Wejść: 162550
Pupa (Online)- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Gatunki: Fantasy, Horror, Shounen, Psychologiczne

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Typ serii: TV
Ilość odcinków: 12
Rok wydania: 2014
Tytuły alternatywne: ピューパ


Zgłoś niedziałający odcinek Jak oceniasz to anime?
Zaloguj się na stronie, aby móc głosować!

Osoby wrzucające serie, nie są osobami tłuamczącymi serie, tłumaczenia(w większości) nie są wykonywane przez członków naszej ekipy, lecz pobierane z ogólno dostępnych źródeł w sieci.

Oglądaj online:

Pobierz odcinek:


Game advertisements by <a href="http://www.game-advertising-online.com" target="_blank">Game Advertising Online</a> require iframes.
 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Tłumaczenie: JSensei
Upload:
Pupa (Online)


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Komentarzy: 112
 

 

Negatte

 • 10 Styczeń 2015 17:01
Jedno z gorszych anime jakie oglądałam. Fabuła (To tu jest jakaś fabuła?) opiera się na tym, jak Utsutsu jest pożerany przez swoją siostrę, a wszędzie leje się krew. Ponadto twórcy zdecydowali się zdobyć rekord w robieniu najkrótszych jak to możliwe odcinków, bo aż 4 minutowych (w tym minuta to opening i ending). Kreska była niezła, ale nie rewelacyjna. Natomiast muzyka.. cóż, opening i ending mi się bardzo podobały i to chyba jedyny plus tego anime. Uważam, że dało by się to zrobić dużo lepiej gdyby tylko komuś się chciało. Na miejscu twórców zrobiła bym drugi sezon. Było by on taki sam jak pierwszy, tyle że wykonany lepiej i staranniej. Innymi mówiąc była by to &quot;Pupa&quot; tyle że w poprawionej wersji. Daje tutaj ocenę 4/10. Mogło być lepiej.
 

 

AmiChan

 • 10 Styczeń 2015 12:27
Nie wiem skąd tak niskie oceny, bo mi Pupa przypadła do gustu. Że niby muzyka nie zapada w pamięć? Moim zdaniem opening był bardzo wyrazisty i do tej pory chodzi mi po głowie, w samym anime muzyka tworzyła moim zdaniem bardzo udane tło dla poruszanych wątków.
Kreska - początkowo patrzyłam na tła z pewnym zwątpieniem, ale po obejrzeniu całości stwierdzam, że te specyficznie narysowane tła mają swój urok i dodają serii niepowtarzalny klimat.
Samo anime nie należy do horroru jako takiego, a raczej do gore i szkoda tylko, że podobnie jak w Tokyo Ghoul pojawia się tu chamska cenzura. Skoro już tworzy się gore, a krew i flaki wręcz ściekają z ekranu, to powinno się dać widzowi szansę, by &quot;nacieszyć&quot; tym oczy, a nie ukrywać to przed nim. Nikt, kto gore nie lubi za takie pozycje raczej się nie bierze.
Sama fabuła... dla mnie to było bardzo ciekawe doświadczenie. Ktoś tu zauważył, że anime ma pewne zacięcie w stronę &quot;snu&quot; i w pełni się z tym zgadzam. Nie szukałam tu ani logiki, ani nie próbowałam niczego tłumaczyć, bo na tym polu można odnieść jedynie klęskę.

Generalnie... nie rozumiem tej krytyki. Dla mnie to było naprawdę fajne, ciekawe, psychodeliczne, nietypowe anime :D Ode mnie 9/10.
 

 

gujzume

 • 1 Styczeń 2015 16:01
Szczerze mówiąc jest to jedyne anime jakiemu wystawiłam 1/10. Obejrzałam 130 serii i żadna nie była tak głupia. Nawet takie High School DxD miało więcej sensu i nie kończyło się na macaniu piersi Rias. Pupa tego sensu nie ma. Miało wyjść coś ambitnego, wyszło coś wprost żałosnego.
Grafika była okropna, projekty bohaterów po prostu brzydkie, a muzyka? Tam była w ogóle jakaś muzyka? Tak, tak, była, ale nie mogę przypomnieć sobie ani jednego utworu łącznie z endingiem i openingiem. Początkowe odcinki były zabawne, ale nie sądzę, aby to był zamierzony humor. Nie polecam, nie oglądajcie tego.
 

 

#Saya-chan

 • 29 Grudzień 2014 18:10
Super anime ! Bardzo fajnie się ogląda, fajna kreska i ciekawa fabuła. Bohaterowie bardzo ciekawi. Uwielbiam to anime.
10/10
 

 

Touka89

 • 18 Grudzień 2014 20:07
Anime upokarzające . Myślałam ,że zbytnio przesadzają jednak mieli rację . Historia cała zawalona i ani się obejrzysz ,a tu już koniec. To nie ma żadnej fabuły ,a nawet jak jakaś jest to całą popsuli . Po za tym za krótkie . Samo anime ogólnie trwa 1 minute ,a nie 2 ,bo ta połowa to opening razem z endingiem . Jednym słowem "masakra" .
 

 

Ememens

 • 10 Grudzień 2014 12:21
Moim zdaniem, anime naprawdę miało potencjał, ale zostało tak beznadziejnie zrealizowane, że aż żal było na to patrzeć...
Generalnie to... wszędzie były flaki. Naprawdę wszędzie! Aż zbierało mi się na wymioty. No, ale już to pomijając, kreska nie była wcale brzydka. Bohaterowie byli ładni, chociaż trochę psychiczni... W sumie to bardzo psychiczni, ale czego innego miałabym się spodziewać po horrorze?
Właśnie! Horror... no, bać to się nie bałam, jednak nie powiem, ryło psychę.
Co do głównych bohaterów, to cóż... za wiele nie mogę o nich powiedzieć, bo ile się można było o nich dowiedzieć w czterominutowych odcinkach?! Zwłaszcza, że ta dziewczynka praktycznie przez całe anime mówiła tylko &quot;braciszku&quot;...

I tak na koniec powiem, że ze względu na długość tego anime, nie polecam go, ponieważ więcej czasu zajmowało mi ładowanie się odcinka, niż jego oglądanie :/
 

 

CranberryMint

 • 5 Grudzień 2014 17:58
I cóż tu powiedzieć .... to może od początku

Anime zaczęłam oglądać wiedząc iż nie ma najpochlebniejszych not. Miałam taką małą nadzieję że ludzie przesadzają. Niestety - zawód był jeszcze gorszy od anime

Ogółem jak ja to widzę:

Reżyser pomyślał &quot;stworzę anime o wirusie &quot;pupa&quot;, na podstawie mangi!&quot;
ale ktoś krzyknął &quot;ale nie mamy funduszy! Musimy się zmieścić w dwunastu krótkich odcinkach!&quot;
reżyser na to &quot;wiem! Wytnę wszystkie części fabuły i dodam więcej żarcia mięsa!&quot;
i ktoś &quot;Geniuszu! Zróbmy tak!&quot;

i zrobili kiepskie anime gdzie przez większość czasu patrzymy

Ale wtedy ktoś powiedział: &quot;Prze pana! Właśnie się dowiedziałem że nasi widzowie są za młodzi i nie możemy pokazywać krwawych scen!&quot;

Reżyser nie zmartwił się jednak: &quot;Nie martw się! Porobimy cenzury i nikt nic nie zauważy!&quot;

i skończyli to kiepskie dzieło
- oto jest moja wizja jak to powstało

Ale trzeba doszukiwać się też plusów

Jak dla mnie największym plusem była muzyka - nie zadziwiła mnie swoim pięknem ale w porównaniu z resztą była nie najgorsza

Drugą rzeczą jest kreska - jak dla mnie była naprawdę ładna ale animowanie jej było ... kiepskie. Jednak dobrze wykorzystana mogła by być wypełnieniem świetnego anime

Główny bohater - w moim przekonaniu - jedyny normalny który w głębi sam nie wiedział co on tam robi. W głębi duszy miałam nadzieję że wreszcie zabije siebie albo Yume i skończy tę szopkę


tak więc sumując: Oceniam je na 2.5/10

bynajmniej nie polecamSpoiler.
Zły
 

 

Kladzia

 • 28 Listopad 2014 23:10
Pupa pupy nie urywa ..... Nie spodziewałam się czegoś naprawdę zarąbistego ,ale to yyyy ..... ciężko to ująć w słowa ! Niby psychologiczny horror a wszędzie cenzura -,- Anime nie zapadło mi w pamięć bo było beznadziejne ,film był lepszy ze względu na brak cenzury . Doceniam pomysł stworzenia czegoś innego ,ale im nie wyszła Pupa . Dostawałam napadów głupawki w nie których momentach bo anime było bez sensu .....
Ja rozumiem ich sytuacje ,ale to wszystko zostało przedstawione do pupy -,- Animacja była nędzna jak go zjadała to to wyglądało jak by go wciągała jak makaron O.o Kreska nie przypadła mi do gustu była taka se anime wyglądało jak robione na odwal się :c Sceny z misiami ...... nie skomentuje ich .
Fabuła jej mi zabrakło . Dużo rzeczy nie wyjaśniono ,jak jakoś to wszystko ogarnęłam z dużym trudem bo anime było dziwne . Duża ilość scen mogła by być ciekawa ,ale nie była bo je pomijano !
Główni bohaterowie byli denerwujący i nie normalni tak samo jak ich uczucia względem siebie. Bohaterowie poboczni byli interesujący .
Opening to jedyna rzecz ,która bardzo zapadła mi w pamięci bo był dobry i nie pasował mi do takiej pupy jak Pupa .
Wątek psychologiczny ....... o rzeczywiście jest ,gdy by moi rodzice zobaczyli co oglądam to w najlepszym przypadku trafiła bym do psychologa a w najgorszym do psychiatryka xD
Anime zasłużyło na ocenę 3/10 a to dla tego ,że pomysł był ciekawy , opening fajny i poszczególni bohaterowie byli ciekawi c:
A i owszem seria posiada pewną głębie której trzeba się doszukać ,radzę obejrzeć film który jest lepszy. W doszukaniu się głębi brak fabuł nie przeszkadza c;

Wstawiłam spoiler. ~Hikire
 

 

neoo177

 • 26 Październik 2014 15:43
anieme ma potencjał na niezły HORROR może nakręca na postawie tego metraż :) odcinki 3 minutowe a lepiej ryja dekiel niż Alucard.
 

 

Gruszyczka13

 • 27 Wrzesień 2014 23:09
Do obejrzenia anime skusił mnie ten tytuł. Gdy zaczęłam oglądać wydawało się całkiem spoko... nagle główna bohaterka zmieniła się w jakiegoś czerwonego stwora... Pomyślałam: okej, jak na początek może być; Zjawił się ending. Ja pomyślałam że to tylko jakieś przejście... a nagle się skończyło! - no naprawdę 4 minutowe odcinki? Wielka akcja! Dopiero się zaczęło rozkręcać i już ci mówią że się naoglądałeś .
Sam pomysł jest ekstra, o rodzeństwie z wirusem, ale wykonanie kiepskie.
Postacie: 7/10
Tło: 10/10
Kreska: 10/10
Czas odcinka: 12/10 (czyli 2/10)
Intro: 4/10
outro: 7/10
Pomysł: 8/10
Wykonanie: 1/10
Ogół: 3/10

Mogli się bardziej postarać.
 

 

Wiatraczek

 • 26 Wrzesień 2014 15:31
Eeeee... no ten... co zostało uwidziane nie może zostać odwidziane. Nie mam pojęcia co to było.
Kreska - bardzo mi się podoba
Fabuła - ?????
Postaci - WTF?
To by było na tyle z mojej oceny. Nie od dziś wiadomo, że Japończycy są dziwni ale dalej mnie zadziwiają.
 

 

katty

 • 30 Sierpień 2014 23:24
Wyjaśnijcie mi, po jakiego grzyba robić serie, w której odcinki są po 3 min, w tym każdy* jest pełen brutalności wnętrzności człowieka itp. cenzurując to tak nachalnie? Mnie osobiście strasznie drażnią te cenzury w każdej serii. Rozumiem, rozumiem, zapewne takie zasady - nie mieli wyjścia. Ale cenzura paralizatora? naprawdę? NO NAPRAWDĘ?!

Co do całej serii, zawiodłam się okropnie. Widząc trailer nie mogłam się doczekać aż się pojawi. Gdy wyszedł pierwszy odcinek, bez wahania włączyłam. Serie przerwałam po 2 odcinkach i dziś coś mnie naszło by spróbować to obejrzeć.
Podziękuję...
Choć niektórzy uważają, że jedynym plusem tu jest kreska, ja się nie zgadzam.Już nie wspomnę o animacji, bo też była żałosna.
Mimo że na tę serie padł jeden wielki hejt, spróbuje sięgnąć po mangę. Może coś z tego jeszcze będzie...
Pupy (huheuhe) nie oceniam. Po prostu nie warto.


*każdy - nie dotrwałam do końca. Może w ostatnim odcinku sobie darowali i ocenzurowali po prostu ścianę.
 

 

natalia1785

 • 29 Sierpień 2014 00:52
Poleciła mi to anime koleżanka i myślę sobie - ,,Kurczę, pewnie fajne to anime jak reszta, które mi poleciła.&quot; A tu taki ,,WTF ?!?&quot; już w 1 odcinku. Całe to anime ratuje całkiem fajny opening dlatego daje 1/10.
 

 

Tyloch

 • 26 Sierpień 2014 20:14
Widzę, że komuś ciężko zrozumieć, że ktoś może mieć inny gust/zdanie/opinię, a swoje własne poglądy uważa za jedyne właściwe i w dodatku nazywa to inteligencją i dojrzałością intelektualną.
Może i anime rzeczywiście jest totalnie bez sensu (chociaż ja nadal się z tym nie zgadzam), może i animacja leży i kwiczy, jednak nie zmienia to faktu, że znajdą się osoby, które odszukają w tym anime coś, co im się spodoba. W końcu fabuła i oprawa graficzna to nie wszystko.
Ta seria wcale nie jest TOTALNIE zła, ja przynajmniej tak uważam. Chociaż szanuję też odmienne opinie, ale nie widzę sensu w próbie wciśnięcia innym swoich własnych poglądów.
 

 

Elentari

 • 26 Sierpień 2014 13:33
Nie. Negatywne komentarze biorą się stąd, że anime najwyraźniej jest dla niektórych zbyt trudne do zrozumienia i nawet nie próbujecie myśleć o co w nim chodziło, tylko opieracie się na tym, co widać na pierwszy rzut oka i wyolbrzymiacie wady.Nie wiem, czym mam się śmiać, czy płakać w tym momencie. To pierwsze, bo sorry, ale seria jest naprawdę głupia i nie, nie posiada absolutnie żadnej głębi. Myśleć przy tym? A o czym niby? Jaki fragment braciszka siostra akurat konsumuje? -.- Osobiście uważam, że ta historia nie ma potencjału w ogóle, ale być może w mandze ma to chociaż ręce i nogi. Niestety w anime mamy tylko ochłapy właściwej historii, w dodatku posklecane byle jak.
A płakać mi się chce, bo wychodzi na to, że są osoby, dla których Pupa jest anime inteligentnym, posiadającym jakiś przekaz i skłaniającym do myślenia. Ja wiem, że udowodniono, iż społeczeństwo głupieje, ale nie spodziewałam się tego tak szybko, bo co jak co, ale jeśli to anime dla niektórych jest serią trudną do zrozumienia, to ja wolę sobie nie wyobrażać co oni muszą czuć oglądając tytuły pokroju Texhnolyze, czy Paranoia Agent o.O

To się nazywa &quot;hejtowanie&quot;.

Nie. To się nazywa inteligencja. Względnie dojrzałość intelektualna.


Ta seria nie jest przecież aż taka zła.

Jest. Podobnych poziomowo tytułów ze świecą szukać - najbliżej ma chyba osławiony Mars.

Dużym plusem jest to, że są krótkie odcinki i można szybko przez to przebrnąć ale mogłoby ich być z kolei trochę więcej chociaż też nie koniecznie.

Chyba jedynym plusem - jak sobie człowiek wyobrazi oglądanie tego w pełnym wymiarze czasowym, to można się zacząć obawiać o własne szare komórki.

To była po prostu dobra &quot;komedia&quot; (chyba nazywa się to groteską?) bo nie było się czego bać, a scena ze spożywaniem braciszka całkiem niezła tak mi zapadła w pamięć pewnie dlatego, że jestem trochę psychiczna ale to nic .

O tak, jako komedia to jest wyśmienite. Problem w tym, że to komedia niezamierzona niestety.

Widać zarysowanych kilka wartościowych wątków psychologicznych/problematycznych i tak jak zostały wprowadzone tak zawisły &quot;w przestrzeni&quot; i kto chciał to je zauważył i docenił bądź nie.

W takim sensie "wartościowe wątki psychologiczne/problematyczne", cokolwiek by to było, ma nawet pierwsze lepsze tępe ecchi.

Animacja/kreska to też nie wiem czego tu można się uczepić (oczywiście moje zdanie) normalne, nie na najwyższym poziomie ani nie zachwycające ale do zaakceptowania.

Zacznijmy od tego, że animacja nie równa się kresce. Ta druga to sposób rysowania i to faktycznie - jest całkiem przeciętne. Ale animacja w tej serii jest tragiczna, bo jej niemal w ogóle nie ma. I jeśli dla ciebie to jest do zaakceptowania, to ja się nie dziwię, że obecnie twórcy nie wysilają się w ogóle na dobrą grafikę i decydują się na CGI, skoro ludziom wystarcza takie byle co.
 

 

masowyzgon

 • 26 Sierpień 2014 00:33
Ta seria nie jest przecież aż taka zła. Dużym plusem jest to, że są krótkie odcinki i można szybko przez to przebrnąć ale mogłoby ich być z kolei trochę więcej chociaż też nie koniecznie.
To była po prostu dobra &quot;komedia&quot; (chyba nazywa się to groteską?) bo nie było się czego bać, a scena ze spożywaniem braciszka całkiem niezła tak mi zapadła w pamięć pewnie dlatego, że jestem trochę psychiczna ale to nic . Widać zarysowanych kilka wartościowych wątków psychologicznych/problematycznych i tak jak zostały wprowadzone tak zawisły &quot;w przestrzeni&quot; i kto chciał to je zauważył i docenił bądź nie. Można narzekać na cenzurę ale to teraz chyba powszechny zabieg. Animacja/kreska to też nie wiem czego tu można się uczepić (oczywiście moje zdanie) normalne, nie na najwyższym poziomie ani nie zachwycające ale do zaakceptowania.
 

 

oo44wo

 • 25 Sierpień 2014 20:35
@Bakuś Waniliowy

Cha, ciekawy jestem w takim razie jak ty zinterpretowałeś "fabułę", która była tak naprawdę losowo zekranizowanymi rozdziałami mangi (w dodatku nie wszystkimi). I na serio pytam, jestem ciekaw.
Szczerze mówiąc sądzę że po prosu nad interpretujesz to anime.

I się zastanawiam czy ty na serio uważasz że Mirai Nikki, Deadman Wonderland, Corpse Party czy hellsing są tytułami gdzie trzeba myśleć, bądź choćby w jakikolwiek, choćby najmniejszy, sposób są tytułami ambitnymi?
 

 

Bakuś Waniliowy

 • 25 Sierpień 2014 20:14
Na pewno jest to jakiś powiew świeżości, a osoby, które spodziewały się kolejnego zwyczajnego horroru z potworami, klątwami i tradycyjnie prowadzoną historią. po prostu oczekiwały czegoś innego, stąd tyle negatywnych komentarzy.


Nie. Negatywne komentarze biorą się stąd, że anime jest po prostu spartolone, od początku do końca.


Nie. Negatywne komentarze biorą się stąd, że anime najwyraźniej jest dla niektórych zbyt trudne do zrozumienia i nawet nie próbujecie myśleć o co w nim chodziło, tylko opieracie się na tym, co widać na pierwszy rzut oka i wyolbrzymiacie wady. To się nazywa &quot;hejtowanie&quot;.
 

 

Elentari

 • 25 Sierpień 2014 13:10
Na pewno jest to jakiś powiew świeżości, a osoby, które spodziewały się kolejnego zwyczajnego horroru z potworami, klątwami i tradycyjnie prowadzoną historią. po prostu oczekiwały czegoś innego, stąd tyle negatywnych komentarzy.

Nie. Negatywne komentarze biorą się stąd, że anime jest po prostu spartolone, od początku do końca.


Nie rozumiem natomiast narzekań na oprawę graficzną anime. Wszystko wygląda bardzo ładnie i klimatycznie, kreska zdecydowanie trafiła w mój gust.

Musiałeś źle patrzeć, bo grafika jest fatalna. Kreska... okay, ujdzie w tłumie, nie licząc tego, że bohaterowie wyglądają jakby mieli parchy. Ale graficznie ta seria leży i kwiczy.
 

 

Tyloch

 • 25 Sierpień 2014 00:15
Jestem świeżo po obejrzeniu tego anime i mam bardzo mieszane odczucia. Chyba muszę to obejrzeć co najmniej 2 kolejne razy by chociaż spróbować w pełni zrozumieć fabułę (chociaż czy tak naprawdę można w pełni ją zrozumieć? pewnie sami twórcy nie są do końca pewni o co tutaj chodzi ;p).
Nie czytałem mangi, ale mam wrażenie, że to anime próbuje coś przekazać (a przynajmniej mam taką nadzieję).

Możliwe też, że na siłę próbuję przypisać głębsze znaczenie temu anime, które tak naprawdę żadnego większego sensu nie posiada. Na pewno byłoby mi łatwiej to zrozumieć, gdybym przeczytał mangę.

Tak czy inaczej jestem zmieszany i nawet nie wiem, czy podobało mi się to anime, czy nie. Na pewno jest to jakiś powiew świeżości, a osoby, które spodziewały się kolejnego zwyczajnego horroru z potworami, klątwami i tradycyjnie prowadzoną historią. po prostu oczekiwały czegoś innego, stąd tyle negatywnych komentarzy. Nie rozumiem natomiast narzekań na oprawę graficzną anime. Wszystko wygląda bardzo ładnie i klimatycznie, kreska zdecydowanie trafiła w mój gust.
 

 

12omanas

 • 24 Sierpień 2014 18:09
Gdy oglądałem to anime wyglądało to mniej więcej tak :
1 odcinek - jakie zajebi*te ,tajemnicze ,dziwne ,specyficzne ,inne
W póżniejszych odcinkach cały czas byłem nabuzowany 1 odcinkiem ,lecz niepotrzebnie ze względu na coś co w anime jest najważniejsze ...czyli fabuły.Pokazali kilka ciekawych dla mnie wątków które niestety tylko dali liznąć.Gdyby nie to że niektóre wątki były za szybko zamykane dałbym temu anime 6/10 ,a jak na razie to 4/10 lub nawet 5/10 (troche przeceniłem).Więc anime wogóle nie polecam nikomu ,warto ten czas przeznaczyć na o wiele lepsze anime.
DZIĘKUJE
I NIE POLECAM
12OMANAS
 

 

Bakuś Waniliowy

 • 22 Sierpień 2014 19:49
Mnie się podoba.
Opening i ending - Może nie są najlepsze, ale to nie dla nich oglądamy anime.
Kreska - Nie rozumiem zbytnio o co wam chodzi z tym, że jest oryginalna itp. Widzę podobną na co dzień, w większości dobrych anime. Przeciętna, ale miła dla oka.
Muzyka - Szczerze, ja nie zwracam uwagi na takie szczegóły, więc się nie wypowiem.
Fabuła - No i tutaj muszę przyznać, że zawiodłem się na community tego portalu, bowiem potencjał tego anime został bardzo dobrze wykorzystany. Być może nie w pełni, bo wątek z Marią mnie zaciekawił, a dość szybko się skończył, jednak naprawdę miło mi się oglądało to anime, bo fabuła jest świetna. Cóż, rozumiem, że niektórzy są przyzwyczajeni do anime typu Angel Beats, czy Sword Art Online. Ale jeśli ktoś taki nagle obejrzał Pupa i jest to jego pierwsze anime tego typu, to zabrał się do tego od pupy strony. Także jeśli zwykle oglądasz lekkie anime, w których nie pojawia się ani jeden czerwony piksel, to polecam obejrzeć najpierw np. Mirai Nikki, Deadman Wonderland, Corpse Party, albo chociażby Hellsing i dopiero zabrać się za to. W Pupa nie ma wszystkiego na tacy, to anime trafnie zostało nazwane horrorem psychologicznym, bo tutaj trzeba myśleć. Nie tak jak w Death Note, bo tam całe myślenie odwalał L, tylko naprawdę myśleć. Każdy wątek, który powinien zostać dokończony - został dokończony. Ostatni odcinek wiele wyjaśnia, chociaż tak naprawdę to przedostatni kończy serię - nie zostawiając niedomówień. Długość i ilość odcinków mi nie przeszkadza, bo chodzi głównie o przekaz, a ewentualną lukę, której nie wyjaśnia anime - może wypełnić mózg, tylko trzeba go używać. To nie jest kolejne anime, które prowadzi za rączkę, karmi nadmiarem informacji i zostawia sytym.
Narzekanie, że główny bohater nosi spinkę, jest po prostu nie na miejscu, bo na tym właśnie opiera się fabuła. Poza tym nie zauważyłem, żeby był on zniewieściały. Mogę powiedzieć, że był odważny, opiekuńczy, inteligentny, chociaż trochę lekkomyślny, ale na pewno nie nazwałbym go zniewieściałym.
Moja ocena: 9/10. Naprawdę polecam, ale tylko fanom gatunku. Szczerze się wzruszyłem oglądając to anime. (Nie daję dziesiątki, bo na nią zasługuje tylko jedno anime na świecie. :P)
 

 

Elva.

 • 16 Sierpień 2014 19:47
Co to jest...?! o.O Zekranizowany sen psychopaty?
W całym anime było tylko pełno ocenzurowanych latających flaków, wrzasków i rozprutych miśków. Nie ogarniam tego o.O
I... to jest horror psychologiczny? Serio? Po tagach i komentarzach spodziewałam się czegoś ciekawszego, a nie takiego bubla. Odcinki trwają 4 min(?), z czego w jednym siostra zżera brata i powtarza wciąż &quot;Braciszku&quot;
Moja ocena to oczywiście 0/10. Jak się nudzicie, to naprawdę poszukajcie czegoś ciekawszego.
 

 

empima

 • 27 Lipiec 2014 19:38

Pierwszy odcinek mnie zaciekawił,jednak to co się działo potem już nie...
 

 

Ayame Yuki

 • 27 Lipiec 2014 13:44
Przepraszam, co to jest? Strzępki, z których nic nie da się połączyć ze sobą; prymitywne, banalne, źle dobrane zakończenie, żeby nie powiedzieć durna historia-straszak. Szkoda mi tych ludzi, którzy w to zainwestowali kasę. Odradzam stanowczo każdemu, stracicie tylko czas i prąd. Daję 1/10. A nawet 0.
 

 

Mimi Wilk97

 • 17 Lipiec 2014 05:02
hmm...jak dla mnie bardziej niż horrorem to raczej ''czarna komedia'' (= ='')
Anime spodobało mi się. Nad kreską trzeba by troszkę popracować. Tło jest bardzo dziwnie narysowany~ale pasuje do reszty (- o - /
op&amp;end bardzo mi wpadły w ucho :} Miło się słucha :&gt;
Trochę dziwnie to wygląda kiedy
12 odcinków~~ hmmm każdy 4 min, to nie byłoby lepiej zrobić z tego ova czy ona? ?
Flaki lecą x3 ~~ śmiałam się. Nie wiem, czy to normalne !? &lt;~że się śmiałam...
Tylko ja się śmiałam (; ~ ;'')_??
Nadal nie rozumiem, dlaczego Utsutsu ma tą bliznę na policzku ??
Mangę nie czytałam...może jednak przeczytam (jeśli ją znajdę ).
jojo....hmm, nie wiem dlaczego wielu nie spodobało się to anime. Dla mnie jest fajny :D.
To troszkę przypomina moje sny ( &gt; 3 &lt;) / ciiiiiii...~to tajemnica.!! (=o = )
A...więc za to wszystko daję :
7/10 &lt;~przymknęłam oko za kreskę i te 4 min x/
polecam i nie żałuję że to obejrzałam :&gt;
 

 

Shigirigi

 • 13 Lipiec 2014 10:21
Nie pamiętam kiedy, i czy w ogóle kiedykolwiek widziałem tak upośledzony tytuł.
Fabuła została poddana aborcji, więc skończyła się zanim jeszcze powstała. Mangi nie czytałem, więc jej oceniać nie będę. Sam motyw z pierwszego odcinku zdystansował mnie do tego anime tyle, że oglądałem je dla jednej tylko rzeczy - kreskę, która jak dla mnie wypadła całkiem przyzwoicie.
Ze względu na oprawę graficzną zawyżam ocenę i daję 3/10.
 

 

KiMiA

 • 12 Lipiec 2014 19:38
Mamo boje sie... &lt;hahaha&gt; żartuje :P Horror .... jaki horror ??? To jest chore a nie straszne .... Fabuła nie zauważyłam XD muzyka - taka jaka kreska - hmmm... to tyle, że kreska mi się bardzo podoba i wgl całe anime jest jak dla mnie świetne.... ta krew.. te flaki... mniam ! :) brat i siostra ukazują ''chorą'' i przesadną miłośc do siebie .... dużo można plusów znaleźć w tym anime ... ale jak to komuś się nie podoba do jego zdanie... akurat mi sie to bardzo podobało :P
 

 

Maakaarooon

 • 1 Lipiec 2014 12:02
Jestem przekonana, że &quot;Pupa&quot; nie powstała dla fabuły i wartkiej akcji, ani dla kreski i muzyki. To taki sen wariata, a także alegoria pewnych zachowań i postaw. Rodzeństwo pochodzi z patologicznej rodziny i przyjmuje na siebie odpowiednie role: braciszek - bohater rodziny, siostrzyczka - maskotka i zagubione dziecko. To typowe postawy dzieci z rodzin z przemocą. Dzieciaki tak wzięły sobie swoje role do serca, że ich relacja szybko sama staje się chora. Do tego postać Marii - psychopatki i wariatki, oraz pseudonaukowców, autorów widowiskowej sekcji, którzy ucywilizowali swoje zbrodnie. Długość odcinków świadczy tylko o tym, że twórcy pojmują, jak męczące byłoby to anime na dłuższą metę, a pół godziny spokojnie wystarczy, żeby przekaz dotarł.
 

 

0olam

 • 27 Czerwiec 2014 22:32
Nie ogarniam fabuły... A nie! Zaraz! Przecież tutaj praktycznie nie ma fabuły XDXD
Jest tylko krew i wnętrznośći narysowane ładną kreską oraz muzyka która mi się nie podoba :I POstaci też takie sobie
Ogółem 4/10
 

 
 

 
Informacja
Użytkownicy z rangą Guest nie mogą dodawać komentarzy.
 

Ile masz lat?

poniżej 10
10-12
12-14
14-16
16-18
18-20
20-25
powyżej 25


Statystyki serwera
Poіłącz z TS3

Aby wywietli gatuni, potrzebny jest Flash Player 9.

Pokaż wszystkie tagi

 • Autor:Minakou
 • Autor:chomiczq
 • Autor:zodiac
 • Autor:zodiac
  Temat:Beelzebub
 • Autor:zodiac
 • Autor:zodiac