieć : po jakiego licha tak dużo dodatkowych historyjek w anime? Denerwuje mnie to i to bardzo i jeszcze jedna uwaga: czemu Allen ma żeński głos? Zażenowało mnie to TT^TT.
Moja ocena: 7.5/10
 

 

Garra12

 • 17 Maj 2014 17:28
hmm jak bym mógł skomentować tego anima może tak cała historia była zarąbista i warta uwagi chociaż już kilkakrotnie oglądałem to anime to tak samo mi się podoba jak oglądałem to pierwszy raz i nie mogę się doczekać kontynuacji tego anima bo przecież jak widzieliśmy to dopiero początek tej całej historii z egzorcystami, akumami jak i z klanem noah oraz milenijnym erlem więc pytanie mi się nasuwa dlaczego by nie kontynuować tego anima skoro ma tylu fanów w polsce czy na świecie.??
 

 

Purin

 • 10 Maj 2014 15:59
Anime mogę ocenić na 4+ Jest dość mroczne i ponure, ale myślę, że spodoba się fanom shounenów. Fabuła wciąga, po prostu wciąga, nie jest zawiła i nie jest wybitna, ale przyjemna. Bardzo przywiązałem się do postaci, jedynie Lenalee w późniejszej części zaczyna działać na nerwach :) Uwielbiam postać Generala Crossa, typowy badass <3 No i Akuma lvl 4... brrrr. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić, seria nie jest długa, liczy 103 odcinki.
 

 

Łoniacz

 • 9 Maj 2014 20:04
*Hmmm*... Właśnie tak zareagowałem na zakończenie, bo w sumie spodziewałem się czego innego. Nie zmienia to jednak faktu, że było bardzo dobre, ale zapowiadające jakąś kontynuację, na którą nie liczę ze względu na datę powstania tego anime... Tytuł godny polecenia i od razu trzeba dodać, żeby nie porzucać tego tytułu po 20 odcinkach... Poziom wzrasta z odcinka na odcinek, jak już się rozkręci konkretnie, to na prawdę można się bardzo wczuć. Bardzo dobry tytuł.
 

 

Henryk526

 • 20 Kwiecień 2014 17:20
To anime mi się spodobało ze wzgląd na kreskę i na fabułę, oglądało mi się je przyjemnie bez problemów, ale były momenty monotonnej nużącej walki w ten sam sposób ale to nie problem, zachęcam do jego obejrzenia moja ocena to 10/10.
 

 

rool

 • 16 Kwiecień 2014 21:39
żałosne to anime jak cholera, tak jak pisałem wielokrotnie tak samo w tym anime jest to pokazane, pieprzeni japońce nawet podaliby ręke Hitlerowi za to że zajebał miliony ludzi a potem zagrali by w trambambule. Ten przykład jest doskonały jak debil Allen przez swój monolog wybacza Sumomowi - żałosne. Poza tym japońce to hipokryci, niby są honorowi i dumnymi ludźmi i pokazują to w każdym anime, ale jednocześnie zaprzeczają temu przez takie durne sceny. Każde takie anime jest żałosne a wiele takich jest.
 

 

TuliPan

 • 23 Luty 2014 22:45
nie powiedziałbym ze jakoś mnie oszołomiło to anime ... jest całkiem schludne i ciekawe ale


z jesli chodzi o + hm... Cross :)))))))
 

 

Werciuch

 • 21 Luty 2014 22:51
Jestem zawiedziona faktem, iż się skończyło ;-;
Uwielbiam Kande, Allena i Laviego, te moje trio :3
Nie przepadłam za Lenalee, jedynie wzruszyła mnei jej historia... tyle.
103 odcinki to zdecydowanie za mało! Muzyka była nawet nawet ; o Akcja mnie wciągała prawie za każdym razem, wiec mogę polecić :3
ocena 9,8/10 ;3
 

 

.DEI.

 • 8 Luty 2014 10:03
No co by to powiedzieć, świetne anime! Naprawdę warte obejrzenia. Fabuła świetna, jak i muzyka oraz postacie. Kreska bardzo przyjemna dla oczu. Dla takiego anime na pewno kiedyś znajdzie się czas, by go oglądnąć. Bardzo POLECAM :)
~Dei
 

 

Kylron1

 • 1 Luty 2014 22:57
Anime suuuper jedne z moich ulubionych. Strasznie lubie ten klimat rownież troche mangę i tam tod opiero sie akcja rozkreciła


muzyka super, fabula też, kreska w moim klimacie 10/10
 

 

Eikichi

 • 23 Styczeń 2014 20:41
Fajne anime, a manga jeszcze lepsza niestety stanęła bodajże na 218 chapterze ? :( Moja ocena to 9/10
 

 

Sekirei

 • 23 Listopad 2013 10:46
Anime było świetne! Z początku trochę mnie zniechęciło, ponieważ akcja się wolno rozwijała, ale od pewnego czasu tak mi się spodobało, że nie mogłem mu odpuścić, dotrwałem do końca i jestem zadowolony, że poświęciłem czas. Młody egzorcysta, który mimo trudności nie poddaje się i rusza cały czas naprzód.
Zachęcam do oglądania! ANIME WARTE OBEJRZENIA :)
 

 

Kochanka Demona

 • 13 Listopad 2013 12:40
Dlaczego? Dlaczego się skończyło?! To moje pierwsze długie anime! Za krótkie... Okazuje się zbyt krótkie! Manga jest super!
 

 

HyuugaNeji

 • 4 Listopad 2013 17:55
Anime nie zaciekawia od pierwszego odcinka, ale później robi się lepiej i lepiej. Umieram z powodu, że nie ma kolejnego sezonu ;(. Musieli zakończyć anime w najlepszym momencie.... Manga trwa i tam się dzieją takie rzeczy, że... Ehhh openingi też nie są złe, mogę nawet powiedzieć, że były dobre. Nie rozumiem jedynie czemu niektórzy mówią, że Lenalee była bezużyteczna, no może od odcinka co:. Ubolewam cały czas za tą końcówkę QQ i za to 3/10 (hahaha żartowałem) 8,5/10.
 

 

Fushigi

 • 31 Październik 2013 20:06
Anime takie sobie , początek wgl mi sie nie podobał, na szczęście ( choć dopiero w połowie ) akcja się zrobiła ciekawsza. Walki też początkowo były ciągle właściwie takie same, a postacie się nie rozwijały . Pomimo, że sam pomysł mi się prze podobał to oglądając miałam wrażenie niedosytu. No można obejrzeć ale szału nie ma. tabum.
 

 

smerfik

 • 20 Październik 2013 15:47
Po oglądnięciu całości ocenił bym je na 5/10 max :/ i To za kreskę i fabułę .
Irytowała mnie strasznie niemoc postać w praktycznie każdej walce nawet ze słabymi przeciwnikami i łatwość z jaką tracili innocence np w odc 50 było to według mnie strasznie naciągane . No i postacie typu kanda które odpychają mnie na wstępie ale jakoś zawsze w anime są ze tak powiem bardzo żywotne i trzymają się do końca serii ;/
 

 

Tewaku

 • 27 Wrzesień 2013 08:26
Anime jest warte obejrzenia, chociaż początek niestety nie jest zbyt ciekawy, lecz da się wytrzymać i doczekać całej akcji jaką zawiera DGM. Jest to najlepsza manga/anime jaką poznałam. Cała historia, wszystko jest genialne.

Wszystkie postacie mają tragiczną przeszłość, więc jeśli nie masz ochoty płakać nocami i dniami nad anime radzę sobie dgm odpuścić.
Postacie nie są płytkie, są bardzo ciekawe. Nasz protagonista, Allen Walker, jest chyba najnieszczęśliwszą postacią w całej serii(dotychczas, wszystko się zmienia wraz z mangą - wciąż nie poznaliśmy historii rodzeństwa Walker), on jest tym, który zawsze cierpi. No nic, tak przystało na białowłosych chłopców.
Należy pamiętać, że DGM jest jedną z najsmutniejszych historii(wg mnie, oraz wielu innych fanów....). Wiadomo, wszyscy wyskoczą z argumentami, że w każdym anime postacie giną.
W DGM na początek przywiązujesz się do postaci, cierpisz razem z nimi, one umierają i wracają tylko po to, by umrzeć jeszcze raz.
Nawet nie zdasz sobie sprawy jak bardzo się do nich przywiążesz. Pierwszy raz oglądając to anime byłam pewna, że moją ulubioną postacią jest Kanda(bardzo lubię takich zimnych drani ... ), a na koniec skończyłam opłakując w cieniu Allena, i juz nawet nie wiem, która postać bardziej mnie boli - Allen, Kanda, Lavi, czy Lenalee.
Jak przetrwać D.Gray-man bez załamania psychicznego: nigdy nie przywiązuj się do postaci drugoplanowych! Zginą, zanim się obejrzysz. Do głównych postaci nie da rady się nie przywiązać, więc raczej złego humoru i opłakiwania tu się nie uniknie.
W każdym razie, jeśli któś jeszcze nie oglądał - niech to zrobi!
PS: anime nie jest skierowane do młodszej widowni. Czasami nawet zawiera lekkie gore....
 

 

Mairead

 • 13 Lipiec 2013 07:24
Moje pierwsze anime:) Zaczęłam jak było juz duuużo odcinków, w między czasie oglądałam jakieś inne i za każdym razem, gdy włączałam odcinek D.Gray-man czułam się tak jakoś.. na miejscu;) Jakbym wracała do starych znajomych, nie wiem, śmieszne uczucie. Anime jedno z ulubionych, można się pośmiać, wzruszyć, jakoś tak "zżyć" (przez ilość odcinków?;d)
 

 

N a t s u

 • 1 Lipiec 2013 00:07
Trochę szkoda że skończyli w takim momencie ale anime bardzo fajnie i przyjemnie sie ogląda, fabuła może nie jest jakaś szczególna bo to walka dobra ze złem ale za to klimat i bohaterowie genialni
 

 
 

 
Informacja
Użytkownicy z rangą Guest nie mogą dodawać komentarzy.
 

Ile masz lat?

poniżej 10
10-12
12-14
14-16
16-18
18-20
20-25
powyżej 25


Statystyki serwera
Poіłącz z TS3

Aby wywietli gatuni, potrzebny jest Flash Player 9.

Pokaż wszystkie tagi

 • Autor:Winetou
 • Autor:getsuu
 • Temat:Blood Lad
 • Autor:FoxyPie
 • Autor:FoxyPie