Game advertisements by <a href="http://www.game-advertising-online.com" target="_blank">Game Advertising Online</a> require iframes.
Wejść: 816210
Another (Online)

"Another" to mroczna opowieść o uczniach pewnej trzeciej klasy Pуіnocnego Gimnazjum w Yomiyamie oraz o tajemnicy, ktуrą muszą poznać, by przeżyć. Twуrcą serii jest studio P.A Works, mające na koncie takie tytuіy, jak "Angel Beats!" czy "True Tears", co nadaje tej produkcji więcej atrakcyjności. Historia zaczyna się w 1998 roku, gdy do grona gimnazjalistуw doіącza Sakakibara Koichi, ktуry przenosi się do maіej Yomiyamy, by zamieszkać ze swoją ciotką oraz dziadkami. Chіopak zaprzyjaјnia się z zagadkową dziewczyną - Misaki Mei, co zbiega się w czasie z serią tragicznych zgonуw, nierzadko widowiskowych lub drastycznych. By nie zdradzić wam zbyt wielu faktуw, dodam tylko, że caіość fabuіy opowiada o historii szkoіy i prуbie uniknięcia śmierci, podjętej przez trzecią klasę z Sakakibarą i Misaki na czele.

Gіуwny bohater to inteligentny, spokojny oraz cichy nastolatek. Niestety na tle innych postaci wypada niesamowicie szaro, gdyż nie wnosi niczego zaskakującego do opowieści. Najbardziej interesującą postacią jest z kolei Misaki Mei - zachowuje się jeszcze spokojniej niż Koichi, ale dodając nietypowy wygląd i sposуb bycia, autor stworzyі wokуі niej aurę tajemniczości, doskonale pasującą do ciężkiego klimatu serii oraz opowiadanej historii. Jest też jedna sympatyczna i barwna postać, a mianowicie Teshigawara: wesoіy, otwarty i peіny życia bohater przyjaјniący się z Koichim, pomagający odkrywać kolejne fragmenty ukіadanki. Rуwnie ważną i interesującą postacią jest Akazawa, zajmująca się w klasie 3-3 intrygująco brzmiącą "profilaktyką", a więc kwestią istotną dla bezpieczeсstwa uczniуw. To inteligentna i skryta dziewczyna, odgrywająca ważną rolę w caіej opowieści.

Grafika prezentuje się w "Another" bardzo іadnie. Na solidną pochwaіę zasіugują tіa, narysowane niezwykle starannie i szczegуіowo oraz postacie, stworzone przy pomocy przyjemnej dla oka, ostrej kreski. Charakterystyczne jest użycie ciemniejszych barw, nadających ujęciom realistyczności, na każdym kroku przypominających nam o tajemniczości tego tytuіu. Podstawą budowania klimatu pozostaje jednak muzyka. To wіaśnie ona decyduje o tym, kiedy siedzimy spokojnie i uśmiechamy się, a kiedy z napięcia obgryzamy paznokcie, wciskając się coraz gіębiej w krzesіo. Utwory są pіynnie zmieniane i idealnie dopasowują się do zaistniaіej na ekranie sytuacji, stopniowo budując nastrуj kluczowych scen.
Podsumowując: "Another" to przede wszystkim nietuzinkowa fabuіa i ciężki, tajemniczy klimat, spowity gęstym mrokiem. Na przestrzeni serii dostrzegamy rуwnież wiele elementуw horroru, więc produkcja na pewno wpadnie w oko fanom tego gatunku. Z pewnością nie zawiodą się także ci, ktуrym przejadіy się cukierkowa grafika i baśniowa aura. Gorąco polecam oglądanie tego tytuіu zwіaszcza wieczorami!

Krelus01

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Gatunki: Dramat, Horror, Szkolne, Tajemnice

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Typ serii: TV
Ilość odcinków: 12
Rok wydania: 2012
Tytuły alternatywne: アナザー


Zgłoś niedziałający odcinek Jak oceniasz to anime?
Zaloguj się na stronie, aby móc głosować!

Osoby wrzucające serie, nie są osobami tłuamczącymi serie, tłumaczenia(w większości) nie są wykonywane przez członków naszej ekipy, lecz pobierane z ogólno dostępnych źródeł w sieci.

Oglądaj online:

Pobierz odcinek:


Game advertisements by <a href="http://www.game-advertising-online.com" target="_blank">Game Advertising Online</a> require iframes.
Odcinek 0
 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


+++++++++++============+++++++++++
++++++=== RYUUTSURU TEIKOKU ===+++++++
+++++++++=== PREZENTUJЎ ===++++++++++
+++++++++++============+++++++++++
Tіumaczenie: Black_sheep
Korekta: Lord Gold Crane
Typesetting: Darth Dragon
Karaoke, op&end: Darth Dragon
+++++++++++============+++++++++++


Upload:
Urizithar (1-7)
ZіyLos (0 & 8-12)


Do zgіaszania niedziaіających odcinkуw sіuży Forum!
Pisanie o tym w komentarzach będzie karane BANAMI!


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Komentarzy: 498
 

 

wixsa

 • Wczoraj, 08:12
Cóż, z początku wciągające anime, po pewnym czasie akcja przestawała być tak ciekawa. Pewnie teraz zostanę odebrana jako psychopatka no ale śmierć bohaterów to największa zaleta tego anime. :)
 

 

Geeberin

 • 16 Lipiec 2014 04:55
Przed chwilą skończyłem to anime. Bardzo mroczny klimat i muzyka. Fabuła trzyma non stop w napięciu, jest nieprzewidywalna. Najciekawszą postacią jest wg mnie Mei Misaki. Nie jest to kolejna, krzykliwa laska z wielkimi cyckami, tylko spokojna, tajemnicza dziewczyna, której aż ciężko nie lubić. Mimo że nie przepadam za romansami, to tutaj brakowało mi tego uczucia między Mei a Sakakibarą - to jedyny minus. Ode mnie 9/10. Polecam.
 

 

Evidence

 • 15 Lipiec 2014 11:54
Nie rozumiem co się to wypowiadać,najlepsze anime jakie dotychczas oglądałem,a było ich sporo...
Fabuła:9/10
Bohaterowie:8,5/10
Muzyka:10/10
Tłumaczenie:10/10
 

 

Sayuri :)

 • 11 Lipiec 2014 17:11
Świetna fabuła, a postacie również ciekawe, zwłaszcza Mei. Lubię też Teshigawarę, bo wnosi humorystyczny akcent :) Ogólnie jedno z moich ulubionych anime, od Another zaczęłam oglądać horrory anime.

Opening również fajny, idealnie pasuje do klimatu. Bardzo podoba mi się to przyspieszenie akcji i &quot;chaos&quot; w ostatnim odcinku.
 

 

Kasumiko

 • 11 Lipiec 2014 16:59
Anime świetne, zdecydowanie należy do moich ulubionych. (A mnie trudno zadowolić) Oglądając pierwszy odcinek, pomyślałam, że nie będzie to interesujące, ale po kilku następnych Epkach, anime bardzo mnie zaciekawiło, postacie urzekające, tylko Sakakibara zawsze mnie jakoś denerwował... Mei Misaki zaś dodawała takiego mrocznego klimatu... Z Horrorem to nieco przesada, bo nie było w tym nic wielce strasznego. Jeśli chodzi o koniec, trochę się zawiodłam, wszystko poszło trochę za szybko...
Kreska bardzo przyjemna i ładna, tak samo jak muzyka. Za całokształt daję 10/10 ^^
 

 

Suki-chii

 • 7 Lipiec 2014 08:44
Jedno z lepszych anime jakie widziałam. Opening bardzo mi się podobał,kreska też była ładna. Całość jest bardzo ciekawa, trzyma w napięciu. Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Serdecznie polecam! 10/10.
 

 

Kijika980

 • 26 Czerwiec 2014 20:33
Genialne anime. Niepokój utrzymywał mnie do końca. Opening jak najbardziej pasował mi do horroru.^^ Fabuła jest niezwykle wciągająca. GORĄCO POLECAM!!!&lt;3
Postaci: 9/10
Fabuła: 10/10
Muzyka: 10/10
Klimat: 10/10
Kreska: 10/10 (śliczna*.* I te oczy Misaki :D)
 

 

0olam

 • 23 Czerwiec 2014 15:10
Bardzo podobało mi się to anime, ładna kreska, postacie bardzo mi się podobają, muzyczka, taka z prawdziwego zdarzenia, według mnie pasująca do takiego rodzaju anime, jednak w fabule są różne nieścisłości i nie do końca ogarniałam o co chodzi więc całość oceniam 9/10 :3
 

 

Tayley

 • 23 Czerwiec 2014 09:02
Świetne anime, jedno z moich ulubionych. Bardzo wciągające
Polecam wszystkim

Kreska 10/10
Muzyka 10/10
Fabuła 10/10
Postacie 10/10
 

 

MagicLucky

 • 21 Czerwiec 2014 17:46
Anime bardzo mi się podobało i jest jednym z moich ulubionych, fabuła była ciekawa a końcówka mnie zaskoczyła. Kreska na prawdę bardzo ładna, przyjemnie mi się oglądało. Muzyka tworzyła wspaniały klimat, w niektórych momentach utrzymywała w napięciu i ten opening. *-* Nie liczyłabym na 2 sezon, wszystko jest już ustalone nie ma żadnego niedosytu, zapewne jeśli ten by się ukazał, byłby on naciągany, niepotrzebnie. Więc tak, ogólna ocena:
Postacie: 10/10
Fabuła: 10/10
Muzyka: 10/10
Kreska: 10/10
Ogółem daję 10/10 i polecam każdemu. c:
 

 

secute

 • 20 Czerwiec 2014 14:25
To moje pierwsze anime horror, namówiła mnie w sumie do niego koleżanka i nie żałuje.Godne polecenia anime, świetna muzyka w tle, fajnie narysowane postacie.Chyba nie oglądałam aż tak uważnie bo nawet się nie dowiedziałam jak sie zaczęła ta klątwa, albo ja nie rozumiem tego anime.
 

 

whateverbejbe

 • 16 Czerwiec 2014 14:57
Strasznie wciągające, obejrzałam w 1 dzień. Strasznie podoba mi się kreska, muzyka też nadaje temu anime niepowtarzalny klimat, o fabule już nie wspominając :))
 

 

Kagura-chan

 • 14 Czerwiec 2014 09:40
Cóż... Fabuła jest nawet spoko, ale jednak szybko się nudzi...
Fabuła - 8/10
Kreska - 10/10
Postacie - 7/10
Muzyka - 9/10
Takie nawet, nawet...
 

 

mickell

 • 12 Czerwiec 2014 22:00
Świetna kreska, ciekawa fabuła i ładny ost. Polecam bardzo. Gdybym miała więcej czasu uporałabym się w jeden wieczór, a nie dwa, bardzo wciągające.
 

 

The_Beatle

 • 7 Czerwiec 2014 14:57
po obejrzeniu wszystkich odcinków zastanawia mnie jedno... dlaczego w tej szpitalnej windzie pominięte jest 4 piętro? ;d


W Japonii zazwyczaj nie ma numeru 4 w windach, gdyż 4 wymawia sie jako "shi", co oznacza śmierć. Taki przesąd.
 

 

scarybook

 • 7 Czerwiec 2014 14:05
po obejrzeniu wszystkich odcinków zastanawia mnie jedno... dlaczego w tej szpitalnej windzie pominięte jest 4 piętro? ;d
 

 

Pato-chan

 • 7 Czerwiec 2014 11:28
Świetne anime, warte polecenia.
Kreska, ładna nie razi, kolorki też fajne.
Openingu można by słuchać bez końca, jak i endingu. Anime to dużo mnie nauczyło takich rzeczy jak:

(nie, które w powyższych rzeczy nie są wypadkami klasy numer 3 z tamtych czasów, lecz klasy numer 3, 15 lat temu.)
Fabuła- ... Bardzo przyjemna, nie widziałam zbytnio znaków horroru. Obejrzałam to anime, ponieważ koleżanka mi je poleciła... i się zgadzam, warte polecenia. Nawet dla tych co nie lubią horrorów, polecam. Sama nie jestem ich fanem, ale to... cud. ♥
Jedno z moich ulubionych anime. &lt;3
 

 

Chizuru-chan

 • 31 Maj 2014 06:12
Świetne anime, pierwsze, jakie obejrzałam. Muzyka utrzymywała w nim ten mroczny, tajemniczy klimat. Opening 10/10, jeszcze do teraz siedzi mi w głowie. Piękna kreska. Jedno z najlepszych anime, jakie oglądałam. Polecam, jest naprawdę warte obejrzenia ;)
 

 

gaga90210

 • 6 Maj 2014 15:00
Bardzo fajne anime jedno z lepszych choć nie powiem ale teraz nie jeżdżę windą i nie schodzę po schodach z parasolem ;p hihi ale ogólnie anime super fajnie się skończyło wszystko można dokładnie zrozumieć :) Polecam
 

 

UKF

 • 3 Maj 2014 16:22
Nie jest to na pewno jedno z tych anime które mi przypadły. Fabuła jest spoko, no ale wieje nudą. Niby horror anime, ale ani razu mnie nie przestraszyło, chociaż jest rzeź, moim zdaniem bardzo smutne anime np. jeśli chodzi o tą dziewczynkę. Szokująca końcówka, bo spodziewałem się czegoś innego ;p . Mimo wszystko jedno z lepszych anime.
 

 

Mathiou

 • 2 Maj 2014 20:13
To jest moje pierwsze anime horror. Jak dla mnie jest genialne, super kreska, klimat, fabuła. Tak mnie wciągnęło że obejrzałem je w ciągu 2 dni.
 

 

Plue

 • 2 Maj 2014 12:15
Tajemnicze, smutne, przerażające anime, które czasem powala, albo wieje nudą ;-;. No właśnie, na początku miało tą swoją mroczną stronę, nie wyjaśnione zabójstwa.. Klimat tego anime jest bardzo dobry, tak jak mówiłam cichy i mroczny. Były momenty, że całkiem nie zrozumiałam fabuły.. Mimo to, anime zasługuje na wysoki poziom.
 

 

Sinzzou

 • 26 Kwiecień 2014 11:55
Pierwsze anime jakie oglądałam. Ale to było dawno.
Według mnie to jest klasyk, który każdy powinien obejrzeć :3
Postacie 8/10
Fabuła 9/10
Kreska 9/10
Op and En 8/10 :D
 

 

MlecznyBajeczny

 • 25 Kwiecień 2014 07:19
Świetne po prostu świetne 10/10. Podpisuje się pod tym.:F.A tak poza tym muszę jeszcze napisać że, trzeba to obejrzeć.
 

 

Kiiroi

 • 22 Kwiecień 2014 21:30
Another to pierwsze horror anime jakie oglądałem. Wszystko w tym anime jest świetne, fabuła trzyma w napięciu, kreska jest bardzo ładna a muzyki dobrze się słucha. Postacie były bardzo ciekawe i fajne, Anime godne polecenia.
 

 

difficult

 • 20 Kwiecień 2014 11:24
Another.. Moje drugie Horror Anime. Mnie to anime mega wciągnęło i oglądałam je z niecierpliwością! Niektóre momenty mnie przestraszyły, choć może powinnam użyć słowa &quot;trzymały w napięciu&quot;, bo trzymały, bałam się, że zaraz coś się stanie łubudubu i się przestraszę :D Muzyka z pewnością sprzyjała trzymaniu w napięciu. Anime bardzo ciekawe, interesujące oraz zaskakujące. Mi się bardzo podobało i polecam :)
Zamierzam je obejrzeć drugi raz, bo bardzo mi się podobało :)
Dla mnie już po pierwszym odcinku było bardzo ciekawe, ale jeśli dla kogoś po pierwszym odcinku nie będzie ciekawe, to się nie załamywać, a oglądać dalej, bo naprawdę mega wciąga, a co każdy odcinek staje się ciekawsze!

OCENA:
Kreska 10/10
Muzyka 10/10
Fabuła 10/10
Postacie 10/10
 

 

BlackGreta

 • 11 Kwiecień 2014 20:01
Jestem mile zaskoczona tym anime. Z pewnością ma swój klimat, kreska jest przyjemna no i postacie są też raczej na plus. Osobiście daje temu anime 5 gwiazdek na 5, urzekła mnie ta historia i pozostanie mi na długo w pamięci. Polecam wszystkim fanom horroru i tajemnic :)
 

 

MangowyPudding

 • 1 Kwiecień 2014 14:00
Another to bardzo dobre anime, na które nie mogę narzekać.
Fabuła jest jak najbardziej na +, muzyka wczuwa się w klimat, dubbing bardzo starannie dobrany. Większość ludzi będzie pewnie narzekać, bo w anime jest totalnie inna kreska niż w mandze, ale to nie jest minus. Kreska mangi jak i anime jest bardzo ładna i się do niej nie przyczepiam.
Daje 10/10 i będę jeszcze do tego anime wracać z wielką chęcią :3
 

 

Uroboros

 • 28 Marzec 2014 14:56
Do obejrzenia anime zachęciły mnie 2 rzeczy, chciałem odpocząć trochę od komedii, echi, haremów itp. oraz fakt, że to anime stworzyli twórcy znakomitego &quot;Angel Beats&quot;, które również przypadło mi do gustu, ze względu na fabułę.
&quot;Another&quot; nie zawiodło mnie pod żadnym względem. Ciągła aura tajemniczości zachęcała mnie do oglądania kolejnych odcinków, jak jedna sprawa się wyjaśniała, to pojawiała się jakaś nowa zagwozdka, która była wyjaśniana po kilku odcinkach, a człowiek zadawał sobie pytanie:&quot;Powiedzcie wreszcie o co chodzi&quot;. Muzyka jak najbardziej na +, naprawdę momentami wprowadzała atmosferkę uwierzcie mi. Jedyny minus w moim odczuciu to lekki brak emocji u głównych bohaterów, zachowywali się tak jakoś... nijako,bez uczuć, bez niczego.
Daje 8/10
 

 

MEGASTYLE

 • 28 Marzec 2014 13:21
Bardzo lubię horrory jako anime. To mój trzeci taki gatunek, bo pierwsze było Higurashi no Naku Koro Ni, a drugie Gyo. Kreska była przyjemna dla oka, a zwłaszcza te momenty, gdy bohaterowie
Fabuła ciekawa i wciągająca. Ogółem miło się oglądało, a zwłaszcza wtedy, gdy

Polecam wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy cenią sobie krew w horrorach :p
 

 
 

 
Informacja
Użytkownicy z rangą Guest nie mogą dodawać komentarzy.
 

Jaki gatunek anime najbardziej lubisz?

Piersi!! (np. z kurczaka)
Akcja
Dramat
Ecchi
Fantasy
Horror
Josei
Komedia/Parodia
Kryminaі
Magia
Mecha
Muzyczne
Nadprzyrodzone
Okruchy Їycia
Przygodowe
Psychologiczne
Romans
Sci-Fi
Seinen
Shoujo
Shoujo Ai
Shounen
Shounen Ai
Sport
Thriller
Yaoi
Yuri
Hentai


Statystyki serwera
Poіłącz z TS3

Aby wywietli gatuni, potrzebny jest Flash Player 9.

Pokaż wszystkie tagi

 • Autor:Ariell
 • Autor:Malec998
 • Autor:TemiRemi
 • Autor:Nagissa
  Temat:07 Ghost
 • Autor:Yandere
 • Autor:Czebou
  Temat:Noragami
 • Temat:Needless
 • Temat:Needless