Game advertisements by <a href="http://www.game-advertising-online.com" target="_blank">Game Advertising Online</a> require iframes.
Wejść: 2085581
Sword Art Online (Online)

Mamy rok 2022 - Kazuto Kirigaya, uczeń gimnazjum jest znudzony prozą swojego codziennego życia. Właśnie wprowadzono na rynek innowacyjną technologię NerveGear, która pozwoli mu się przenieść całkowicie w świat swojej ulubionej rozrywki. To urządzenie służące do transportowania bodźców wysyłanych przez mózg do pierwszej tego typu wirtualnej gry, Sword Art Online. Aby bez wytchnienia oddać się podróży do świata przedstawionego, Kazuto kupił jedną z dziesięciu tysięcy kopii SAO tuż po premierze.
Zaraz po pierwszym dniu spędzonym na przygodach w świecie Sword Art, Kirito (taki nickname przybiera Kazuto) odkrywa błąd w systemie gry - nie da się z niej wylogować. Od czasu, gdy dowiedział się prawdy dotyczącej SAO, Kirito będzie musiał zmagać się z problemem - jak wrócić ze świata wirtualnego do prawdziwego życia?
Sword Art Online z pewnością otwiera nowy rozdział w historii japońskiej animacji. Dotyka problemu, z którym zmaga się coraz więcej ludzi na świecie, jednocześnie dając duże pole do popisu swoim następcom. Długo wyczekiwany tytuł, do pracy przy którym zatrudniono najlepszych speców z Japonii i Ameryki. Zachwyca miłymi dla oka projektami postaci i dopełnionymi tłami, a użyte efekty graficzne stoją na bardzo wysokim poziomie. Muzyką zajęła się znana wielu wielbicielom anime kompozytorka, Yuki Kajiura, więc można się było spodziewać delikatnych, złożonych melodyjnie utworów, do których przywykliśmy między innymi w Tsubasa Chronicle.
W SAO wszystko trzyma wysoki poziom techniczny, sam pomysł jest niezwykły, a jednak to anime mogłoby skończyć się w połowie. Po obejrzeniu pierwszego odcinka przeszły mi ciarki po plecach. Od razu zaczęłam kombinować, co tu zrobić, żeby wyjść z wirtualnego świata razem z Kirito. Na nic się jednak zdały moje knowania, gdyż twórcom nie udało się uniknąć schematów. Zrobienie z Sword Art Online romansu nie zakończyłoby się fiaskiem, gdyby nie komercyjność elementów fabuły w drugiej połowie serii. Niestety, było to dość rozczarowujące, i psuło klimat całości. Jednakże są takie anime, obok których nie sposób przejść obojętnie. Czy je oceniamy dobrze, czy źle, nadal będą budzić kontrowersje. Sword Art Online to tytuł, który warto zobaczyć, chociażby dla twórczej inspiracji własnej wyobraźni.

Hikire

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Gatunki: Akcja, Przygodowe, Fantasy, Romans

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Typ serii: TV
Ilość odcinków: 25
Rok wydania: 2012
Tytuły alternatywne: S.A.O, SAO, ソードアート・オンライン


Zgłoś niedziałający odcinek Jak oceniasz to anime?
Zaloguj się na stronie, aby móc głosować!

Osoby wrzucające serie, nie są osobami tłuamczącymi serie, tłumaczenia(w większości) nie są wykonywane przez członków naszej ekipy, lecz pobierane z ogólno dostępnych źródeł w sieci.

Oglądaj online:

Pobierz odcinek:


Game advertisements by <a href="http://www.game-advertising-online.com" target="_blank">Game Advertising Online</a> require iframes.

Odcinek 01
Odcinek 02
Odcinek 03
Odcinek 04
Odcinek 05
Odcinek 06
Odcinek 07
Odcinek 08
Odcinek 09
Odcinek 10
Odcinek 11
Odcinek 12
Odcinek 13
Odcinek 14
Odcinek 15
Odcinek 16
Odcinek 17
Odcinek 18
Odcinek 19
Odcinek 20
Odcinek 21
Odcinek 22
Odcinek 23
Odcinek 24
Odcinek 25 FinalSpeciale
 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Tіumaczenie Grupy Jinja-Temple
Tіumaczenie: Sacredus
Korekta: KieR, Yoshimori
Tіumaczenie piosenek: Yoshimori
Karaoke: Andrago

Upload: MuaDDiB

Uplink: SirIntegral: (6-8)


Niedziaіające party zgіaszać na PW lub Forum.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Komentarzy: 2240
 

 

mychemickal

 • 28 Lipiec 2014 16:55
Anime w swojej kategorii robi wielkie wrażenie, sprowadza jedynie miłe skojarzenia, a akcja ciągnie nas dalej niczym psa na smyczy właściciel :D. Kreska nieprzeciętna,soundtrack w porządku, fabuła odrobinę kuleje, razi zbyt dużą szybkością okres(już nie pamiętam 1-2 lat) zmieścić w 14 odcinkach, nie wydaje mi się jednak by to była winna autora anime,a prędzej szanownego panna od LN, epizod "AO" nie tyle co nie pasował, a został źle odwzorowany i co najważniejsze bardzo brutalnie wtrącony. W swojej kategorii anime jak najbardziej zadowala daję jako taką frajdę przy oglądaniu a zwłaszcza cudowna para jaką jest (Kirito x Asuna). Anime spokojnie można ocenić 8,5/10 w swojej kategorii, gdyby spojrzeć na to wszystko z innej perspektywy nie dostało by więcej niż 6/10. Pozdrawiam
 

 

Ayame Yuki

 • 27 Lipiec 2014 16:29
Epizod z Alfheim Online całkowicie tu nie pasował . Kirito, tak dobrze prezentujący się z czerni i oburęcznym stylem walki, naglę ze śłitaśnymi skrzydełkami, uszkami i innymi pierdółkami, razem ze swoją kuzynką wliczając. W ogóle ten wątek Kuzynki to jakieś nieporozumienie. Nasunęło mi to skojarzenia z kompleksem Elektry ( zainteresowanych odsyłam do źródeł)
Pozatym, świetnie pomyślane anime, kawał dobrej muzyki i wrażeń.
Polecam
8/10
 

 

Yukinuś

 • 27 Lipiec 2014 08:32
Anime dosyć dobre ale są lepsze pozycje w moim rankingu . Pierwsze odcinki są godziwe potem już troszkę gorzej , . Czas brać się za drugi sezon .
 

 

mieciejerzy

 • 14 Lipiec 2014 04:37
Jestem świeżo po tym anime i nie ma się czym jarać. Jak na anime akcji, to nie było w nim akcji. Te anime jest dobre przez pięć pierwszych odcinków, a później się robi coraz gorzej. To znaczy co raz nudniej. Anime staje się przegadane, akcja nie mal staje w miejscu, i robi się nam telenowela w realiach fantazy. Mamy życie rodzinne na farmie w pewnym momencie. Nie wiem która z postaci bardziej mnie wkurzała Ansuma czy Kirito, oboje siebie warci są. Paradoksalnie . Te anime nie zasługuje na więcej niż 6/10. Trzeba przyznać że oprawa wizualna i muzyczna stoi na wysokim poziomie.
 

 

Mizme

 • 13 Lipiec 2014 16:17
Anime, warte obejrzenia, wciągająca akcja toczy się praktycznie od pierwszych minut, i trzyma do ostatniego odcinka.
 

 

suuben15

 • 10 Lipiec 2014 17:15
Moim zdaniem anime Boskie tylko jednej rzeczy brakuje. Szkoda że dodali ten cały świat wróżek . Mogli to zostawić w świecie S.A.O . Ale i tak mi się podobało :p
 

 

Szandra

 • 3 Lipiec 2014 15:01
Anime świetne, szczerze polecam
Oczywiście niektóre sceny mogą nużyć, ale całokształt tego anime sam w sobie jest godny obejrzenia
Przy pierwszej części nie da się nudzić, ciągła akcja to coś co lubię, niestety druga cześć w moich oczach wypadła słabiej, ale nie będę jej krytykować bo i tak bardzo mi się podobała :)
Ocena: 8/10
 

 

Shinuta

 • 1 Lipiec 2014 18:10
SAO - anime kontrowersyjne, a dlatego, że pierwsza część jest świetna i zasługuje na 8/10, druga z kolei część (wróżkowa) z kolei jest dużo słabsza i zaniża poziom animca, że aż się nie chce oglądać, takie 4/10. Skoro anime jest o "mieczach" jak na to wskazuje tytuł, to pomysł z magią i wróżkami jest zadziwiająco o głupi. Pod tym kątem autor się nie postarał w ogóle. No ale wracają do pierwszej części SAO, to jako typowy fan mmo, anime to , a raczej pierwszą jej część mogę polecić śmiało fanom mmo (znajdą tu coś dla siebie), młodzieży i osobą chcącej obejrzeć luźny przyjemny do obejrzenia tytuł. Po połowie zawsze można porzucić jej drugą część. Z kolei osobą wyszukującym w anime na siłę nie wiadomo czego i oglądającym dla statów, czy jak by to nazwać (bo pełno takich tu) - odradzam.

Muzyka, zarówno OST jak i OP ten są klimatyczne i przyjemne dla ucha, co dodaje klimatu temu co przewija sie na ekranie.

Ocena:
Cześć pierwsza 8/10
część druga: 4/10
Ogółem 6/10
 

 

Polopiryn

 • 30 Czerwiec 2014 20:07
Obejrzałem dosłownie w 1 dzień, 5 odcinków w środku nocy i 20 w ciągu dnia. Dawno animem nie tak nie wciągnęło i żałuję, że obejrzałem dopiero teraz.... Mogli to anime rozbić na 40-50 odcinków, bo czasami nerwica brała gdy akcja szła do przodu o kilka miechów po czym nagle 3-4 odcinki opisujące 2 tygodnie. 1 część mi się podobała bardziej, ze względu że był tam dreszczyk emocji - Ktoś może zginąc, narażanie życia, strach.

Ogółem gdyby nie te szybkie tempo czasami i taka mała ilość odcinków wystawiłbym 6/6, a tak muszę dać 5/6.

A z innej beczki oglądając SOA przypomniałem sobie za co kocham gry MMORPG i czemu tak lubię w nie grać :).
 

 

Marrko

 • 29 Czerwiec 2014 08:50
Jedno z lepszych anime jakie oglądałem, czekam na drugi sezon który już w lipcu się ukaże...
Obejrzałem SAO dwukrotnie każdy mi polecał obejrzałem też podobną produkcję mianowicie Accel World jednak bardziej podobał mi się SAO... Główne postacie nie są jakimiś tam popychadłami i dziwakami które przechodzą metamorfozę... nie, wręcz dają wrażenie że są na prawdę zwykłymi ludźmi, graczami którzy utknęli w grze i którzy chcą się wydostać jedynym możliwym sposobem dlatego biorą swój los we własne ręce...

Tyle o samej grze w której się znaleźli to ciekawa koncepcja i ciekawe podejście...

Bardzo mi się podoba związek głównego bohatera z Asuna mam nadzieję że nie zrobią z tego haremu w 2 sezonie bo tutaj widziałem że były i są podstawy by taki stworzyć... a nie lubię haremów...;)

I w końcu najważniejsze, na jednych to działa na drugich nie zależy po prostu od tego czy anime wyrwie odpowiednie wrażenie i porwie widza.. Ja śmiałem się,wzruszałem i denerwowałem co będzie dalej... na zmianę przez wszystkie odcinki dla mnie anime to było ciekawe i nie miałbym oporu obejrzeć je nawet i 10 raz... dlatego polecam niezależnie czy jest się fanem romansów czy akcji czy też fantasy... ;)
 

 

TenCoKochaAnime

 • 29 Czerwiec 2014 00:14
Jak dla mnie te anime jest boskie! Ukazuje świat gier MMORPG gdzie jestem weteranem w tych grach... Jest tutaj pokazane to co powinno być czyli expienie, robienie questów,handel i włożony fajnie romans(gdzie ubustwiam go). I nie rozumiem ludzi którzy oceniają negatywnie te anime ponieważ nie znają głębi czy też przekazu tego anime jeśli wcześniej nie grałeś w gry mmorpg... Dlatego nie wiem jak można oceniać negatywnie anime nie znając go dokładnie... Patrząc na inne anime np lh tam jest jak dla mnie słabo pokazany świat gier... Wbili do świata praktycznie z max lvlem(A jak wiadomo jak już jest blisko to się już nudna gra robi i nie ma co robić...) to jeszcze nie ma nic ukazanego czy expienie lub q tylko gadanina... Więc jak dla mnie sao jest 10/10 za ukazany świat ale to tylko ludzie którzy grają w gry zrozumieją... See ya!
 

 

Kominek

 • 28 Czerwiec 2014 17:55
Właśnie na świeżo obejrzałem całą pierwszą serię. Uważam, że tutejsze opinie pozytywne, jak i negatywne są w większości przypadków trafne. Anime z naprawdę świetnym pomysłem, dobrą grafiką, fajną, choć niezapadającą w pamięć muzyką i bohaterami, w moim odczuciu, z którymi można się zżyć. Największą bolączką jest właśnie ten zmarnowany potencjał pierwszej części, który powinien trwać całe 25 odcinków, a nie kończyć się tak szybko. Oprócz tego faktycznie, druga część dużo gorsza, niezbyt podobał mi się pomysł na poprowadzenie fabuły w taki sposób. Mimo wszystko anime straszliwie mnie urzekło i zastanawiając się dlaczego, doszedłem do wniosku, że to anime spełnia w jakiś sposób moje skryte marzenia, nie tylko z wirtualną rzeczywistością, ale też z nieskalaną miłością głównych bohaterów i ich dążeniem do bycia razem. Moja ocena jest praktycznie w całości subiektywna i potrafię zrozumieć również osoby, którym SAO nie przypadło do gustu, bo jak wspomniałem, można odnaleźć dość dużą liczbę minusów.
 

 

Tyro

 • 27 Czerwiec 2014 17:50
Kiedyś już tutaj pisałem odnośnie swojej oceny ale od tamtego czasu moja ocena trochę dojrzała i zmieniła się. Toteż skorzystam z zaistniałej dyskusji by powiedzieć coś od siebie. SAO jest wspaniałym anime o niczym, jest idealne dla ludzi chcących otrzymać prostą rozrywkę, z łatwymi do ogarnięcia postaciami. Nie jest one warte ani 10 ani 1. Moim zdaniem plasuje gdzieś w okolicach noty 8/10. Krótkie wyjaśnienie dlaczego
+ Szybka i fajna akcja
- Słaba fabuła pełna fillerów
+ Możemy doświadczyć wspaniałego PowerFantasy w klimatach MMORPG
- Postacie głębokie jak kałuża, które nie zmieniają się na przestrzeni animca
+ Interakcja między głównymi postaciami jest zdumiewająco dobra i sprawia że nam niejako na nich zależy.
- Tempo rozwoju anime jest po prostu beznadziejne
+ Animiec nie jest długasem którym mógł być zważywszy na potencjał.100 pięter
Do tego dodać ładną kreskę i dobra muzykę, nic wybitnego, ale są ponadprzeciętne. Umiejscowienie w grach których liczba i rodzaje będą się zwiększać w miarę rozwoju serii i otrzymujemy całkiem ciekawą produkcję nad którą nie trzeba siedzieć godzinami by zrozumieć. Kopara nie opadnie ale też każdy odcinek dostarczy dobrej rozrywki.
 

 

PandoraBox

 • 27 Czerwiec 2014 01:48
Sao echhhh dla tego tytułu się poswiece i napisze komenta

Postawie oltarzyk i będę się modlil a co mi tamSry

Opening kiepski nie przypadł mi do gustu co innego ending i jest to chyba jedyne anime gdzie ending góruje w tej dziedzinie

Dlaczego 10/10 ? Bo to anime miało to coś przy którym świetnie się bawiłem zarwalem 2 nocki ale nie zalowalem.

Fabuła mimio że dość prosta jak nasza autostrada przypadła mi do gustu co prawda były momenty zamuly ale chyba w czasie gry MMORPG też się zdażają co nie ;)?

Walki ohhhh no to jest największy + tej serii zapadną mi w pamięć na bardzo długo nawet teraz sobie wlaczam na Yt dla przypomnienia ahhhhhh ten szalony Kirito :p walka Yui też była mega co prawda one hit one kill ale miała klimat :d

Graficznie bylo bardzo dobrze nie zauważyłem też nigdzie "robaczkow" więc jest spoko

Dobra i chyba tyle sry za orty ale z tel pisze

Ciach by Ura
 

 

Urahara-san

 • 27 Czerwiec 2014 00:34
1,2,3 Lecą osty...


Jeśli zobaczę że dalej offtopujecie, nagrody zostaną podwojone.
Aktualizacja 28.06.2014: Widzę ze pewne osoby nie zastosowały się do ostrzeżeń, dlatego nagrody zostały podwojone.
Posty też zostały skasowane. 

 

Żwirek55

 • 26 Czerwiec 2014 23:51
Czy jeśli istnieje gimborap albo gimbometal - czyli zespoły które straciły na popularności przez zbyt dużą popularność wśród pewnych odbiorców, to czy można założyć, że zgimbienie dotyka też anime i przejawia się właśnie w takich tytułach jak SAO?
,,Nie oglądam anime, ale SAO mi się podobało&quot; ,,To moje pierwsze anime. Najlepsze anime jakie widziałem!!!!&quot; ,,Over 9999/10 Loffciam SAO&quot;

Dobra koniec wygłupów.... Ten potworek jest z 2012, niedługo nowy sezon, a i tak wszyscy cały czas mają na to hype albo hejcą ile się da -.-&quot; Szczerze mówiąc nie rozumiem tego fenomenu. Jest mnóstwo anime, które biją Sword Art Online na głowę. Nazywanie tego prekursorem (w końcu MMO!!!) to też gruba przesada. Już wcześniej pojawiło się sporo tytułów nawiązujących do gier lub osadzonych w podobnych realiach... A jednak każdy tylko o tym...

Nie mówię że jestem uprzedzony co do serii. W moim rankingu wystawiłem 6/10.
Na plus:
-ciekawe podejście do MMO
-ukazanie problemu uzależnienia od gier (jedna z niewielu scen, które mi się podobały to ta gdzie kirito prawie zapomina że w realu ludzie nie respią :D)
-dynamiczne starcia
-ładna oprawa wizualna (muzycznie też nie najgorzej)
-Kirito który nie wypada tak źle

Na minus(dość duży):
-pędząca fabuła
-powtarzająca się tendencja do łamania możliwości systemu (Accel World też tak padł,a w końcu ten sam autor...)
-wątek miłosny początkowo przypominał zabawę w dom (bawiłem się w to w podstawówce, nie w liceum...), później był już tylko parodią ;)
-Alfheim (wolałbym żeby akcja pozostała cały czas w pierwszej grze i skupiła się na ukazaniu większej liczby aspektów)
-to uczucie że bohater jest &quot;chroniony przez scenariusz&quot;
-ciężko powiedzieć w którą stronę zmierza seria, ale obawiam się że następny sezon będzie rozczarowaniem roku
 

 

AnimeSoPeL

 • 26 Czerwiec 2014 22:29
Ale dobra żeby nie było...
Podam parę argumentów, które MI się podobały... MIIIIII MIIII MIII fasola si do... Nie WAM, "tobie"?

A więc. Solo bohater... Sam jestem graczem MMO i gram solo. Tylko raz byłem w gildii, w grze DP.
Romans... Mnie przekonał, podobał mi się bardzo. Co do tego niewykorzystanego momentu ze spędzeniem razem nocy... to mi się niezbyt spodobało... No bo pls kto by tego nie wykorzystał? Nie mówię, że SAO nie ma wad... Bo ma(nie mówię tylko o tym przypadku ale ja tu argumentuje + nie -)
Uniwersum... MMO w wirtualnej rzeczywistości... Muszę tłumaczyć?
Dual wielding... Świetnie wyglądająca, dynamiczna walka....
Możliwość zgonu w tym gildie PK...
I więcej ale się zbieram bo trzeba by obejrzeć ostatni odc. NGNL i sleep...

Jak by ci wyleciało z głowy pierwsze zdanie.... No bo TYLE info O_o... MIII MIMIMIMI MIII MIMIMI MIII MI I. Moje argumenty, dla mnie, ponieważ mnie, kto wie, to nie :D

Jako, że posty zostały usunięte... Poinformuję, że to koniec sporu. To tak na przyszłość jakby ktoś chciał się dołączyć ^^

@@@@
Żeby nie spamować... O_o Stein's:Gate gorsze? O_o co ty mówić człowiecze T_T
 

 

UsmValor

 • 26 Czerwiec 2014 21:46
W sumie ludzie oglądający SaO, lub od niego zaczynający mogli powoli wyrobić sobie lepszy gust. Dobrze że chociaż przyciąga narybek do Anime i Mangi. A to że pierwsze anime wydaje się genialnym? Każdy przez to pewnie przechodził. Kiedyś myślałem że School Days jest arcydziełem...

Dopóki nie obejrzałem tego po raz drugi. Nie zrozumcie mnie źle do pewnego momentu SaO jest dobre... Ale starsi widzowie liczący na coś więcej srogo się na nim zawiedli w drugiej połowie. Mam nadzieję że GGO będzie lepsze, ale zapowiada się na Kolejny &quot;Fanserwis z Traumą&quot; do kolekcji Kirita.
 

 

homeosapiens

 • 26 Czerwiec 2014 21:32
A ja uzasadnie sobie moje 9/10.

Bardzo przyjemnie mi się oglądało. Napięcie było w prawie każdym odcinku. Choć uważam drugą połowę za gorszą, to na pewno nie za słabą. Lubie również wszelkie typy dziwnych relacji brat-siostra i nawet naiwne, dziecinne romanse. W drugiej części brakowało mi tego, że mozna umrzeć w każdej chwili, jak i uważam, że wróżki gorzej wyglądały niż normalni bohaterowie z 1 części. Do tego jeszcze dochodzi wartość nostalgiczna - to drugie anime jakie widziałem wkręcając się w anime i bez niego pewnie by mnie tu nie było.
 

 

Urizithar

 • 26 Czerwiec 2014 20:18
Ekhem a to to niby co? Lista z zakupami? Ledwie kilka postów nad twoim.


Tylko że to w dalszym ciągu komentarz mówiący o tym dlaczego to anime jest z niezłej półki (7/10 +/- 1 ocena), a też można się tych punktów czepiać. Bo owszem, gra ze śmiertelnymi konsekwencjami jest, ale najwięcej to ich było poza ekranem, a potem to nawet zabita Asuna nie chciała przyzwoicie i zgodnie z zasadami zdechnąć, tylko musiała jakoś przetrwać. Tak samo punkt czwarty, skoro są w tym dziury fabularne (a były!), to nie można napisać, że wszystko jest dobrze wytłumaczone. Z pozostałymi punktami też można by polemizować, ale po prostu mi się nie chce, bo zarzuty są już mniejsze, a też nie raz to wcześniej robiłem.

I zważcie na jedno. Nikt wam nie zabrania nazywać tego tytułem przy którym dobrze się bawiliście i który się świetnie ogląda, bo to są czysto subiektywne odczucia, ale nazywać to arcydziełem i wystawiać oceny 10/10 to już trochę nie na miejscu. No chyba że ma się jakąś niestandardową i niezrozumiałą dla większości ludzi skalę, tylko wtedy nie wiem po co posta pisać, lepiej się pozachwycać w samotności.

True, ale bądźmy szczerzy, jak znajdziemy coś co nam się bardzo spodoba, chcemy się tym podzielić z światem. SAO jest dobry w te klocki. Wciągną ludzi pierwszym sezonem, a potem ludzie brnęli bo trudno przyznać się do porażki.
Niektórzy cały czas brną(na przykład ja!), świadomie, mimo wad, bo dlaczego mam sobie odmawiać czegoś co sprawia mi przyjemność? Tylko dlatego że ktoś w internecie się nie zgadza?


Wiesz, ja to oceniłem na 6/10, bo było średnie. Nie było słabe i nie hejtuje tego specjalnie, ale absolutnie sprzeciwie się też każdemu wychwalaniu tego tytułu pod niebiosa. Mimo tego, jak już przyjąłem, że nie ma co liczyć na cud świata, to oglądało mi się to bardzo przyjemnie (i paradoksalnie lepiej odebrałem tak nielubiane przez ludzi wróżki, niż pierwszą połowę - bo nie liczyłem w niej na nic) i zamierzam kontynuować. Kto wie, może będzie lepiej, choć ciężko oczekiwać, że nagle studio poprawi się drastycznie albo autor zacznie pisać na poziomie noblisty. Zobaczymy co tam dalej z tego wyjdzie.

PS: Połaczyłem posty, Ura
 

 

NecroMac

 • 26 Czerwiec 2014 20:17
Tak dla sprostowania.
SAO nie jest moim ulubionym anime co nie zmienia faktu, że jak napisałem jest świetne!
Mniej więcej jak stawiam to na poziomie LH. A i nie porównuje tych dwóch animców tylko ich oceny :)


Chodzi ci o odbiór przez widzów czy oceny recenzentów bo to dwie kompletnie różne rzeczy.
 

 

AnimeSoPeL

 • 26 Czerwiec 2014 20:12
Tak dla sprostowania.
SAO nie jest moim ulubionym anime co nie zmienia faktu, że jak napisałem jest świetne!
Mniej więcej jak stawiam to na poziomie LH. A i nie porównuje tych dwóch animców tylko ich oceny :)
 

 

NecroMac

 • 26 Czerwiec 2014 19:59

Ogółem to zabawne że tyle niewymagających ignorantów ubóstwia SAO a nie ma wśród nich nikogo kto by się douczył i zaczął go bronić sensownymi argumentami... Ciekawe dlaczego...


Ekhem a to to niby co? Lista z zakupami? Ledwie kilka postów nad twoim.
Aj aj, ludziom wróżki się nie podobają i od razu Anime do kosza! Przeczytajcie sobie Halkegenia Online to nabierzecie przynajmniej trochę miłości do postaci przedstawionych w tym arcu.

Co do popularności Sword Art Online, wpływa na to kilka faktów:
1. Setting, Mało jest anime w które są umieszczone wewnątrz gry komputerowej, .hack jedynie przychodzi mi na myśl. Ofc teraz mamy jeszcze Log Horizon.
2. Deathgame, to zawsze jest popularne, bo tworzy bardzo dobre napięcie.
3. Pseudo prawdopodobna sytuacja: Przenieść swoją świadomość do gry jest marzeniem prawie każdego gracza, a biorąc pod uwagę postęp technologiczny, można wierzyć że owe urządzenie może się kiedyś ukazać, bądź co bądź mamy już urządzenie do sterowanie myślami(drogie bo drogie, ale jest) i nawet jeśli świat SAO ma kilka niedociągnięć to są one na tyle małe że dla dużej większości widzów są nie zauważalne.
4. Pierwsza połowa jest świetna, nawet biorąc pod uwagę skoki, wszystko jest dobrze wytłumaczone.
5. Sceny walko są bardzo dynamiczne i świetnie zrobione.

Nie mówię że jest to anime bez wad(bo tak nie jest i ma ich całkiem sporo), ale ma znacznie więcej zalet i stąd jego popularność.
Z większości komentarzy tutaj wnioskuje że ludzie bardziej hejtują SAO tylko dlatego że jest popularne niż za jego własne wady.

Spoko wasza opinia ale nie bądźcie ślepi bo możecie pominąć coś wartego uwagi :)
*cought*Mother's *cought* Rosario*cought*
 

 

The_Beatle

 • 26 Czerwiec 2014 19:56
Komentarz TheMoon (a konkretnie ta część o ignorantach) jest bardzo trafny - chyba nawet zbyt trafny sądząc po jakości ataku, który później na niego nastąpił. Anime rzeczywiście więcej ma psychofanów, niż stricte fanów i wiele osób uważa je za swoje ulubione. Dlaczego? Sam się zastanawiam, choć odpowiedź chyba nie jest trudna: ma "gorący" temat, dynamiczną akcję, harlequinowy romans i przede wszystkim nie wymaga zbytniego myślenia. Te same powody, co w każdej dziedzinie sztuki - w myśl zasady "igrzysk i chleba".
Nie oznacza to oczywiście, że anime było złe - po prostu lekko powyżej przeciętnej, ale do czolówki bardzo daleko. Jestem w stanie sobie wyobrazić rozsądną argumentację dla oceny tego tytułu jako bardzo dobry (inna sprawa, że takich nie widać) - zawierało akurat tyle elementów, że przy odpowiednim wyważeniu możnaby podciągnąć ocenę do 8. Natomiast zdecydowanie nie jest to tytuł wybitny, jak niektóre komentarze sugerują.

Nie wiem, jak reszta, ale ja przed rozpoczęciem tytułu często zasięgam opinii (rzadko z komentarzy tutaj ze względu na ich niski poziom merytoryczny, ale cóż - staram się jak mogę to zmieniać i zachęcać do dyskusji) i myślę, że zarówno ocena całego tytułu (negatywna oraz pozytywna), jak i poszczególnych jego elementów może byc przydatna. Jeśli jest dużo racjonalnych komentarzy (gdzie autor wylicza kolejno wady i zalety z pełnym ich zrozumieniem) oceniających pozytywnie anime, mogę być niemal pewien, że jest ono dobre. Jeśli jest dużo nieuzasadnionych niczym komentarzy przeładowanych "dziesiątkami", mogę być niemal pewien, że to tytuł zoverrate'owany, z którym trzeba obchodzić sie ostrożnie.
Mnie SAO zostało polecone przez znajomego jako wybitne (z dopiskiem "odpuść sobie drugą część"). Przez pierwsze odcinki rzeczywiście była możliwość, że takie się okaże, ale każdy kolejny rozwiewał wątpliwości, że to zupełnie przeciętny tytuł z nieprzeciętną tematyką i fanbasem. Może nie zmarnowałem czasu, ale pewien niesmak pozostał i wolałbym wcześniej znać drugi biegun opinii. Stąd istnienie tych komentarzy (w lepszej formie niż obecnie, ale to inna sprawa) jest jak najbardziej potrzebne.
 

 

AnimeSoPeL

 • 26 Czerwiec 2014 13:39
Pierwszy raz od dłuższego czasu przeczytałem parę komentarzy i...
Wiem czemu ich nie czytałem. Ludzie próbują wam wmówić, że coś jest słabe lub świetne!
Sami obejrzycie ocenicie, a ludzi miejcie gdzieś. Najbardziej wkurzające istotki ^^
Należę do tej drugiej grupy, a i nie wiem dlaczego romans się tak nie podoba?
W gatunkach macie romans? odpycha was? Wiecie co robić :)

Odpisywanie na mój komentarz nie ma sensu. Więcej tu nie zajrzę ^^
 

 

NecroMac

 • 26 Czerwiec 2014 10:34
Aj aj, ludziom wróżki się nie podobają i od razu Anime do kosza! Przeczytajcie sobie Halkegenia Online to nabierzecie przynajmniej trochę miłości do postaci przedstawionych w tym arcu.

Co do popularności Sword Art Online, wpływa na to kilka faktów:
1. Setting, Mało jest anime w które są umieszczone wewnątrz gry komputerowej, .hack jedynie przychodzi mi na myśl. Ofc teraz mamy jeszcze Log Horizon.
2. Deathgame, to zawsze jest popularne, bo tworzy bardzo dobre napięcie.
3. Pseudo prawdopodobna sytuacja: Przenieść swoją świadomość do gry jest marzeniem prawie każdego gracza, a biorąc pod uwagę postęp technologiczny, można wierzyć że owe urządzenie może się kiedyś ukazać, bądź co bądź mamy już urządzenie do sterowanie myślami(drogie bo drogie, ale jest) i nawet jeśli świat SAO ma kilka niedociągnięć to są one na tyle małe że dla dużej większości widzów są nie zauważalne.
4. Pierwsza połowa jest świetna, nawet biorąc pod uwagę skoki, wszystko jest dobrze wytłumaczone.
5. Sceny walko są bardzo dynamiczne i świetnie zrobione.

Nie mówię że jest to anime bez wad(bo tak nie jest i ma ich całkiem sporo), ale ma znacznie więcej zalet i stąd jego popularność.
Z większości komentarzy tutaj wnioskuje że ludzie bardziej hejtują SAO tylko dlatego że jest popularne niż za jego własne wady.

Spoko wasza opinia ale nie bądźcie ślepi bo możecie pominąć coś wartego uwagi :)
*cought*Mother's *cought* Rosario*cought*
 

 

Juliena

 • 26 Czerwiec 2014 09:07
Jakoś specjalnego szału nie ma. Wszyscy tak chwalą to anime, cóż.. każdy ma inny gust.

Dla mnie jakoś po 12 bodajże odcinku, czy który to tam był, anime zaczęło być.. monotonne. Słabsza akcja, raczej bardziej wszystko skupiało się na miłości dwojga głównych bohaterów, później ta cała akcja z jego siostrą no i hm. Miałam nawet ochotę porzucić to anime, no ale przemogłam się i wytrwałam z wielkim trudem do końca.

Ogólnie co do kreski to jest ładna, chociaż teraz większość anime ma podobną lub nawet i lepszą. Postacie ogólnie fajne, a fabuła okej.
 

 

Timebreaker

 • 26 Czerwiec 2014 00:38
Może rozwinę swoją poprzednią wypowiedź, w której po prostu powiedziałem, że seria mi się nie podobała nie wymieniając jej minusów - dlatego wypiszę je tutaj.

Postacie, czyli chyba największy problem. Jest podział na dobrych i złych, który nigdy się nie zmienia. Charaktery głównych bohaterów są proste jak drut, w zasadzie można by napisać charakterystykę każdej z nich mieszcząc się w dwóch zdaniach. Tutaj jedynym plusem są umiejętności protagonisty - dual-wielding to fajnie zrealizowany styl walki Kirito, niespotykany w innych seriach.

Ogólna fabuła również była prosta. Ot, zamykają kogoś w RPG i musi przeżyć. Stary schemat z kreskówek, ale spoko. Potem łączy siły, pną się w górę i ostatnim bossem okazuje się być ktoś niespodziewany. To nie jest minus, tylko... Fabuła jest jak w MMORPG, ale klimatu typowego dla takich gier nie ma. Czyli wychodzi to raczej na minus, bo co to za gra fabularna ze słabymi postaciami?

Muzyka i tło - największy plus. Muzyka jest okej, a tła są przepiękne.

Kreska - co jest w niej specjalnego? Jest masa anime z lepszą kreską.

Elementy RPG - słabo. Pierwsze dwa odcinki miał świetny klimat, który potem zniknął. Jedyne, co przypominało o tym, że są w grze, to teksty typu &quot;Magia grawitacji została dodana w ostatnim patchu, nie sądzisz, że jest trochę przesadzona (ang. overpowered)?&quot;. Widać jednak, że twórcy wiedzieli trochę o systemach w RPG, a nie zrobili na pałę anime o takiej tematyce.

Ogólnie, jak już mówiłem = 5/10.
 

 

Evidence

 • 22 Czerwiec 2014 19:48
Anime przerwałem oglądać w styczniu tego roku,żałuje...
Ogółem wszystko bardzo dobrze wykonane chociaż w pewnych momentach brakowało ,,przyłożenia,,.Polecam tym co zaczynają oglądać,jedne z najlepszych anime które oglądałem... Ogółem
Fabuła:8.5/10
Muzyka:10/10
Kreska:10/10
Bohaterowie:9,5/10
Tłumaczenie:10/10
Pozdrawiam,póki żyje...
 

 

johnietop

 • 19 Czerwiec 2014 22:06
Anime bardzo przyjemne i na pewno zapadające w pamięć, jedno z lepszych jakie oglądałem a zacząłem anime oglądać w czasach gdy rządziły jeszcze atari i comodore :)
 

 
 

 
Informacja
Użytkownicy z rangą Guest nie mogą dodawać komentarzy.
 

Otaku to:

Ludź shock
Proubermegawielki fan anime/mangi bully
Nolife oglądający tylko chińskie porno bajki chih
Obsesyjny fan bazar
Prawdziwy i oddany fan japońskiej popkultury letsrock


Statystyki serwera
Poіłącz z TS3

Aby wywietli gatuni, potrzebny jest Flash Player 9.

Pokaż wszystkie tagi

 • Autor:Ananasik
 • Autor:empima
  Temat:Noragami
 • Temat:Amnesia
 • Autor:kinia963
 • Autor:Altair
 • Autor:Altair