Game advertisements by <a href="http://www.game-advertising-online.com" target="_blank">Game Advertising Online</a> require iframes.
Wejść: 1927221
Sword Art Online (Online)

Mamy rok 2022 - Kazuto Kirigaya, uczeń gimnazjum jest znudzony prozą swojego codziennego życia. Właśnie wprowadzono na rynek innowacyjną technologię NerveGear, która pozwoli mu się przenieść całkowicie w świat swojej ulubionej rozrywki. To urządzenie służące do transportowania bodźców wysyłanych przez mózg do pierwszej tego typu wirtualnej gry, Sword Art Online. Aby bez wytchnienia oddać się podróży do świata przedstawionego, Kazuto kupił jedną z dziesięciu tysięcy kopii SAO tuż po premierze.
Zaraz po pierwszym dniu spędzonym na przygodach w świecie Sword Art, Kirito (taki nickname przybiera Kazuto) odkrywa błąd w systemie gry - nie da się z niej wylogować. Od czasu, gdy dowiedział się prawdy dotyczącej SAO, Kirito będzie musiał zmagać się z problemem - jak wrócić ze świata wirtualnego do prawdziwego życia?
Sword Art Online z pewnością otwiera nowy rozdział w historii japońskiej animacji. Dotyka problemu, z którym zmaga się coraz więcej ludzi na świecie, jednocześnie dając duże pole do popisu swoim następcom. Długo wyczekiwany tytuł, do pracy przy którym zatrudniono najlepszych speców z Japonii i Ameryki. Zachwyca miłymi dla oka projektami postaci i dopełnionymi tłami, a użyte efekty graficzne stoją na bardzo wysokim poziomie. Muzyką zajęła się znana wielu wielbicielom anime kompozytorka, Yuki Kajiura, więc można się było spodziewać delikatnych, złożonych melodyjnie utworów, do których przywykliśmy między innymi w Tsubasa Chronicle.
W SAO wszystko trzyma wysoki poziom techniczny, sam pomysł jest niezwykły, a jednak to anime mogłoby skończyć się w połowie. Po obejrzeniu pierwszego odcinka przeszły mi ciarki po plecach. Od razu zaczęłam kombinować, co tu zrobić, żeby wyjść z wirtualnego świata razem z Kirito. Na nic się jednak zdały moje knowania, gdyż twórcom nie udało się uniknąć schematów. Zrobienie z Sword Art Online romansu nie zakończyłoby się fiaskiem, gdyby nie komercyjność elementów fabuły w drugiej połowie serii. Niestety, było to dość rozczarowujące, i psuło klimat całości. Jednakże są takie anime, obok których nie sposób przejść obojętnie. Czy je oceniamy dobrze, czy źle, nadal będą budzić kontrowersje. Sword Art Online to tytuł, który warto zobaczyć, chociażby dla twórczej inspiracji własnej wyobraźni.

Hikire

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Gatunki: Akcja, Przygodowe, Fantasy, Romans

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Typ serii: TV
Ilość odcinków: 25
Rok wydania: 2012
Tytuły alternatywne: S.A.O, SAO, ソードアート・オンライン


Zgłoś niedziałający odcinek Jak oceniasz to anime?
Zaloguj się na stronie, aby móc głosować!

Osoby wrzucające serie, nie są osobami tłuamczącymi serie, tłumaczenia(w większości) nie są wykonywane przez członków naszej ekipy, lecz pobierane z ogólno dostępnych źródeł w sieci.

Oglądaj online:

Pobierz odcinek:


Game advertisements by <a href="http://www.game-advertising-online.com" target="_blank">Game Advertising Online</a> require iframes.

Odcinek 01
Odcinek 02
Odcinek 03
Odcinek 04
Odcinek 05
Odcinek 06
Odcinek 07
Odcinek 08
Odcinek 09
Odcinek 10
Odcinek 11
Odcinek 12
Odcinek 13
Odcinek 14
Odcinek 15
Odcinek 16
Odcinek 17
Odcinek 18
Odcinek 19
Odcinek 20
Odcinek 21
Odcinek 22
Odcinek 23
Odcinek 24
Odcinek 25 FinalSpeciale
 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Tіumaczenie Grupy Jinja-Temple
Tіumaczenie: Sacredus
Korekta: KieR, Yoshimori
Tіumaczenie piosenek: Yoshimori
Karaoke: Andrago

Upload: MuaDDiB

Uplink: SirIntegral: (6-8)


Niedziaіające party zgіaszać na PW lub Forum.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Komentarzy: 2182
 

 

Reviss

 • 17 Kwiecień 2014 21:54
Pierwsza część była mega, ale druga jak dla mnie trochę na przymus, więc oceniam to na 9.5/10 . Anime jest świetne i nie mogę się doczekać kolejnego sezonu.
Jak widziałam obrazki kolejnego sezonu to nie mogłam uwierzyć, że Kirito ma długie włosy i wygląda jak dziewczyna. Totalnie mnie to zszokowało i rozbawiło./spoiler]
Fabuła: 10/10
Bohaterowie : 9.5/10
Muzyka : 9/10
Grafika : 10/10
 

 

WeronikAnime

 • 13 Kwiecień 2014 17:52
Anime mi się podobało, ale

pierwszą część oceniam na 10/10, natomiast drugą na zachętę (bo lubię postacie występujące a anime) 4/10 To było po prostu niepotrzebne...
 

 

Flos

 • 8 Kwiecień 2014 20:48
To anime stało się jednym z moich ulubionych :) Trochę rozczarowało mnie przejście z 1. sezonu do 2., ale i tak anime na wysokim poziomie. Szkoda jedynie, że manga, na której podstawie jest ta perełka, tak bardzo się różni od tego, co znamy z ekranu :/ Kto próbował się za nią zabrać, doskonale wie, o co mi chodzi. Przede wszystkim kreską.
W każdym razie samo anime jest bardzo ciekawe, a i sama fabuła odróżnia je od innych :) Godne polecenia bez wątpienia :D
 

 

MrGracek

 • 8 Kwiecień 2014 18:22
Gorąco polecam to anime jest niesamowite. Było to moje pierwsze anime jakie obejżałem i które nadal jest dla mnie na 1 miejscu. Chciałbym sie cofnac w czasie i obejżec jeżcze raz :P Oceniam 10/10 Niecierpliwie czekam na 3 sezon.
 

 

Kijika980

 • 6 Kwiecień 2014 17:40
Cudowne anime. Czemu się tak szybko skończyło ja się pytam?! Tylko pozostało mi czekać na 3 sezon.;)
Kreska: śliczna 10/10
Muzyka: jak najbardziej 10/10
Fabuła: 10/10
Bohaterowie: 10/10
Klimat: 10/10 (widoki po prostu cudne)^^
 

 

risao

 • 6 Kwiecień 2014 17:17
do połowy zaczepiste ale 2ga połowa to zmarnowanie czasu wszystko opiera się na durnym romansie za 1 połowę 10/10 za 2gą 2/10
 

 

Darxez

 • 5 Kwiecień 2014 15:54
Powiem szczerze moim zdaniem zmarnowali potencjał tego anime. Na początku wszystko rozkręcało się w dobrą stronę niestety im dalej tym odcinki nieco odstawały od pierwszych jednak były dobre. O części z ALO to szkoda gadać z tak dobrze zapowiadającego się anime dostaliśmy historie o wróżkach. Jeśli chodzi o następny sezon to na bazie aktualnych informacji zamieszczonych w sieci to sezon nie zapowiada się zbyt dobrze. Pierwszą część gdzie historia toczy się w SAO oceniam na 9/10 zaś tą drugą część z ALO to pozwólcie że nie będę oceniać. Całość anime oceniam na 6/10 głównie przez tą drugą część.
Pomimo wszystko produkcja warta polecenia i obejrzenia.
 

 

thornu

 • 2 Kwiecień 2014 18:51
To i ja swoje 3 grosze dorzucę.

Na wstępie muszę od razu zaznaczyć: bez względu na swoje błędy (mniej lub bardziej doskwierające podczas seansu), różne uproszczenia czy w końcu, ogólnie rzecz ujmując, zmarnowany potencjał, nie boję się przyznać, że SOA mnie kupiło. Przez większość czasu dobrze się przy tej serii bawiłem, ze sporą frajdą sięgałem po każdy kolejny odcinek, a gdy było już po wszystkim miałem w sobie to dobrze znane uczucie "pustki" (nie tak silne, jak przy innych tytułach, ale jednak). Z miejsca też zacząłem sobie poczytywać novelki obejmujące następne wydarzenia w serii, a które na ekrany jako seria "Gun Gale Online" dopiero zostaną przeniesione.

A co do samych wrażeń, to cóż. Ciężko mieć pretensje do autorów za stworzenie sympatycznej i, jak już pisałem, całkiem wciągającej serii przygodowej, okraszonej różnymi smaczkami dla fanów gier MMO, doprawionej jeszcze uczuciowymi rozterkami i Bo wyszła z tego rzecz całkiem strawna i przy okazji dość oryginalna (przynajmniej w obrębie samej tematyki). Nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że takie sformułowanie historii jest dla niej w rezultacie najmniej korzystne. Zamiast zwyczajnego odklepania wątku , momentami aż prosi się o chwilę przerwy w akcji i jakąś głębszą refleksję.

Jaka jest rzeczywista wartość życia „w realu”, w sytuacji, gdy postęp techniczny oferuje tak wygodne i atrakcyjne formy "ucieczki" ? Czy swoje dokonania w obu rzeczywistościach- realnej i wirtualnej, można w ogóle ze sobą porównywać? Do czego to może prowadzić? Co z rzeczy i doświadczeń niedostępnych w realu może nam zaoferować VR? I na odwrót- czego nigdy nie uda się tam stworzyć/przenieść? Naprawdę nie obraziłbym się, gdyby twórcy, choćby i topornie, spróbowali odrobinę wciągnąć widza w metafizyczne rozkminy i zostawić w jego umyśle bodaj najmniejszą zadrę, która nie dałaby mu tak łatwo przejść do porządku dziennego i prowokowała do ciągłego powtarzania pytania „A gdyby...?” . Odbiło by to się na pewno na klimacie całej historii, który stałby się nieco poważniejszy, ale samej serii, jak sądzę, wyszło by to w ostatecznie na zdrowie. Niby Kirito stara się snuć na boku jakieś ogólnikowe porównania obu „wymiarów”, ale dzieje się to wyłącznie na użytek przedstawiania jego postaci (taki głęboki, współczujący, wow wow).

Teoretycznie można by też i pójść w drugą stronę: olać delikatną próbę stawiania widza przed dylematami moralnymi i skoncentrować się na tym, aby świat przedstawiony był jak najbardziej MMO­‑like. Skoncentrować całą historię w świecie jednej gry, zadbać o jak najwierniejsze przeniesienie różnych gierkowych schematów i smaczków, lepsze posplatanie ze sobą wątków pobocznych, więcej czasu antenowego przeznaczyć na prawdziwe eksploatowanie Aincradu. W tym była by już głowa twórców, aby całość wyszła na tyle różnorodna i wciągająca, żeby widz nie musiał zerkać na zegarek czekając na finał.

Nie dostaliśmy więc ani poważniejszej interpretacji tematu ucieczki w wirtualną rzeczywistość, ani też serii przenoszącej realiów gier MMO na grunt anime w sposób całościowy i kompletny (choć pewnie co zatwardzialsze nerdy dorzucą do ostatecznej oceny serii punkcik albo dwa w górę). Taktyka „trzeciej drogi” średnio tutaj wyszła.
 

 

Sajrus

 • 2 Kwiecień 2014 10:54
Dajcie wkońcu ten drugi sezon !!!!!
 

 

Ocander

 • 2 Kwiecień 2014 08:51
Wstrzymywałem się z oglądaniem tego anime ponad rok, obejzalem to jako zapchaj-dziure z nudów. Nigdy bym nie pomyślał że po pierwszym odcinku bede juz tak zakochany w SAO a tym bardziej ze zostane na shindenie do 7 rano (bo sen jest dla tych gorszych!) oglądając całą serie.
Uwielbiam pokazane tu realia MMO (+dla twórców, nie wiem kim są ale odwalili kawał dobrej roboty wykorzystując motywy guildi, pk, pvp, gotowania itp. Ponad musze przyznac ze pokochalem tez widoki SAO - te jeziora, trawy, ludzie wszystko wyglada naprawde przepieknie.
Aha no i cosik mi chyba ze trzy razy łocy siem spociły...

Ale żeby sprawiedliwosci stało siem zadośc to musze też ponarzekać - Moim zdaniem te dwa nie rozdzielone sezony (bo to chyba miały być oddzielne sezony) są naprawde świetne ale... ten drugi nie miał już takiej magii jak SAO. Tak więc moim zdaniem anime zwala z nóg do odcinka (chyba) 14 - potem kursywa spada o pare procent ale nadal figuruje bardzo wysoko.

Pierwszy raz pisze tak nieskładny komentarz, chyba zawalona nocka daje o sobie znac - a moze to wpływ SAO ?

Pozdrawiam
Anime ląduje w bardzo wysokiej czołówce moich najlepszych.

Ocander®
 

 

Yesaiko

 • 30 Marzec 2014 08:45
Jejku, genialne *-*
Jest to anime, które przeszło na moje 1 miejsce .
Utrzymywało mnie w napięciu i utrzymuje dalej (oglądam to któryś już raz xd)
Fabuła jest dość ciekawa.
Jak dla mnie 9.5/10. :x
 

 

Maa-chan

 • 19 Marzec 2014 19:56
Jest to jedno z pierwszych anime o grze, jakie oglądałam i dlatego lubię to najbardziej. Do tego śliczna kreska i świat wirtualny, ciekawi bohaterowie i fabuła, a i muzyczka genialna! Było kilka momentów, kiedy nie chciało mi się oglądać, ale to raczej nie z powodu anime... tak mi się zdaje.. w każdym razie, podoba mi się.
 

 

555krystian

 • 18 Marzec 2014 14:30
Sword art online jedno z najlepszych anime jakie miałem okazje dotąd obejrzeć wciągnęło mnie niczym odkurzacz
na plus:
-Przepiękna kreska
-Epicka muzyka (między innymi pierwszy opening)
-DRUGI ŚWIAT
-Bardzo dobre postacie
-Dobrze uzupełniający całość wątek miłosny
Na minus:
-Nie skończenie na 14 odcinku (ogółem o tej drugiej część anime (odcinki 15-25) napiszę pod koniec)
-Kolejna miłość w rodzinie (nie lubię takich rzeczy)

Dobra teraz trochę o tej 2 część anime. Jak dla mnie 14 odc to pownien być koniec sezonu i to z ALO to powinien być 2 sezon ale no nic z tym się nie zrobi. Ogółem jak dla mnie odcinki od 15-25 nie były aż takie złe co prawda to prawda mimo wszystko mogło być lepiej ale nie narzekam.

Podsumowując Jest to anime obok którego nie można przejść obojętnie i któremu trzeba dać szanse i ocenić je na własną rękę i nie opierać się na ocenie innych więc moja ocena to... 9.5/10

Aż bolało - słownik nie gryzie.
Elen
 

 

Blue Raven

 • 17 Marzec 2014 14:01
Bardzo przyjemne anime.
Głównie podobało mi się ze względu na genialną kreskę i animację i za to ode mnie największy plus.
Fabuła wciągająca, chwilami bardzo zaskakująca, ale niestety chwilami również bardzo naiwna, za co z kolei minus.
Kolejny plus za bohaterów - w ciągu akcji anime dużo się w nich zmieniło, sam główny bohater, za którym z początku nie przepadałam, pod koniec stał się moją ulubioną postacią.
Niestety w połowie serii wszystko stało się okropnie wręcz naiwne, a sama kontynuacja widocznie naciągana. Chwilami męczyła, oglądałam głównie ze względu na widoczki, że tak powiem, ale mimo to ciekawiło mnie, co wydarzy się dalej, i dotrwałam do końca.
Cieszę się, że nie porzuciłam serii w połowie.
Podsumowując:
Kreska i animacja 10/10
Postacie 9/10
Muzyka 6/10
Fabuła 8/10
Klimat 9/10
Zakończenie 5/10 (Wielki minus za końcowy wątek z Sugou, który według mnie był zupełnie niepotrzebny. Gdyby nie to, dałabym zapewne 9/10).
Ogólnie 9/10.
Mimo paru minusów mogę szczerze polecić to anime, ponieważ było pierwszym od jakiegoś czasu, które tak mnie wciągnęło. Poza tym warto zobaczyć chociażby ze względu na wspomniane &quot;widoczki&quot;, które naprawdę zapierają dech w piersi :)
 

 

xNightmare

 • 16 Marzec 2014 19:17
Anime ogółem dobre, jedno z moich ulubionych.

Poza tym kreska miła dla oka, fabuła też nie najgorsza.
Daję temu anime 9/10.
 

 

xSumikox

 • 9 Marzec 2014 16:16
Sympatyczne anime, wracam co jakiś czas i z chęcią oglądam. Kreska miła dla oka. Większość bohaterów godnych zaufania. Jednym słowem: &quot;przyjemne&quot;.
Jednakże od 16 odcinka anime jest inne. Bardziej podobała mi się ta pierwsza twarz SAO.
Anime godne polecenia.
 

 

Urizithar

 • 7 Marzec 2014 23:08
@Up
 

 

Vojtimar

 • 7 Marzec 2014 22:32
Witam wszystkich użytkowników forum

SAO oglądałem jakiś czas temu i bardzo mi się spodobało. Motyw uwięzionych graczy jest naprawdę fajny, nie wiem czy oryginalny czy nie bo nie jestem jakimś mega specem od anime, ale sam pomysł jest udany. Szkoda że nie dodali fragmentów z prawdziwego życia (we właściwym SAO był chyba tylko jeden wątek z Kirito w szpitalu). Mogli też pokazać jak wygląda "praca" tej firmy która tym zarządzała itp. Nie jakiś duży wątek, ale takie dopełnienie żeby całość była bardziej spójna i w pewnym sensie bardziej realistyczna. To samo tyczy się wyjaśnienia tych hełmów/kasków VR. Niby coś było że jest to jakoś połączone i zdjęcie tego usmaży mózg, ale nie do końca to przekonujące, pewnie możnaby to jakoś obejść. Oczywiście odnosimy się wtedy do naszej rzeczywistości i być może jest to błędne bo konwencja i świat w anime to co innego. Z drugiej strony, świat przedstawiony w SAO to "nasz" świat (nie mówię tu o samej grze rzecz jasna) tylko że ok 10 lat później, więc jakby nie patrzeć można odnieść się do norm panujących u "nas". Oczywiście, muszą być pewne uproszczenia (dzieje się to w grach, w filmach, praktycznie wszędzie) żeby jakoś popchnąć całość do przodu, ale twórcy mogli chociaż dać jakąś scenkę o próbie uwolnienia graczy, pokazanie ich rodzin itp żeby, jak już wspomniałem, wyglądało to bardziej spójnie i logicznie. Nie jest to jakaś wielka wada tego anime, po prostu mogli dołożyć parę takich wątków.

Samo SAO można podzielić na 2, bo akcja dzieje się w dwóch różnych grach i większość ludzi zdecydowanie woli to właściwe SAO, natomiast Alfheim jest słabo oceniany. Zgodzę się z tym że jest słabszy, ale z błotem bym go nie mieszał. Sama konwencja tej gry mniej mi się podoba (rusałki itp.) niż "tradycyjne" fantasy, ale nie jest źle. Być może wpływ też ma fakt że tam mogli już normalnie się wylogować, ale na pewno jednak część z "właściwym" SAO jest lepsza. Szkoda tylko że na 100 pięter gry wyszło 15 odcinków i zakończyli grę na 75. Nie mówię że mieli zobrazować większość bo pokonywanie nowego bossa na kolejnym piętrze bez mogłoby stać się nudne po pewnym czasie, ale jednak powinni byli pokazać więcej. Mogli też szerzej pokazać wątek z gildią zabójców, to by było ciekawe. Potencjał był, szkoda że nie do końca wykorzystany. Na plus drugiej części więcej wątków z życia (wiadomo, przede wszystkim Asuna). Na minus wątek z siostrą która Także wątek z zakochaną siostrą słaby i przegięty.

Z kolei wątek Kirito i Asuny nie uważam za śmieszny, kiczowaty czy dla małolatów a czasami pojawiają się takie opinie w necie. Nie wiem jak na tym forum, bo temat jest bardzo obszerny więc wolałbym nie wyszukiwać teraz w nim opinii na ten temat ;p ale według mnie fajnie pokazali ich romans, czy raczej związek który jest prawdziwy i sytuacja w jakiej się znaleźli tylko go umacnia. Moim zdaniem twórcy dobrze to rozegrali, wątek na duży plus.

Generalnie anime oceniam na 8, 8.5/10. Kreska dobra, postacie ciekawe, zwłaszcza para głównych bohaterów i ich związek, ale także ich wcześniejsze relacje. Sam pomysł udany choć nie do końca rozwinięty ale fabuła stoi na wysokim poziomie, dramaturgii też na pewno nie był mało. Muzyka również na plus, niektóre utwory naprawdę piękne. Czekam na kontynuację ale z tego co wiem będą inne realia, a szkoda bo lubię tradycyjne fantasy.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz
 

 

staryko

 • 6 Marzec 2014 07:55
Super anime ale bym sobie pograł w SAO tylko wolałbym tak nie zostać tak jak oni uwięzionym w grze. Strasznie wciągająca fabuła z początku trochę się pogubiłem z tymi piętrami ale później jakoś to uchodziło w tłumie. Całość można ocenić na zasłużoną 9/10
 

 

Iwan5566

 • 5 Marzec 2014 20:23
To jest naprawdę świetne anime i naprawde można się wciągnąć. W pewnych momentach po prostu emocje wychodziły ze mnie i miałem chęć rozwalić komputer jak widziałem co dzieje sie z bohaterami. Daje 10/10 :D
 

 

♥ Anime ♥

 • 5 Marzec 2014 18:25
Nie mogę się oderwać od oglądania . Codziennie oglądam z 3 lub 4 odcinki . Według mnie anime jest super . Gorąco polecam ;3
Kreska 9/10
 

 

warmupek

 • 3 Marzec 2014 20:25
Omg.. top 2 liście. Co za ludzie to oceniają :D. Jedyne co jest w miare OK to grafika :). Reszta do bani a lepsze pierwowzory postaci byłyby w przedszkolu ^^.
 

 

WhosThere

 • 3 Marzec 2014 17:52
ehhhhh, tyle pozytywnych opinii słyszałem, że SAO rozpoczyna się z takim hukiem jak SnK, a tu... ziew... nudy. w zasadzie brak jakiejkolwiek istotnej fabuły bohaterowie jako tacy, mogliby być ciutek starsi. nie wspomnę już o tym, że obejrzałem tylko pierwszą &quot;lepszą&quot; połowę i jakoś do drugiej mnie nie ciągnie. szkoda, chociaż kreska była ładna...
5/10 za 14 odcinków.
 

 

damianosis

 • 2 Marzec 2014 21:23
Nayerre ,

 

 

Pikachi

 • 24 Luty 2014 12:47
Moim zdaniem naprawdę fajnie im to wyszło, przynajmniej do 14 odcinka, trochę był nie wypał z tym że potem grali w inną gre chyba to było ALO sorry jeśli się pomyliłam. Zgodnie z tytułem powinno to się opierać głównie na SAO i tym się trochę zawiodłam... ogólnie bardzo fajne anime, a szczególnie jak dla mnie wątek miłosny który był naprawdę wzruszający, nie będę też ukrywać że uroniłam łezkę w 14 i w ostatnich dwóch serdecznie polecam.
Fabuła 10/10
Muzyka 9/10
Klimat 8/10
bohaterowie 10/10
kreska 10/10
Ogólna ocna 9/10
 

 

nayerre

 • 23 Luty 2014 10:46
Podchodząc do napisania opinii na temat SAO trochę czasu zajęło mi zebranie kilku faktów do kupy. No ale lecimy.
Anime obejrzałem w przeciągu jednego dnia, dzisiaj od rana zaglądam w odcinki żeby coś sprawdzić. Po przespaniu się z tym tytułem na wstępie ogólnie daję mu z ciężkim sercem 6/10. Dlaczego? Jedziemy.

Zacznę od oprawy audio-wideo. Tutaj jeśli mam być szczery nie ma nic złego czy słabego. Czasami twarze postaci sprawiają wrażenie wyciągniętych w dół co widać na przykładzie dziewczyn. Graficznie wykonana dość przyjemnie dla oka, a jeśli chodzi o muzykę nie jest ani wybitna ani słaba. Osobiście średnio podobały mi się openingi czy endingi. Ale ogólnie nie ma do czego się czepić bo kazdy ma swój gust.

Fabuła. No i tutaj nie obędzie się bez zamkniętych spoilerów.

Potem fabuła rusza. Bolała mnie szybkość z jaką wszystko się dzieje.
Z kolei świat przedstawiony w odc 2-13 jest naprawdę niesamowity i moim zdaniem właśnie dla tego klimatu warto poświęcić te 9 godzin dla SAO.
Dotarliśmy do odcinka 15. Tutaj już nie będę rozpisywał się o fabule ani spoilerował, powiem tylko że od 15 odc serial ogląda się bardzo ciężko, przynajmniej jak dla mnie. Motyw bohatera zmuszający go do działań jest fajny, jednak nie czuć pewnego klimatu, smaku z odcinków 1-14. Oglądałem to szczerze cierpiąc i płacząc ze śmiechu


Tak więc zostaje mi ending, który w mojej opinii jest naciągany, słaby, mierny, niezadowalający. Ale to moja opinia. Jest w nim coś, przez co czuję wielki niedosyt. Tak więc nie chcąc spoilerować dalej, przejdźmy do podsumowania:

Fabuła: 5/10. - można było rozwinąć o wiele bardziej taki potencjal.
Grafika: 7/10
Dźwięk: 8/10
Bohaterowie: 9/10
Świat anime: 9/10
Ocena końcowa: 6+/10

Szczerze nawet nie wiem czy zacznę śledzić 2gi sezon...
 

 

indifference

 • 22 Luty 2014 22:14
Anime z pewnością godne uznania, jednak mało charyzmatyczne, że tak to ujmę. Pomysł co prawda genialny, fabuła dobrze przestawiona, wątki całkiem interesujące, ale wszystko jest strasznie naiwne, przewidywalne. Niektórych wydarzeń mogłoby w ogóle nie być, powiem nawet, że większości, bo SAO należy moim zdaniem do anime, w których fabuła jest tak prosta, że w nawet pięciu odcinkach można by bez wątków pobocznych zakończyć serie. Pewnie teraz dostanę jakieś hejty, ale takie jest moje zdanie..

Nie polubiłam zbytnio żadnego bohatera. Grafika postaci jest taka.. zwyczajna, jak w co trzecim anime, jednak tła ślicznie się prezentują. Muzyką nie pogardzę. Anime to jednak z pewnością nie dla mnie.. :(
 

 

NatalQa

 • 22 Luty 2014 20:19
Dobra, no to ja się troszke rozpisze. Dla mnie fabuła okej, od 1-3 odcinka bardzo mnie wszystko ciekawiło i to jak Kirito sobie poradzi z tą sprawą :D. Nie rozumiem, dlaczego niektórzy uważają to anime, za''durne'', albo ''dla dzieci'', skoro znajduje się dobry wątek miłosny, kreska jest też ujdzie, a grafika moim zdaniem jest wręcz niesamowita. Muzyka przypada do gustu. Takie jak dla mnie do wyciskania łez. Postacie, a szczególnie sliczna Yui bardzo mnie urzekla, jednak od 14,15 odcinka się w bardzo załamałam. takie świetne anime, przeszło na świat wróżek, do tego Kirito ma ''romans' z przyrodnią siostrą.. Znudziło mi się, ale doczekałam się końca i wreszcie coś zaczęło sie dziać. Piekny koniec wątek romansidła też, a szczególnie taka słodka rodzinka :DD. Z chęcią weszłabym do takiego mmo, iz bardzo lubię gry tego typu. To anime mogę zaliczyć do ulubionych;
Ocena:
Postacie 9/10 (Kirito troszkę za duzo płakał :c)
Grafika 10/10
Kreska 8/10
Muzyka 10/10
Zakończenie 10/10 (Śliczny koniec, romantyczny i można sie poryczeć :DD).

Nie wulgaryzuj!
Elen
 

 

Enghet

 • 22 Luty 2014 15:14
Obejrzałem te anime i mogę je polecić. Strasznie ciekawa fabuła . Też jestem maniakiem mmo i bym se wszedł do takiego świata ^^ . Podobała mi się kreska , postacie i fabuła . Tylko romans był strasznie słaby. Nie było czuć tej więzi ,a w następnym odcinku już są razem . By dopracowali bardziej romans i ten świat wróżek ( Nie przypadł mi do gustu ) to bym dał 10/10 , ale daje 8/10 za ten wątek miłosny .
 

 

kameleon haruhi

 • 21 Luty 2014 17:03
Heh...mam nadzieje, ze moja opinia nie bedzie wzieta doslownie.
SAO to faktycznie ciekawe anime....pod wzgledem watkow. Gracze uwiezieniw grze - ciekawa teza, latwo ja rozwinac i latwo zakonczyc. Jednak autorzy niepotrzebnie przyspieszyli fabule w kilku pierwszych odcinkach, przez co mialam wrazenie sztucznosci w fabule. Bohaterzy...kwestia dla mnie jako widza bardzo wazna. W SAO jest ich duzo, ale niektorzy sa zbyt schematyczni (miedzy innymi Asuna) i przewidywalni. Jeszcze kwestia &quot;haremu&quot; Kirito, ktory przypieczetowal przecietnosc tej pozycji. Nie rozumiem slow &quot;kocham to anime&quot; gdyz jest to jedna z tych pozycji ktore mialy bys fajne, mialy potencjal, ale zabraklo tego czegos, co obroci fabule o 180 stopni, czegos co sprawi ze przygody Kirito stana sie ciekawe i nieprzecietne. Anime to nic nie wnosi do mojego bagazu doswiadczen, nie daje poczucia stabilnej pozycji, wyruzniajacej sie na tle innych produkcji i przede wszystkich watek romansu jest zle pociagniety i przewidywalny. Moja ocena dla calego anime to mocne 5.5/10, mozna obejrzec, jednak nie polecam osobom szukajacym dobrych i wysmakowanych produkcji,a raczej takim, ktora przecietnosc nie przeszkadza.
 

 
 

 
Informacja
Użytkownicy z rangą Guest nie mogą dodawać komentarzy.
 

Ile masz lat?

poniżej 10
10-12
12-14
14-16
16-18
18-20
20-25
powyżej 25


Statystyki serwera
Poіłącz z TS3

Aby wywietli gatuni, potrzebny jest Flash Player 9.

Pokaż wszystkie tagi

 • Autor:Hisako
 • Autor:Ronex
 • Autor:Elentari
 • Autor:UsmValor
 • Autor:Ektrom
 • Autor:Cheli